SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Ciąża nie ciąży, kiedy Lady zaciąży ;-)

temat działu:

Ladies SFD

słowa kluczowe: , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 81725

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 3212 Wiek 44 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 43594
no wlasnie wywolalo to burzliwa dyskusje poniewaz rozne efekty to moze wywolac, mnie to przerazilo w sumie (zdjecia w zaawansowanej ciazy przy tym rodzaju cwiczen)-choc ona sie broni.

Wydaje mi sie ze tylko znajac ryzyko mozna indywidualnie podjac taka decyzje bo to druga strona medalu, z pierwszej mamy te wszelkie ciezarne ktore zarzucaja wszelki ruch 'bo ciaza'...

Zmieniony przez - anister w dniu 2013-09-21 13:30:47

The best way to predict your future is to create it.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 7 Napisanych postów 802 Wiek 40 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 35259
Też się zastanawiam, jak w tym wszystkim znaleźć złoty środek. Na razie się mądrzę i tryskam energią, bo brzucho nie przeszkadza. Zresztą co tu dużo gadać - jeszcze nie ma o czym/kim, póki nie zaliczę pierwszej wizyty i nie upewnię się, że wszystko ok. (jest w ogóle sens iść przed 3 miesiącem?)

Póki co Dziewczyny, czy znacie może jakieś konkretne publikacje na temat tych 9 miesięcy? Nie muszą być super naukowe, ale chciałabym, żeby były w miarę rzetelne. Mogą być po angielsku. Kiedyś wzięłam taką niby-książkę do ręki u szwagierki i odniosłam wrażenie, że jest okrutnie infantylna.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51564 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Obliques opisała przecież wszystko w arcie o treningu w ciąży

Książki żadnej nie polecam, bo żadna, która wpadła w ręce mnie nie zachwyciła
A do lekarza poszłabym na Twoim miejscu ok. 10-11 tygodnia, jak już będziesz miała pewność, że Twoje ciało "chce" być w ciąży No i ok. 12 tygodnia czas już na pierwsze poważne badanie płodu: USG na przezierność karku

Zmieniony przez - Martucca w dniu 2013-09-23 14:38:22
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 6693 Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 33233
10 tydzień to najpóźniej...z uwagi na becikowe :/ Taki wymóg formalny. Trzeba mieć zaświadczenie wypisane , że pozostawało się pod opieką lekarza od 10 tyg. taki kraj, takie wymogi :/
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51564 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Ale bezsens
I potem się bierze takie "ratowanie" martwej ciąży
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 90 Wiek 36 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 2414
Potwierdzam z tym 10 tygodniem niestety.
Poza tym kobieta planując dziecko dowiaduje się w 5 tygodniu, że jest w ciąży, a wtedy to już w ogóle za wcześnie by coś stwierdzić, serce widać dopiero ok 6-7 tyg. Jak się dowie w 7 tyg., że jest w ciąży, to ma zaledwie 3 tyg. na wizytę, a tutaj na NFZ nie raz się czeka miesiąc na wizytę a u prywatnego dwa tygodnie. Trzeba dzwonić po lekarzach i szukać terminu.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 7 Napisanych postów 802 Wiek 40 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 35259
Ma się rozumieć, że art obliques to podstawa

Eeee..ja się na becikowe już nie łapię. W tym roku wprowadzili ograniczenia. Za bogaci nie dostają..

Nic, książki poszukam sama. Może co sensownego na rynku się pojawiło. Myślę, że w fora ciążowe jako źródła wiedzy nie będę się bawić. Dziwna tam panuje atmosfera.

Kurcze, jedno czego chcę to sensowna opieka lekarska i prowadzenie podczas porodu. Czy szkoły rodzenia są przydatne? Słyszałam różne opinie...jedne chwalą, inne mówią, że o naukach w trakcie porodu zapomniały



Zmieniony przez - huda w dniu 2013-09-23 18:41:28
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 62 Napisanych postów 7560 Wiek 41 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 84697
huda- ja wychodziłam z założenia , że na forach dziecięcych same nawiedzone mamuśki, a ja akurat byłam daleka od takich przeżyć- nie planowaliśmy dzieci w ogóle- a tu nagle taki suprise ale trafiłam na bb i akurat na mojej grupie z terminem porodu same fajne babeczki były - i sa, bo piszemy do dziś. Nie ukrywam, że jakoś tak wspólnie łatwiej mi było wszystko przejść- przynajmniej o wielu rzeczach pamiętałam i nie miałam paniki jak z małym coś się działo.
Książki żadnej normalnej nie znalazłam...
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 62 Napisanych postów 7560 Wiek 41 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 84697
Co do szkoły rodzenia , to mi pomogła psychicznie przygotować się do porodu, o wszelkim oddychaniu i tak zapomniałam Byłam przerażona sn, a po zajęciach w szkole jakoś mi przeszło i stwierdziłam- co ma być, to będzie;)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 7 Napisanych postów 802 Wiek 40 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 35259
Hmm..dla mnie to też niejako szok, bo niby zostawiliśmy sprawy naturze, ale przez ostatnie miesiące jakoś się na nic nie zapowiadało. Nawet zaczęłam się niepokoić, bo moja mama menopauzę przeszła dość wcześnie i tak się zastanawiałam, czy przypadkiem...Okres niby był regularny, ale robił się coraz bardziej skąpy. Ale. Trochę poczytałam, przeanalizowałam sytuację i postanowiłam wziąć Castagnus. Sprawy się odwróciły - normalnie co miesiąc potop. A w pierwszym miesiącu po odstawieniu - kinder niespodzianka
Ze szkołą pytam, bo nie wiem, jak to jest rozgrywane - czy weekendowe czy popołudniowe zajęcia. A ze mną jest taki problem, że pracuję 40 km od miejsca zamieszkania. Wstaję o 5, wracam 16.30, zanim się obrobię jest 18. Więc czasowo to tak średnio stoję.

Zmieniony przez - huda w dniu 2013-09-23 18:53:03

Zmieniony przez - huda w dniu 2013-09-23 18:53:36
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

PROBLEM ZE ZRZUCENIEM WAGI

Następny temat

Konkurs/reziolki

WHEY premium