SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

[FAQ] TECHNIKALIA ĆWICZEŃ SIŁOWYCH

temat działu:

Usuniete tematy

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 344036

Nowy temat Temat Zamknięty
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 1142 Wiek 39 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 25547
Podczas treningu nasunęły mi się następujące pytania
1. Przy ułożonym przez Ciebie Puma MDS na klate: wyciskanie młotkowe/30/15/0stopni /8-10powtórzen = wykonujemy w tym MDS tylko jedną serię na każdym treningu z progresją ciężaru co jakiś czas?

------------------------------------------------------------
2. W treningu bicepsów: uginanie sztangi stojąc 5 s / 6-8 / rampa = tutaj tez progresujemy/atakujemy na 1RM ? czy nie schodzić poniżej jakiejś liczby powtórzeń np 4 - i na tej liczbie robić progres siłowy ? Bo gdzieś chyba wspominałeś że dla bicepsu jest więcej powtórzeń by go nie zerwać ?
------------------------------------------------------------
3. MDS na tricepsy: MDS sztangielki francuz/ francuz,przenoszenie wyc/wyc 2-3-4-1/3 / 8-10 = tutaj wiem że wykonujemy na pierwszym treningu 2 serie mds, na następnym 3, potem 4, potem 4 ale tylko 1-go członu = tutaj jakoś dodajemy ciężaru co trening ? czy tylko zwiększamy liczbę serii ? co robimy na następnym treningu gdy dojdziemy do 4 serii pierwszego członu... ? zaczynamy MDS od nowa z większym ciężarem ??
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 38 Napisanych postów 9831 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 34282
Wszystkie znaki na niebie i ziemi wskazuja ze dzis do polnocy zamkniemy fazy specjalizacji lower body, a to oznacza odpowiedzi na wasze pytania jeszcze przed weekendem.

Pozdrawiam!

EDIT: Skonczone, wrzucam do postu...

Zmieniony przez - puma666 w dniu 2010-02-19 00:17:10

WIEDZMA JEST MOJA %)
Znizka 30% na sprzet Kelton:
http://www.sfd.pl/Pozegnalna_Znizka_30%_na_sprzet_Kelton_od_Pumy.-t624346.html

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 38 Napisanych postów 9831 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 34282
CALY MIKROCYKL " SPECJALIZACJA LOWER BODY" ZOSTAŁ ODDANY DO UŻYTKU.

ŻYCZE UDANEGO ŁAPANIA MASY!!!


Zmieniony przez - puma666 w dniu 2010-02-19 00:32:03

WIEDZMA JEST MOJA %)
Znizka 30% na sprzet Kelton:
http://www.sfd.pl/Pozegnalna_Znizka_30%_na_sprzet_Kelton_od_Pumy.-t624346.html

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 58 Napisanych postów 6529 Wiek 35 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 36902
Ja mam juz dwa pytania co do mezocyklu
1. Ten półmostek biodrowy - próbowałem to wykonywać już wcześniej, ale z większymi ciężarami ciężko trocchę bo sztanga się wpija w biodra, musiałbym chyba w kurtkach długich ćwiczyć i z poduszkami Masz na to jakiś sposób?
2. Reverse Hypers - czy tułów musi być poziomo, czy może być pod kątem np 45 stopni głową w dół?
3. (trzecie nagłe) - Wznosy nóg - musza być proste nogi, czy moga być kolana? (przez kiepskie rozciągnięcie hamstringów zawsze ciężko mi było wykonywać to ćwiczenie...)

ok, doszły 4 i 5 pytanie
4. Power wyprost - z tego co pamiętam power wyprost robiłem tak, że (jak wyczytałem na stronie Thiba kiedyś) po prostu przy samej końcówce ruchu próbowałem podnieść ciężar nie prostując nogi do końca a zamiast tego poprzez zgięcie w biodrach (a leżałem odchylony cały czas). Czy ta wersja z mezocyklu jest po prostu inna, czy moja była nieprawidłowa?
5. RDL. Wiem, że pytanie dosyć głupie, ale czym właściwie różni się RDL od zwykłego MC Do tej pory myślałem, że to MC wykonywany z "zamrożonymi kolanami", a esencją ćwiczenia jest "wypchnięcie" miednicy jak najbardziej w tył przy schodzniu w dół oraz powrót do normalnej pozycji przy podnoszeniu. Aha no i w zasadzie nigdy nie opuszczałem ciężaru po każdym powtórzeniu

Zmieniony przez - Gwjazdor w dniu 2010-02-19 00:57:11

Ulubieńcy - Wikibokser, ten od Yiu-Tubitsu, Sensei(99999), Jarzyn, Jaguar, Frosti

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 17 Napisanych postów 1643 Wiek 32 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 16475
Puma, mam problem z klatką(zawsze miałem) - masowo odstaje od pozostałych partii, jest płaska i bez wyrazu a chciałbym ją fajnie podciąć Ale do tego trzeba masy - a masy nie ma, w każdym razie mało.
Obecnie na klatkę wykonuję pompki na poręczach wersja na klatkę i wyciskanie hantli skos dodatni, wszystko 2x w tygodniu. W pompkach dowieszam już 45 kilo, więc ciężary nie są złe(i rosną) ale masa nadal buntuje się przed przyjściem, może dołożyć coś na środek klaty?

Zmieniony przez - Granathar w dniu 2010-02-19 09:44:46
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 7 Napisanych postów 921 Wiek 44 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 6365
Puma wiem że już nie raz Cię prosiliśmy o to ale czy mógłbyś choć na PM wysłać technikę rozciągania przedramion i nadgarstków by móc prawidłowo i bez bólu wykonywać Push Press??? Nie chcę sobie robić krzywdy
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 375 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 5267
Puma widzę, że kobiety rozpoczynają niebawem masę na bazie IBB. Planujesz jeszcze w przyszłości "męskie" eksperymenty czy to już rozdział zamknięty? Czy może będzie rozwijana koncepcja planów jak mezocykl masowy rozpisany w Twoim/Keltona dziale?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 5 Napisanych postów 671 Wiek 29 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 85330
Puma mam pewien problem otóż przy wszystkich wyciskaniach czy to na klate czy na barki bijać rekord lub robiać ostatnie powtórzenia lewa reka jest jakby słabsza.
Gdy na treningu wyciskałem na płąskiej,gdy prawą eka już miałem cięzar w górze to lewa zostawała na dola,i musiałem obiciąć cieżar aż o 5 kg aby wykonać porawnie z dwoma rekoma.Co mam zrobić aby moja druga kończyna była proporcjonalna siłowo do drugiej lub chociaż troszke słabsza,i bardzo mnie to wkurza ponieważ zaniża mi to znacznie wyniki.Natomiast w ćwiczeniach typu odciągania,porecze, nie ma takiego problemu może troche jeszcze przy uginaniu na biceps kiedy to wyraźnie lewa reka odstaje siowo od prawej.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 290 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 7170
Witaj Puma!

po zobaczeniu moich fotek, doradziłeś mi cwiczyć 3 rampami 5/8/10 na każdą partie.
Czy tyczy sie to zarowno bicepsa jak i plecow/nog??

bo niby to są rozmiarowo kompletnie rozniace sie partie ?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 37 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 8604
Witam Cię Puma
Mam następujący pytanie w związku z zaistniałą sytuacją.
Podchwytem podciągne się do klatki ok.10 razy a nachwytem nie mogę,czym to może być spowodowane?
Nowy temat Temat Zamknięty
Poprzedni temat

Prosze o wycene

Następny temat

ławka z skosem ujemnym

WHEY premium