SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

[FAQ] TECHNIKALIA ĆWICZEŃ SIŁOWYCH

temat działu:

Usuniete tematy

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 342783

Nowy temat Temat Zamknięty
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 58 Napisanych postów 6529 Wiek 35 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 36902
Ciekawy art Thiba na podstawie Girondy [nieco inne podejscie niz moje]:

[http://www.tmuscle.com/free_online_article/sports_body_training_performance/bulk_up_cut_up_quads_and_tris&cr]


Wiem czytałem ten art, nawet zapożyczyłem kilka ćwiczeń, ale tam są praktycznie tylko ćwiczenia opisane i niektóre funkcje tak po krótce. A ja bym chciał poznać mechanizmy, taki już jestem że lubię wiedzieć co w trawie piszczy i "dlaczego coś robię i czemu tak a nie inaczej", a nie tylko "jak mam to robić" Z tego artu dowiedziałem się jedynie, że VM bierze udział głównie przy ostatnich kilku stopniach wyprostu kolana, żeby przenieść większość pracy na VL robiąc przysiady nie prostować nóg do samego końca, że Rectus Femoris bierze udział także w zginaniu bioder a sartorius w rotacji zewnętrznej. Ale cały czas nie jest dla mnie do końca jasny mechanizm czemu np prostowanie kolana zrotowanego na zewnątrz bardziej angażuje VM, a do wewnątrz/wąski rozstaw VL, czemu np bułgarskie przysiady są polecane na rozwój VM, a syzyfki na prosty uda (to trochę się domyślam, ze względu na pochylenie ciała do tyłu i większy nacisk "izometryczny" na partię blisko biodra). A już szczególnie różnice w działaniu dwugłowego uda, półbłoniastego i półścięgnistego (poza tym, że głowa krótka nie bierze udziału w wyproście bioder) to dla mnie totalna czarna magia Nie przychodzi Ci do głowy, gdzie mógłbym się jak najwięcej o tym dowiedzieć?

I drugie pytanko - przypadek człowieka już z 50tką na karku (bo może to ma jakieś znaczenie). Wielki bęben, nawet przy pustym żołądku, ale nie jest to wysoki poziom bf%. Kończyny raczej niezbyt atletyczne (poza przedramionami i łydkami), klaty mało co, pleców jeszcze mniej, żyły gdzieniegdzie widać zwłaszcza na rękach i łydkach, a na brzuchu jak spięty to krata się rysuje pod skórą. A więc tłuszczu mało, więc czemu ten bęben taki wypchnięty?

I trzecie krótkie już Skoro serotonina to hormon szczęścia, a kortyzol to hormon stresu to czy mówiąc, że im wyższy poziom serotoninny tym niższy poziom kortyzolu, albo chociaż że zwiększanie wydzialania serotoniny zmniejszy wydzielanie kortyzolu, będę miał choć trochę racji?



Zmieniony przez - Gwjazdor w dniu 2010-02-24 00:58:08

Ulubieńcy - Wikibokser, ten od Yiu-Tubitsu, Sensei(99999), Jarzyn, Jaguar, Frosti

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 232 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 6656
Puma co sądzisz o takim treningu na plecy + tył barków:

1 Podciąganie drążek szeroko do klatki5s
2 Wiosło sztangielką/półsztangą jak zabraknie ciężkich sztangielek 4s
3 Face pull za pomocą wyciągu górnego 4s
4 Unoszenie w opadzie tłowia 4s
5 Szrugsy 4s


1. Drazek
2. Rack Pull
3. Wioslo jednorecz
4. Face pull
5. Szrugsy

Zapomnij o seriach - rob autoregulacje. Ogranizm sam sie dopasuje ile czego ma robic. To jest genialna idea. Po co robic 4 serie skoro organizm w danej chwili moze zrobic 12, a takich np wioselek potrzebuje w danej chwili 2 serie skoro ty mu serwujesz 4? Sluchaj siebie a urosniesz szybciej i lepiej.

b) czy face pull to ćw na góre pleców mczy bardziej tył barków


Gora grzbietu, cale barki. Genialne cwiczenie.

Zauważyłem że wyrzuciłeś unoszenie w opadzie. celowo czy przez przypadek? Chodzi mi o to czy jeżeli robimy face pull to nie należy robbic już unoszenia w opadzie na jednym treningu?
Edit:

W dniu nóg robie przysiad tylne + rdl tak jak radzisz. prostowniki dadzą rade jak dodam rack pull?

Edit 2:

Wiem że proponujesz autoregulacje seri ale tak na oko co sądzisz o takiej ilości seri?



Zmieniony przez - Mastah88 w dniu 2010-02-24 02:06:16
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 90 Napisanych postów 15094 Wiek 36 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 101723
Gwjazdor
Bochenek- Anatomia
polecam

"Jak kraść, to miliony.
Jak ruchać, to księżniczki"

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 11 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 897
Witam

Prosiłbym Cię o wskazanie mi cwiczeń stricte na poczatek bicepsu, jego wydłużenie
ciezkie uginania sztangi stojąc plus ???
W FaQ-u mało jest o bicepsach. Fajnie by było jakbys bardziej szczegolowo omowił ten temat, podajac ćwiczenia i piszac konkretnie którą część bicepsu one rozwijają, tak jak np zrobiles to z klatka (grubosc, szerokosc, srodek, gora itp)

Najbardziej intersuje mnie poczatek bicepsu, ale rownież same szczyty, podbicie bicepsu itp


Pozdrawiam
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 5 Napisanych postów 671 Wiek 29 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 85330
ycisk na plaskiej i uginanie sztangi -> wskazuje to albo na wade postawy albo na slabo rozwiniete barki.

Proponuje zostawic porecze, wyrzucic plaska - wprowadzic sztangielki, trening konczysz sztanga na skosie dodatnim i przez 2-3 miesiace unikac ciezarow w tym ostatnim z zakresu 1-5 powtorzen ktore to wymagaja max sily. Wypracuj rowny poziom, roznica zaniknie. Zawsze bedzie jakas - ale sam zauwaz 5 kilo roznicy na lape w wycisku 200 kg to co innego niz 5 kilog przy 50.
_______________________________

Puma przepraszam za pomyłke w uginaniach na biceps jest wszystko ok,tylko przy wyciskaniach na klate,młotkowych ,wyciskaniach na barki i docisku na ławce występuje ten problem żę lewa reka ucieka czy może być to spowodoane też słabym tricepsem.Jeśli twierdzisz ze mam słabo rozwinete barki to mże potrzeba im masy?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 5 Napisanych postów 685 Wiek 38 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 4380
http://www.tmuscle.com/free_online_article/sports_body_training_performance/the_one_lift_a_day_program
Jak będziesz miał czas mrs Puma może zerkniesz? Ciekwi mnie jak byś się do takiego treningu ustosukował.
W sumie wg mnie jest ciekawy, i ... prosty:)
Wydaje mi się tylko, że lepiej byłoby zmienić te ćwiczenia z klatki na poręcze.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 38 Napisanych postów 9831 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 34282
Puma mam pytanie o mięśnie brzucha,czy jest możliwe że widać je u naturali bez napinania mięśni tzn na luźie i w pełni widoczne,gęste.
Patrząc na twoje eksperymenty 4 i 6 widać żę ładnie spalili fat (Mocnykrzys i Pakerconan) ale na luzie niewiedac mieśni,a pisałeś że zeszli do bardzo niskiego poziomu ok 6%.Tak wiec dlaczego przy tak niskim bf niewidać w pełni mieśni,natomiast u kulturystów zawodowych widać.Czy jest to spowodowane za małą masą mieśni brzucha?


To nie jest tak. To nie ma nic wspolnego z byciem naturalem czy na dopingu. Juz sam przyklad jaki podales to ukazuje. MocnyKrzys jest poczatkujacym kulturysta, a Kubek byl zaawansowanym kulturysta ktorey dopiero z okazji eksperymentu przeszedl na "jesna strone mocy". Obaj wczesniej nie cwiczyli dobrze brzucha i w ograniczonym zakresie czasu - o ile mnie pamien nie myli, osiagneli tyle ile mogli. Miesnie brzucha tez musza nabrac masy.
Wszystko moze byc widoczne caly czas. Kwestia czasu i dobrych treningow.

WIEDZMA JEST MOJA %)
Znizka 30% na sprzet Kelton:
http://www.sfd.pl/Pozegnalna_Znizka_30%_na_sprzet_Kelton_od_Pumy.-t624346.html

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 5 Napisanych postów 671 Wiek 29 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 85330
To nie jest tak. To nie ma nic wspolnego z byciem naturalem czy na dopingu. Juz sam przyklad jaki podales to ukazuje. MocnyKrzys jest poczatkujacym kulturysta, a Kubek byl zaawansowanym kulturysta ktorey dopiero z okazji eksperymentu przeszedl na "jesna strone mocy". Obaj wczesniej nie cwiczyli dobrze brzucha i w ograniczonym zakresie czasu - o ile mnie pamien nie myli, osiagneli tyle ile mogli. Miesnie brzucha tez musza nabrac masy.
Wszystko moze byc widoczne caly czas. Kwestia czasu i dobrych treningow.


Pisząc to masz na myśli osobne treningi brzucha,bo z tego co piszeż brzuch powinno sie ćwiczyć raz w tygodniu bo procuje w przysiadach,ciagach itp.
Może bardziej rozwinąc tą myśl tzn jak nabrać masy mieśni brzucha?
Ile czasu i stażu trzeba aby były wpełni widoczne,bo z tego co piszeż to początkujący ich nie ujrzy.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 38 Napisanych postów 9831 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 34282
Hmm ok, więć przerwę chyba speckę na bi+tri i od przyszłego tygodnia ruszam z barkami. A czy kojarzysz jakiś trening, najlepiej autorstwa Thiba który nadawałby się na speckę nóg? Taki właśnie w podobie Twojego z mezocyklu (bo ten chcę zostawić ja już cały Twój mezocykl bd robił), żeby nogi były przynajmniej ze 3x w tygodniu trenowane i tak podzielone właśnie że 1 dnia te części ud, drugiego dnia tamte...

Ulozylem specjalizacje HSS-100 na nogi albo dla Jodelki, albo przez sugestie Jodelki dla kogos. Napewno znajduje sie w dziale zaawansowanych, nie moge tego odnalezc. Proponuje wyslac pm do ww. pana, wkej tu, sprawdze czy nie mozna podszlifowac, inni skorzystaja. Thib sie tego nie podlaj bo zmienil formule artow wtedy.

WIEDZMA JEST MOJA %)
Znizka 30% na sprzet Kelton:
http://www.sfd.pl/Pozegnalna_Znizka_30%_na_sprzet_Kelton_od_Pumy.-t624346.html

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 38 Napisanych postów 9831 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 34282
spróbuje jeszcze raz, może niezrozumiale się wyraziłem ale dzięki za garść informacji,
no więc

sporo programów fbw albo hst nie ma żadnego mc (na sfd z łatwością można znaleźć przykład czegoś takiego np w dziale alternatywna droga)
wtedy np. mamy trening taki że 3 razy w tygodniu robimy jeden zestaw który zaczyna się tak:

siad
uginanie nóg
...

a więc prostowniki ćwiczymy tylko w przysiadzie, czy w takiej sytuacji siła prostowników będzie nadążać ze wzrostem ciężaru w wiosłowaniu? lub inaczej, czy trzeba mc'ować żeby móc robić wiosło czy siad poniżej równoległości wystarczy?

wiem co myślisz o fbw ale jestem początkujący i mi "wchodzi". po przysiadzie czuję przyjemne wyczerpanie i wiosło robi mi się dobrze.


Wlasnie z tego powodu nie polecam FBW nikomu na stale procz bardzo poczatkujacym. Atletom, fighterom - czasem tak. Juz dla sredniozaawansowanego kulturysty ktory chce miec sylwetke kulturysty - FBW to za malo!

Naprawde polecam wplecenie MC do twoich treningow. W trosce o ciezkie pulle - by mialy pokrycie w duzym lifcie.

Generalnie to jest chcesz trenowac FBW 3 razy w tygodniu to poelcalbym:

Trening nr 1 - zaczac od przysiadu
Trening nr 2 - zaczac od MC
Trening nr 3 - zaczac od jakiejs formy wycisku na klatke

A jesli 4 dni - to 4 od PushPress.

WIEDZMA JEST MOJA %)
Znizka 30% na sprzet Kelton:
http://www.sfd.pl/Pozegnalna_Znizka_30%_na_sprzet_Kelton_od_Pumy.-t624346.html

Nowy temat Temat Zamknięty
Poprzedni temat

Prosze o wycene

Następny temat

ławka z skosem ujemnym

WHEY premium