SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

[FAQ] TECHNIKALIA ĆWICZEŃ SIŁOWYCH

temat działu:

Usuniete tematy

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 341068

Nowy temat Temat Zamknięty
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 38 Napisanych postów 9831 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 34282
Falda brzuszna [nie skosna] to w calosci za wysoki poziom kortyzolu -> stres w ciagu dnia, nerwice, zaburzenia psychiczne, zaburzony sen, nierownomierny nieregularny sen, za duzo aerobow [nie anaerobow], za mala podaz magnezu, za duze wytracanie magnezu [kofeina, uzywki, alkohol].
Zastanow sie jaki blad popelniasz z powyzszej listy i weliminuj. Falda zniknie. To nie jest spalanie miejscowe [ktore nie istnieje], to eliminowanie bledu ktory sprzyja nadodkladaniu tluszczu w tym konkretnie miejscu. Problem znika, znika nadgromadzenie lokalne -> falda znika.

Mam pytanie do tego co na pisałeś wyżej, praktycznie wszystko objawia się u mnie tylko jak sobie z tym radzić puma wlasnie przez to moj brzuch wygląda jak wyglada czyli falda jest tylko na dole brzucha u góry widać zarysy mieśni a na dole lipa i to psuje caly wyglad i przez to czasem boje sie dowalić kcal w diecie
jak na mojego oko cieżko sobie radzić ze stresem w ciagu dnia ,ze slabym snem i co tu jeść zeby byl w miare dobry poziom magnezu? areobow to nie robie co najwzyej pogra sie czasem na wf w piłke ale to areobami nazwac nie można . Puma bede cie bardzo wdzieczny jak napsizesz mi jak z walczyć ten problem zeby znowu moj brzuch byl w miare ok ;)


Kroki ktore celuja w kortyzol, ale przy okazji skupia sie na 12 pozostalych glownych faldach [a prawde mowiac i na 22]:

1. Odstawic kofeine, guarane pod kazda postacia tj kawy, herbaty, dopalacze, suplementy.

2. Odstawic WSZYSTKIE SUPLEMENTY, wyjatek bialko o ile jest tylko bialkiem a nie combem wiatminowo-ziolowo-mineralnym.

3. Do lekarza - badania hormonow i krwi. Pamietaj - modulacja biosygnatury fald lipidowych to metoda medyczna - pomaga wykrywac obecne lub przyszle choroby - to ze pomaga radzic sobie z tluszczem to tylko "bonus", stworzona zostala jako cos co w przyszlosci uratuje ci zycie/zdrowie.

4. Odstawic alkohol pod kazda postacia [tak, wino tez].

5. Udac sie do alergologa na badania. Kortyzol jest zapanbrat z alergiami - to wiadomo. Ale takze z nietolerancjami pokarmowymi. Diabel w nietolerancjach jest taki ze mozesz o nich nie wiedziec, nie czuc, a one sa. Najczestrze zdradliwce to np orzechy [serdecznie pozdrawiam osoby ktore polecaja orzechy w diecie a nie czytaja najnowszych periodykow medycznych o "cywilizacyjnych" nietolerancjach XX i XXI wieku - np w USA 75% ludnosci ma trwala nietolerancje na orzechy]. Po kompelksie badan - odstawic trwale to co szkodzilo, a moga to byc rozne rzeczy.

6. Zrobic szablon posilkow np na 8 sztuk w ciagu dnia. Trzymac sie go za wszelka cene. Nie ma wyjatkow. Co do minuty. Czy to autobus, czy praca, czy dom. Jest "ta" godzina - wyciagasz i jesz.

7. Ustalic staly szablon wstawania i chodzenia spac. Bez wyjatkow czy weekend czy normalne dni. Kladziesz sie spac np zawsze o 21 i spisz 8 godzin. Dopasuj pod siebie. Polecam godziny przed 22 gdyz za wazniejsze biologicznie niz pozniejsze [nawet dwukrotnie bardziej efektywne].

8. W 2 krytycznych stalych punktach dnia, w ktorych z reguly masz szczyt stresu - wprowadz medytacje 5 minutowa. Siadasz na ziemii, oddychasz spokojnie, relaksujesz sie - NIE MYSLISZ. Zadnego modlenia sie, analizowania. Blogostan i "wywalenie na caly swiat". Usmiech, mily oddech, spokoj.

9. Zmien towarzystwo jesli przyczynia sie do stresu. Zastanow sie czy denerwujacy kolega lub bardzo meczaca dziewczyna sa warci twojego zdrowia.

10. Wiecej magnezu w diecie.
http://www.nutritiondata.com/

Wchodzisz na ta strone i trzy ostatnie posilki budujesz tak by mialy w sobie duzo magnezu. Gdy problem z utrzymaniem diety - dobre, apteczne preparaty magnezowy - nie suplementy. TYLKO w okresie potreningowy. Potreningowy + 2 ostatnie.

Te 10 rad wystarczy.

Jak cos w glowie siedzi - trauma, przeszlosc, wypadek, lub wieksza choroba, to nie ma co sie z tym "silowac". Do terapeuty, oni takie problemy zjadaja na sniadanie. 6 dni, 6 tygodni czy 6 miesiecy - ale problem znika, lub jest pod kontrola. Jesli na tle psychiatrycznym - to do psychiatry. To twoje zycie i zdrowie. Roznie moze byc, ale pamietaj - teraz to "tylko" wieksza faldka kortyzolowa, ale kiedys z tego bedzie np. zawal w wieku 40 lat. Fajnie ? Nie. Wiec pora sie wziasc za siebie - warto!

WIEDZMA JEST MOJA %)
Znizka 30% na sprzet Kelton:
http://www.sfd.pl/Pozegnalna_Znizka_30%_na_sprzet_Kelton_od_Pumy.-t624346.html

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 38 Napisanych postów 9831 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 34282
mam jeszcze jedno pytanko ostatnio zaczyna mnie boleć dolny odcinek pleców boje się zeby nie narazić się na kontuzje. w moim planie jest duzo cwiczeń gdzie kręgosłup jest obciazony i mam pytanie czy może nie zastosować pasa kulturystycznego ? wiem ze go nie polecasz tylko nie wiem dla czego ? mysle ze on by mogl uchronić się dzieki niemu przed kontuzją

Zamiast zaleczac skutek, zabierz sie za przyczyne.

A ona jest taka:

Zla technika cwiczen

lub taka:

Za duzo cwiczen w tygodniu ktore obciazaja dolny odcinek grzbietu.

Pas ci nie pomoze - problem bedzie rosl. Zabierz sie za problem, a skutki znikna.

WIEDZMA JEST MOJA %)
Znizka 30% na sprzet Kelton:
http://www.sfd.pl/Pozegnalna_Znizka_30%_na_sprzet_Kelton_od_Pumy.-t624346.html

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 38 Napisanych postów 9831 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 34282
A pamiętasz może jakie efekty były w tym dzienniku? Albo ogólnie ze stosowania tego planu? Jak na to patrze to smalec im chyba wypływał przez pory w skórze nawet.

Bardzo ladnie cielo. Nieco mniej skuteczne niz GJF, ale bardzo dobre bo przemyslane.

WIEDZMA JEST MOJA %)
Znizka 30% na sprzet Kelton:
http://www.sfd.pl/Pozegnalna_Znizka_30%_na_sprzet_Kelton_od_Pumy.-t624346.html

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 57 Wiek 36 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 1470
Uwierz - nic wiecej na pierwsze 5 lat treningow nie bedzie ci potrzebne by rozbudowac przepotezna noge glowa po glowie z najmniejszym nawet detalem.

Wierzę

chodzi o to, że czynniki zewnetrzne spowodowaly, ze nie mam juz dostepu do silki i planuje cwiczyc w domu. Niestety brak funduszy wymusza stosowanie negatywów cwiczen, do których nie mam jeszcze dosc siły, np. negatywy inverted row jednorącz, ponieważ oburącz jest za lekkie, a nie kupię tyle obciążenia żeby starczyło na konkretny okres. Natomiast mogę kupić łancuch i doczepiac do niego jakies przedmioty, cos sie na pewno znajdzie, ale jednak duzo tego nie bedzie, wiec, jak napisalem -cwiczenie musi byc cieższe.
Mysle, ze obciazenia starczy na jakis czas na takie cwiczenia jak pompki na poreczach, zuraw czy inverted row jednoracz, jednak prawdziwy problem mam własnie z przysiadami -tu nie wiem co zrobic. Rozumiem, ze przysiad daje poteznego "kopa" calemu organizmowi, ale mimo wszystko moglbym go zastapic jakims gorszym cwiczeniem, bardziej na czworoglowe. Ten sam problem z martwym ciagiem -moze jednonoz? Od razu mowie - mimo wszystko mam dysproporcje - Nogi mam wyraznie wieksze od "góry", wiec gdyby progres byl wolniejszy w nogach nie przejme sie tym.
Dlatego tak się dopytuję o te ćwiczenia na nogi.
Aha, i nie zalezy mi na "dopieszczaniu detali"
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 9 Napisanych postów 586 Wiek 32 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 28134
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 17 Napisanych postów 1643 Wiek 32 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 16475
Puma, polecasz stosowanie od razu planu C? Bo on jest opcjonalny, powinno się zrobić A i B. Zostawić jako tajną broń na zastój czy od razu?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 38 Napisanych postów 9831 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 34282
Konopnicki

Malo ciezaro, ale jest sztanga,sztangielki + cos co symuluje racka + sztange - atakuj treningi Girondy. W sam raz z tego co znajdziesz w necie starczy na 2 caloroczne mezocykle - z samych materialow darmowych. W tym czasie uzbierasz 199 dolcow i kupujesz Gironda Master Series, kolejny rok. Potem znow 199 i Pro series. 4 lata z gironda i baaardzo rzadkie dokupywanie ciezarow od Keltona. W sam raz na dom.

WIEDZMA JEST MOJA %)
Znizka 30% na sprzet Kelton:
http://www.sfd.pl/Pozegnalna_Znizka_30%_na_sprzet_Kelton_od_Pumy.-t624346.html

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 38 Napisanych postów 9831 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 34282
Puma, polecasz stosowanie od razu planu C? Bo on jest opcjonalny, powinno się zrobić A i B. Zostawić jako tajną broń na zastój czy od razu?

Odrazu. Miej w gotowosci. Jest power - rob. Nie ma na poczatku - odpuszczaj, ale zawsze mniej gotowca pod reka.

WIEDZMA JEST MOJA %)
Znizka 30% na sprzet Kelton:
http://www.sfd.pl/Pozegnalna_Znizka_30%_na_sprzet_Kelton_od_Pumy.-t624346.html

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 38 Napisanych postów 9831 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 34282
m4teos

Dzieki. To ten link.

WIEDZMA JEST MOJA %)
Znizka 30% na sprzet Kelton:
http://www.sfd.pl/Pozegnalna_Znizka_30%_na_sprzet_Kelton_od_Pumy.-t624346.html

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 17 Napisanych postów 1643 Wiek 32 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 16475
A jakie ćwiczenia polecasz w dni siłowe? Te na 6 powt? Wiadomo że przysiad w dniu nóg i uginanie nóg na maszynie, na klatkę można dać wyciskanie sztangi na płaskiej ławie a na plecy podciąganie, ale czym dopchać?
Nowy temat Temat Zamknięty
Poprzedni temat

Prosze o wycene

Następny temat

ławka z skosem ujemnym

Wiecej