SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

[FAQ] TECHNIKALIA ĆWICZEŃ SIŁOWYCH

temat działu:

Usuniete tematy

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 342504

Nowy temat Temat Zamknięty
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51557 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Puma przykro mi to mówić, bardzo Cię szanuję za to, ze bezinteresownie pomagasz ludziom i za ogrom wiedzy jaki posiadasz i się nim dzielisz, ale jesteś okropnie niesłowny.
=======================================================
Nagroda:

-rozpisze wam 4 tygodniowy trening rozciagalny na 12 tygodniowy mezocykl silowo masowy, zawierajacy w sobie niuanse w postaci ramp otwartych, mdsow i technik specjalnych. Bardzo silnie indywidualny, latwo modyfikowalny. Docelowo liczba treningow to 5 dni w tygodniu, ale zbudowana w taki sposob ze bedzie mozna latwo pociac na trening o mniejszej lub wiekszej liczbie dni.
Trening rozstanie porzadnie rozpisany w tym FAQu.

Uuuuu Panowie Kleks i Kenio, jestem pod wrazeniem!
Siedzialem z 1,5h dzisiaj i sprawdzalem linki - spis tresci pierwsza klas! Nie moge sie doczepic.
Nie pozostaje mi nic innego jak w swieta rozpisac wam mezocykl masy agresywnej.
Naprawde dobra i solidna robota!
Dziekuje bardzo.

Przygotowalem dla was dzis zgodnie z obietnica mezocykl masy agresywnej, takze jak odchorujecie szalenstwa sylwestra i pierwszego dnia, bedzie co czytac!
=======================================================

Puma ja rozumiem, że masz co robić, że jesteś zajęty, ale po co mydlisz nam oczy? Napisz w prost - sory Panowie nie wyrabiam się i nie wiem kiedy dostaniecie mezocykl - a nie ja od 2 tygodni codziennie jak głupi tutaj zaglądam z nadzieją, że może będzie. Druga sprawa, że nagrodą miał być 'silnie indywidualny' mezycokl, a z tego co widzę na to też nie ma co liczyć. Od poniedziałku chciałem zacząć porządnie ćwiczyć, no i zacznę tyle, że trening muszę ułożyć sam, a na spis treści po prostu straciłem trochę czasu. Cóż... szkoda.

pozdrawiam
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 11 Napisanych postów 638 Wiek 48 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 10832
Witam Puma!
Otóż mam uciążliwy zastój na klatce oraz na plecach.
Chciałem zastosować Twój plan na klatkę ze strony 10 dla użytkownika Arni997.
A na grzbiet nie mam pomysłu dlatego zwracam sie do Ciebie jako eksperta.
Myślałem o przniesieniu MC do dnia nóg a do grzbietu wrzucenia Rack pulla(lecz tu problem poniewaz musiałbym go robic z ławki) oraz o rampie na drążek.
Wtedy plan wyglądal by tak:
drazek 5 x 5 rampa
Rack 5x5 rampa
Wiosło 4x 10-8
MDS jakiś z wiosłowaniem 3 serie
Szrugsy
Mogłbyś mi zaproponować jakis trening na te dwie partie?




Zmieniony przez - OLE12345 w dniu 2010-01-09 22:25:42

Grajcie pięknie

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 90 Napisanych postów 15094 Wiek 36 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 101723
nie marudzic Kleksik, tylko czekac!

"Jak kraść, to miliony.
Jak ruchać, to księżniczki"

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 17 Napisanych postów 1643 Wiek 32 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 16475
A właśnie, jak robię MC na treningu z całymi plecami, to lepiej robić klasyczny MC, czy rack pulla?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 37 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 8604
Rack Pulla z plecami a MC z nogami.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 11 Napisanych postów 638 Wiek 48 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 10832
A wiec wtedy w jakim odstepie czasowym rozdzielić plecy z nogami?

Grajcie pięknie

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 37 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 8604
Przykładowo to:
poniedziałek-nogi
wtorek-klatka
środa-wolne
czwartek-plecy
piątek-barki
sobota-wolne
niedziela-ramiona
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 58 Napisanych postów 6529 Wiek 35 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 36902
Kleks spokojnie, niedawno Puma napisał, że dostał jakieś specjalne zadanie od Keltona i przeprasza za opóźnienia Jak obiecał to pewnie dotrzyma słowa.

Ulubieńcy - Wikibokser, ten od Yiu-Tubitsu, Sensei(99999), Jarzyn, Jaguar, Frosti

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 5 Napisanych postów 685 Wiek 38 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 4380
puma, sorki, raz jeszcze pytanie:) Barki mi siadają tzn. nie uważałem nigdy na nie i zauważam teraz braki. Muszę dopasować trening tak by trenować bary ciężko, ale i z zachowaniem ich zdrowia. Wiem, wiem- najważniejsza technika, ale chcę dodać jeszcze jakieś ćwiczenia poprawiające newralgiczne elementy stawy barkowego.

Mój trening barków wygląda tak:
military press z wybiciem z nóg/ rampa 5
wznosy bokiem 4s
tyłem 3s
przodem 2s

Czy mogę gdzieś w dzień barków czy na tygodniu dać:
cuban press
prone internal rotation
(Position yourself face-down on a training table with your upper arm at a 90-degree angle to your torso, and your elbow flexed to 90 degrees as well. The upper arm should be supported, and the scapula should be depressed. Simply internally rotate the humerus so that the dumbbell moves back toward the hip. If you wrist is flexing more than a few degrees, chances are that you're cheating to achieve the range of motion. If you feel your upper traps firing, you're doing this wrong; you should feel the motion on the undersurface of your scapula — right up into the armpit.)
czy radzisz coś jeszcze innego?

Aha. i czy jak robię wznosy w przód to robić je sposobem z tej str.?

http://www.tmuscle.com/free_online_article/sports_body_training_performance_repair/shoulder_savers_part_ii

czyli lekko na boki( z 30st.) i ręce w chwycie neutralnym z kciukiem skierowanym w górę.
i czy z wyciskań siłowo/ masowych te które mam- z wybiciem z nóg jest właściwe/ tzn. i efektywne i zdrowe.
I co myślisz o tym by dodać któreś ze wznosów jeszcze gdzieś na tygodniu np. w dzień klatki, robię samą więc coś tam można dodać np. jeszcze jedne wznosy bokiem.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 252 Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 21691
Ja mam z kolei dosc banalne, aczkolwiek wazne dla mnie pytania (zwiazane troche z poprzednim postem).

Chodzi o :
- Unoszenie sztangielek w przod
- Uginanie sztangielek z suplinacja

1. Jak robic unoszenie/uginanie to znaczy robie w tej chwili prawa reke, pozniej lewa, pozniej prawa, natomaist praktycznie na wszystkich filmikach widze prace obu rak jednoczesnie (wydaje mi sie, ze wtedy bardziej sie kolysze cialem), a moze lepiej robic cala serie jedna reka, a pozniej druga ?

2. Jesli chodzi o uginanie (biceps) robic siedzac, czy stojac ?
Nowy temat Temat Zamknięty
Poprzedni temat

Prosze o wycene

Następny temat

ławka z skosem ujemnym

WHEY premium