SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

[FAQ] TECHNIKALIA ĆWICZEŃ SIŁOWYCH

temat działu:

Usuniete tematy

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 342887

Nowy temat Temat Zamknięty
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 15 Napisanych postów 1731 Wiek 24 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 23497
przepraszam za zamieszanie wklejam jeszcze raz mojego posta tzn. 4 pytania ponieważ nie napisałem najważniejszego meritum, o czym dokładnie chce się dowiedzieć.

"
1. czym różni się unoszenie w opadzie 90 stopni chwytem młotkowym (sztangielki cały czas równoległe do podłogi) a to samo ćwiczenie ale ze skręcaniem nadgarstków tak że kciuk idzie bliżej ziemi a mały palec do góry? która wersja lepsza?

2. czy zamiast unoszenia w opadzie 90 stopni hantli można wykonywać "face pull na prostych rękach" z liną wychodzącą GÓRĄ z dłoni? (tzn. wyciąg górny, liny, ręce proste ale nieprzeprostowane, pozycja stojąca przodem do wyciągu i jakby odwrotne rozpiętki, lina wychodzi GÓRĄ z dłoni ponieważ z dołu się nie da, przynajmniej ja muszę wypuszczać linę górą)
co myślisz o takim ćwiczeniu?

3. standardowo na poziomie amatorskim , czy takie ćwiczenia w planie wystarczą aby tył barków rosną?
wiosło full rom
face pull
"face pull na prostych rękach"

4. face pull i "face pull na prostych rękach" wykonuję na wyciągu górnym który jest WYŻSZY ode mnie więc lina nie jest równoległa do ziemi. co to zmienia względem sytuacji gdyby lina była równoległa do ziemi a więc wyciąg miałby idealną wysokość?
"

mam nadzieję że jasne i oczywiste jest jakie ćwiczenie nazywam face pull'em na prostych rękach, CZY ZWIĄZKU Z TYM ŻE ROBIĘ JE Z LINĄ WYCHODZĄCĄ Z GÓRY DŁONI BO INACZEJ SIĘ NIE DA CO POWODUJE SKRĘCANIE DŁONI KCIUKIEM DO WEWNĄTRZ ĆWICZENIE NADAL JEST PEŁNOWARTOŚCIOWE W KONTEKŚCIE WZROSTU TYŁU BARKÓW? rzecz jasna przy małych ciężarach dłoń się nie skręca a wraz z wzrostem ciężaru nawet bardzo.

---

puma... a więc w piątek koniec świata mam nadzieje że pisząc po angielsku robisz mniej literówek bo jeśli tak to za cholerę nie zrozumiem co piszesz
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 19 Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 19992
Pytanie odnosnie techniki krzyzowania linek wyciagu.
Konkretnie, która z wersji najlepiej rozbuduje wewnetrzna górna czesc klatki? high-high, low-high?

Temat bardzo fajny, duzo mozna sie z niego nauczyc. Mozesz zostawic jakies info, na którym z serwisów bedziesz doradzał? Nick ten sam?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 15 Napisanych postów 1731 Wiek 24 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 23497
ćwiczenie: ustawiam poziomą ławkę w bramie, kładę się i wykonuje rozpiętki linami dolnymi.

czym się to różni względem rozpiętek sztangielkami?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 807 Wiek 33 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 26013
ja mam pytanie dotyczace GJF
zpamietam z ekssperymentu nr 6, ze podałes chłopakom konkretnąwartość białka aka maja spozywac, czy mógłbys mi ja podac? oraz czy reszta składników zgodnei z książką?
pzodrawiam

edit
czy twoje wypowidzi i arty w keltonie pozostana czy zostana usunięte?

Zmieniony przez - wrona160 w dniu 2010-05-25 22:18:32
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 112 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 4606
Hej Puma, załować niezwykle że odchodzisz stąd, co spowoduję, że i ja się na czytanie zupełnie czegoś innego przerzucę. Mam nadzieję, że dasz znać, gdzie będziesz tworzyć. Jeśli nie wprost, by nie drażnić konkurencji, to chociaż w formie rebusa.

Co do pytań, mam tylko prośbę o ocenę mojej dwudniowej specjalizacji na klatke, która zamieściłem parę stron wcześniej i pomoc w doborze 2 ćwiczeń, co do których mam tamże wątpliwości.

Pozdrawiam.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 6 Napisanych postów 554 Wiek 38 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 4660
Pierwsza sprawa to wielka szkoda że odchodzisz, Twoja pomoc i wiedza były nieocenione dla nas forumowiczów. Podaj jakiś namiar na siebie na tym zagranicznym forum. Na pewno się zarejestruję. A teraz korzystając z tego że jeszcze chcesz pomóc pytania:

1. Na podstawie Biomodulacji sygnaturowej co może prowadzić do odkładania się głównie tkanki tłuszczowej w okolicy podbródka i boczków. Tyjąc ok. 8 kg najbardziej te rejony zalał tłuszcz. Jeśli możesz poradź mi jak sobie radzić z tym fenomenem, głównie fałda na podbródku mnie irytuje…

2. I sprawa z konsumpcją węgli po treningu, Berardi traktuje to jako konieczność, a Ty znowu twierdzisz że jest to zbędne. Jakie są przeciw ?

Pozdrawiam i życzę owocnej pracy abroad :).
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 112 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 4606
Strona 188 ten mój problem, zaś mam tylko wielką nadzieję, że Twoje wpisy w tym dziale pozostaną w takiej postaci, jak obecnie.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 58 Napisanych postów 6529 Wiek 35 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 36902
Rozumiem, te tematy zostaną usunięte? FAQ, Mezocykl itd?

Ulubieńcy - Wikibokser, ten od Yiu-Tubitsu, Sensei(99999), Jarzyn, Jaguar, Frosti

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 900 Napisanych postów 2260 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 174890
Witaj Puma!
korzystam z ostatniej okazji by żądać pytanie :)

Pytania odnośnie GJF, przez który przeprowadziłeś niwixa, E6 i E7, jak i pewnie siebie parę razy :)
1. Jeśli nie przygotowuje się do zawodów, a poprawa rzeźby jedynie przez odwodnienie mnie nie interesuje to co zrobić z ostatnim - 12stym tygodniem GJF? Można przedłużyć fazę piku kalorycznego (kontynuacja diety z 11tygodnia)? Jakie są Twoje propozycje?
2. Do 12stego tygodnia jeszcze czas - kończę właśnie 3-ci tydzień GJF. Ruszyłem Planem po 2-3miesięcznej "masówce" - i regeneracji - siłowo poszedłem dużo do przodu na "masówce", z masa jednak było słabiej, jak się potem okazało winą byłą oliwa której w ogóle nie toleruje, a która była głównym źródłem tłuszczy.. Po pierwszym tygodniu GJF - praktycznie 0 zmian. fat zaczął dopiero delikatnie lecieć po 2gim tygodniu. Czy miałeś podobną sytuacje z uczestnikami eksperymentów - jak ją rozwiązałeś - jakie były Twoje dalsze posunięcia?
Co ewentualnie zrobić gdy fałdy staną w miejscu?
MJ



Zmieniony przez - kwachor w dniu 2010-05-26 01:04:07

Zmieniony przez - kwachor w dniu 2010-05-26 01:04:50
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 31 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 2916
Puma kiedyś mi pisałeś jak pytałem się Ciebie o działanie IBB, odpowiedziałeś mi, że zwykły człowiek nie będzie zadowolony, tylko kulturyści. Wtedy wspomniałeś o pisaniu przez Ciebie jakiegoś artu, który miał rzucić na to inne światło dla szarych człeków. Miałem zamiar po twojej masie robić krótką redukcję, a potem IBB i znów GJF. Co do twojego mezocyklu. Na czym polega faza deloadingu?
Nowy temat Temat Zamknięty
Poprzedni temat

Prosze o wycene

Następny temat

ławka z skosem ujemnym

WHEY premium