SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

[FAQ] TECHNIKALIA ĆWICZEŃ SIŁOWYCH

temat działu:

Usuniete tematy

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 342920

Nowy temat Temat Zamknięty
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 1817 Wiek 32 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 15896
Dzieki za wyczerpującą odpowiedź/Wiem, że sog to mało ale tylko tak moge sie odplacic
Jeszcze mam jedno małe pytanko.
Dwa dni treningowe poświęcam na trening siłowy klaty i łącze go z partią na którą ustaliłem priorytet(czyli w jeden dzien czworoboczny w drugi łydki). W pozostałe dwa dni treningowe ćwicze lajtowym fbw wykorzystując ćwiczenia wielostawowe+jedno izolowane na biceps/triceps.
Tu moje pytanie-czy zamiast treningu mięśnia czworobocznego moge wrzucic tam ćwiczenia napisane przez Ciebie jednoczesnie zachowując wiosło i MC w dni z FBW??
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 38 Napisanych postów 9831 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 34282
Dzieki za wyczerpującą odpowiedź/Wiem, że sog to mało ale tylko tak moge sie odplacic
Jeszcze mam jedno małe pytanko.
Dwa dni treningowe poświęcam na trening siłowy klaty i łącze go z partią na którą ustaliłem priorytet(czyli w jeden dzien czworoboczny w drugi łydki). W pozostałe dwa dni treningowe ćwicze lajtowym fbw wykorzystując ćwiczenia wielostawowe+jedno izolowane na biceps/triceps.
Tu moje pytanie-czy zamiast treningu mięśnia czworobocznego moge wrzucic tam ćwiczenia napisane przez Ciebie jednoczesnie zachowując wiosło i MC w dni z FBW??


Masz strasznie zagmatwany program w ktorym widze kilka pulapek.

Pierwsza to specjalizacja silowa na klatke, owszem jesli jestes trojboista lub adeptem jakiegos bardziej egzotycznego sportu i cwiczysz pod konkretny cel - ok, przejdzie jesli trening ma rece i nogi. Jesli cwiczysz dla sily i masy to skupilbym sie na 1 treningu silowym a drugim stricte hipertroficznym.
Druga pulapka to to ze robisz specjalizacje na klatke [dwa dni to juz specjalizacja przy prawde mowiac malej parti miesniowej jaka jest zespol pectrorialisow ] wespol z fbw - daje solidne podstawy by sadzic ze twoje klatka nie ma ani chwili spokoju.
Owszem, jest cien szansy ze sie uda - ale napewno nie cwiczysz najoptymalniejsza droga.

Jesli koniecznie chcesz poprawic naraz klatke i grzbiet to proponuje taki podzial treningowy. Program jest na 4 intensywne tygodnie:

Poniedzialek: Klatka [Grubosc] / Grzbiet [Grubosc]
Wtorek wolne
Sroda: Klatka [Szerokosc] / Grzbiet [Szerokosc]
Czwartek wolne
Piatek: Trening ciezki reszta ciala [preferowane nogi]
Sobota:Trening lekki reszta ciala [to co wczesniej pominiete]
Niedziela:Wolne

Parowanie grzbiet/klatka jest bardzo intesywne ale bardzo skuteczne. Cwicz naprzemiennie, cwiczenie klaty i cwiczenie grzbietu, jesli staz ci pozwala uzyl superserii z odpowiednimi przerwami.
Pamietaj - cwiczac klatke 2 razy w tygodniu twoj triceps wymaga porzadnej plastyki a nie duzych liftow, to samo tyczy sie bicepsu. Nie katuj ich - 1 cwiczenie po 5-6 serii zalatwi sprawe tych malych partii.
Oczywiscie mozesz poszuflowac kolejnosc, byle nic sie nie gryzlo dzien po dniu.

Zmieniony przez - puma666 w dniu 2009-08-19 00:55:47

WIEDZMA JEST MOJA %)
Znizka 30% na sprzet Kelton:
http://www.sfd.pl/Pozegnalna_Znizka_30%_na_sprzet_Kelton_od_Pumy.-t624346.html

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 256 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 853
dezorientacja mięśniowa jak wiadomo służy ich rozrostowi co za tym idzie czym bardziej kombinowane serie i ćwiczenia tym lepszy rezultat....jak to się ma do brzucha?? wiadomo że bez diety nie można uzyskać pożądanych rezultatów ale czy ćwiczenia w Konfuzji wogule ma jakiś sens na brzuch??
Od Września planuje przejść na system SuperSeryjny ze względu na potrzebe zwiększenia obwodu między innymi mojej ręki i właśnie apropo zwiększenia obwodu...co możesz mi doradzić?? nie wiem czy to genetyka czy może większy procent w mięśniu włukien czerwonych uniemożliwia mi owy rozrost mięśni tricepsa czy bicepsa? co byłoby najlepszym rozwiązaniem?? ponadtto jestem pełen uznania dla profesjonalizmu autora tematu...

w razie pytań dodatkowych mój kontakt to: 1993828 gg 0146926788 lub [email protected]

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51564 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
a ja mam taki mały problem. Od ponad roku stoje w miejscu z siłą w WL. Próbowałem już przeróżnych rzeczy. na początku zakres powtórzeń 12-6. potem WL robiłem po pompkach na poręczach w wersji na klatę. Później przez jakieś 2 miesiące olałem WL i robiłem tylko skos góra, poręcze, rozpiętki. Później przeszedłem na mniejszy zakres powtórzeń 6-4. Następnie spróbowałem planu dla trójboistów 5x5. teraz 3 miesiące robiłem ten plan https://www.sfd.pl/Długofalowy_schemat_TS_dla_każdego-t422032.html
z tego 2 miesiące robiłem już aktywne opuszczanie i trzymanie na czas sztangi.
I zawsze zatrzymuje się w jednym miejscu na 85kg. Nie wiem w czym jest problem..
Siła w MC i przysiadzie rośnie bardzo ładnie a w WL nic. Dodam że robię zawsze po 2-3 miesiącach 1-2 tygodnie przerwy
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 1817 Wiek 32 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 15896
Poniedzialek: Klatka [Grubosc] /
Wtorek wolne
Sroda: Klatka [Szerokosc] /
Sorki, że jeszcze męcze ale jakie ćwiczenia są na grubośc a jakie na szerokośc
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51564 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
ja mam pytanie co do brzucha.
\
otoz mam ten problem, iz baaardzo wystaje.
nie mam plazowej formy co prawda ale owo wystawanie nie jest wina tkanki tluszczowej.

niezaleznie od jej poziomu brzuch wystaje podobnie. nie wiem czy to genetyka, czy moze powinienem odpowiednio wzmocnic miesnie.

pytam wiec, co w takim wypadku zrobic jesli chodzi o trening brzucha ( jestem domatorem), nawet jesli to wina budowy, badz wady postawy - treningu rowniez nie zaszkodzi sprobowac.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 256 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 853
Może wetnę się w odpowiedz (mam nadzieje że w razie pomyłki autor tematu mnie poprawi) a więc jeśli chodzi o brzuch na początek trzeba zacząć konsumować rodzaje posiłków które nie pęcznieją w żołądku i nie wypychają go nie potrzebnie ponadto piwo w nadmiarze posiada r ównierz taką zdolność wyporową że tak powiem...uściśle może ...proponuje unikać białego chleba ma bardzo duże właściwości pęcznienia ponadto kartofle zazwyczaj przesadnie zdobiące nasze talerze wszystkie produkty drożdżowe ..potem by mniej więcej sie oczyścić proponuje z rana na śniadanie musli z mlekiem które oczyszcza organizm...ćwiczenia to rzecz obowiązkowa więc brzuszki powinny towarzyszyć owej diecie...pozdrawiam serdecznie

w razie pytań dodatkowych mój kontakt to: 1993828 gg 0146926788 lub [email protected]

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51564 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
dziekuje za odpowiedz , milo mi ze jest zainteresowanie moim problemem, jednakze z dieta sobie daje rade

bialy chleb jem tylko jesli nei mam doslownie nic innego. przez ostatnie pol roku az do tego tygodnia - nie jadlem ani kromki ( no dobra dwa razy wzielem kanapke na uczelni od kolezanki macie mnie )
kartofle od czasu do czasu jednak zjadam, gdyz maja wlasciwosci alkalizujace w przeciwienstwie do ryzu, ktory jadam codziennie.

Zmieniony przez - psonic w dniu 2009-08-19 13:41:03
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 256 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 853
Ryż ma to do siebie że jest neutralny i skomponowany z odpowiednią dietą wspomaga ją ale kiedy ryż nieodpowiednio skomponujemy z dużą ilością cukru czy tez innych komponentów które są że tak napisze mało dietetyczne(jak bita śmietana owoce konserwowe) wpomagają równierz je dlatego warto dobierać składniki odpowiednio....

w razie pytań dodatkowych mój kontakt to: 1993828 gg 0146926788 lub [email protected]

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51564 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
nie no juz nie dokladam wegli do ryzu, chyba ze z warzyw. co do neutralnosci to w jakim sensie ? brazowy wydawalo mi sie ze jest mocno kwasotworczy.
Nowy temat Temat Zamknięty
Poprzedni temat

Prosze o wycene

Następny temat

ławka z skosem ujemnym

WHEY premium