SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

[FAQ] TECHNIKALIA ĆWICZEŃ SIŁOWYCH

temat działu:

Usuniete tematy

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 342781

Nowy temat Temat Zamknięty
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 41 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 2716
Na treningu pleców robię obecnie:
-podciąganie rampa5p +atak na 3p i 1p
-wiosłowanie nachwytem rampa6p +atak na 3p i 1p
-Podciąganie sztangi do klatki/wiosło podchwytem 10p+5p

Wszystko cacy tylko niezbyt dobrze wchodzi mi ostatnie ćwiczenie. Piecze krzyż, a pleców nie czuć bardzo i ogólnie nie lubię tego ćwiczenia. Czy warto zamienić na wiosłowanie na wyciągu dolnym 12p? (bardzo lubię to ćwiczenie) Czy plecy nie pójdą mi wtedy za bardzo w grubość? Zależy mi głównie na szerokości. Pisałeś sam że grubość lubi kilka dynamicznych powtórzeń. Czyli to ostatnie ćwiczenie, wykonywane dokładnie na 12p i niedynamicznie będzie na grubość czy szerokość?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 41 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 2716
Kolejne pytania:
1)Zdaje mi się, że nie udzieliłeś jeszcze jednoznacznej odpowiedzi na to pytanie w faqu więc pytam: co robić jak planowany ciężar w rampie nie pójdzie?

Ostatnio było u mnie 70kgx6 na skosie. Na kolejny trening planowałem 72,5kgx6, ale dałem radę tylko 72,5kgx5. Na nastepnym treningu powinienem atakować 75kg czy zrobić te 72,5kgx6? (powinno pójść bez problemu). W poprzednich dwóch mikrocyklach nie było problemów z dodawaniem ciężaru.

2)Jak leczyć zajechane stawy? Poza tym, że należy zmniejszyć ciężar, poprawić technikę itp. Do tych rad stosuję się od 2lat i faktycznie problemy zniknęły prawie całkowicie. No właśnie, prawie. Pamiętam jak kiedyś np. mogłem robić pompki. Teraz po ok. 20 powtórzeniu bolą nadgarstki. Podobnie push press na większym ciężarze czy francuz. Co zrobić, żeby stawy były kompletnie zdrowe? Stosować jakieś środki lecznicze? Już od około roku moje stawy są w takim stanie: pozornie zdrowe ale zawsze zabolą jak będę robił któreś ze złych ćwiczeń. Tyle, że ich nie robię od ponad roku, a jak tylko spróbuję to od razu czuć ten sam ból co zawsze i poprawy nie ma żadnej...
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 1193 Napisanych postów 8529 Wiek 35 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 108293
Witam
mam pytanie co do ćwiczenia na biceps. Jest ono raczej dosyć nietypowe(przynajmniej tak mi się wydaje xD), u mnie na siłowni kilka osób je wykonuje.

Wygląda to podobnie do zginania ramion stojąc w bramie dwiema rękoma naraz. Z tą różnicą że w tym ćwiczeniu siedzimy na ławce z oparciem pod kątem 90stopni, ręce trzymamy wyprostowane na boki, na wysokości barków,hantle trzymamy podchwytem.
Ruch wykonujemy od rąk wyprostowanych w łokciach do maksymalnego zgięcia rąk i wracamy do pozycji wyjściowej czyli rąk wyprostowanych.
Wygląda to mniej więcej tak (wiem Picasso ze mnie żaden xD)




Wykonałem to ćwiczenie tylko raz, dzisiaj po kilku ćwiczeniach na biceps i ciężko mi stwierdzić czy dobrze wchodzi bo bica miałem maksymalnie napompowanego i szczególnie nie czułem tego ćwiczenia.

Co sądzisz puma o tym ćwiczeniu?warto je wykonywać?
Wg mnie nadaje się tylko jako 3/4 ćwiczenie, ruch 10-15 bo nie wyobrażam sobie wykonać ze np6 powt, z odpowiednim ciężarem:D
pozdro
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 9 Napisanych postów 586 Wiek 32 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 28134
jac88: Nie jestem pumą ale coś powiem.. z bramą to ćwiczenie jak najbardziej jest OK, gdyż przez cały zakres ruchu działa siła naciągu linek. Tu natomiast tylko przez pierwszą połowę ruchu działa siła o zwrocie przeciwnym do ruchu sztangielek, druga połowa ruchu jest do niczego, a całe ćwiczenie dodatkowo niepotrzebnie angażuje barki które muszą utrzymywać w poziomie sztangielki.

pozdro
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 1193 Napisanych postów 8529 Wiek 35 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 108293
już się dowiedziałem co nieco na temat tego ćwiczenia w dziale dla zaawansowanych i tam też je odradzili:)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 41 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 2716
Czy to normalne, że trzymam nogi dość wąsko w przysiadzie? Jak patrzę na filmy trójbojowe to tam mają nogi strasznie szeroko, gdy ja tak ustawię od razu czuję że włączają się boczne głowy, a dla kolana też to nie jest za dobre zdaje się...
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 53 Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 9805
Witam.

Jakie proponujesz postępowanie odnośnie dających o sobie znać stawach np. łokciowych ? Jaką zrobić przerwę od treningów, z jaką intensywnością ćwiczyć po powrocie ?

Jesteś przeciwnikiem suplementacji, ale może w tym przypadku są jakieś sprawdzone sposoby ? Stosowanie maści rozgrzewających przed treningiem, chłodzących po treningu ?

Interesuje mnie jak podchodzisz do zagadnienia przepracowania stawów.

Pozdrawiam.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 38 Napisanych postów 9831 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 34282
Panie i Panowie.

Jesli ktokolwiek ma jakiekolwiek pytanie z ktorym zwlekal, lub ktore wczesniej wstydzil sie zadac, lub poprostu czekal az zadadza je inni - teraz jest czas by to zrobic.

Mysle ze dla nikogo nie jest juz tajemnica iz w najblizszy piatek wygasa moja obustronna wspolpraca z Keltonem. Naprawde bardzo mile i sympatycznie przebiegala wspolpraca i bedzie mi was brakowac. Oficialnie do piatku mam urlop, ale nie zostawie pytan bez odpowiedzi.

W dniu jutrzejszym circa godzina 15 odczytuje FAQi [technikalia i video, budowa maszyn juz nie] i odpowiadam na wszystkie pytanie ktore znajde. Po wyslaniu ostatniej odpowiedzi zamykam wszystkie tematy.

Co do mojej skromnej osoby, zaczynam aktywne pisanie artykulow, faqowanie i rezydencje dla bardzo duzego nowopowstalego anglojezycznego portalu dla kulturystyki naturalnej. A w polsko jezycznym internecie - dobre pytanie... raczej znikam, chyba ze pojawilaby sie jakas naprawde dobra okazja. Na pozegnanie przyjdzie jeszcze czas.

ps. Po zamknieciu tematow, "odblokowuje" swoja skrzynke i odpisuje na maila nie zwiazane z treningami. Konrakt ze mna bezposrednio przez mail [z powiadomki], nie sfdowska powiadomke.


Pozdrawiam!



Zmieniony przez - puma666 w dniu 2010-05-25 18:59:28

WIEDZMA JEST MOJA %)
Znizka 30% na sprzet Kelton:
http://www.sfd.pl/Pozegnalna_Znizka_30%_na_sprzet_Kelton_od_Pumy.-t624346.html

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 31 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 2916
Czyli rozumiem, że już nie będzie dokończony art o mezocyklu masowym, oraz o tym innym rodzaju ćwiczenia przy treningu IBB?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 38 Napisanych postów 9831 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 34282
Pakerbro - sfofmuluj pytania, odpowiem, jak pisalem, nie chce zostawiac pytan bez odpowiedzi.

Co do calego mezocyklu - sila rzeczy, nie zostanie dokonczony.

WIEDZMA JEST MOJA %)
Znizka 30% na sprzet Kelton:
http://www.sfd.pl/Pozegnalna_Znizka_30%_na_sprzet_Kelton_od_Pumy.-t624346.html

Nowy temat Temat Zamknięty
Poprzedni temat

Prosze o wycene

Następny temat

ławka z skosem ujemnym

WHEY premium