SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

[FAQ] TECHNIKALIA ĆWICZEŃ SIŁOWYCH

temat działu:

Usuniete tematy

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 342855

Nowy temat Temat Zamknięty
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 38 Napisanych postów 9831 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 34282
Odpowiedzi na wasze pytania, juz w poniedzialek,

pozdrawiam!

WIEDZMA JEST MOJA %)
Znizka 30% na sprzet Kelton:
http://www.sfd.pl/Pozegnalna_Znizka_30%_na_sprzet_Kelton_od_Pumy.-t624346.html

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 58 Napisanych postów 6529 Wiek 35 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 36902
Trzymając rękę pod sobą - zwykła klasyczna pompka z wąskim rozstawem dłoni, ale jedna ręka na plecach
To jakie to były pompki których było 35? O.o Ja od początku mówiłem o takiej gdzie łapę masz na środku, nogi tylko lekko szerze niż normalnie, a łokieć idzie przy tułowiu jak w wiosłowaniu sztangielką I szczerze mówiąc innej sobie nie wyobrażam no chyba, że takie ja Rocky robił

Ulubieńcy - Wikibokser, ten od Yiu-Tubitsu, Sensei(99999), Jarzyn, Jaguar, Frosti

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 17 Napisanych postów 1643 Wiek 32 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 16475
Normalnie pompki na jednej ręce robi się w rozkroku z lekko przekrzywionym ciałem żeby łatwiej utrzymać równowagę Łokieć idzie wtedy w ogóle od ciała. Inaczej bardzo się gibie na boki i w ogóle trzeba więcej siły bo jest inny ruch.

Zmieniony przez - Granathar w dniu 2010-01-31 18:56:25
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 58 Napisanych postów 6529 Wiek 35 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 36902
Aaaaa to takie pompeczki Takie Rocky'owe heheh a już wyobrażałem sobie Ciebie jako jakiegoś przekozaka Na treningach czasami takie pompki robiliśmy, i z tego co widziałem to u niektórych to bardziej przypominało skłony tułowia w szpagacie niż jakąkolwiek pompkę Ja tam za pompkę na 1 ręce wykonaną "normalnie" uznaję właśnie taką w lekkim rozkroku tylko gdzie łokieć idzie przy ciele. Najtrudniejszą dla mnie rzeczą właśnie było nie podniesienie się, a utrzymanie cały czas tułowia prostego i linii barków równolegle do podłogi, bo wcześniej też robiłem takie rozkraczone przekrzywiane - na Rockym własnie podpatrzyłem którymś



Puma, mam jeszcze jedno krótkie pytanie, wymagające jeszcze krótszej wypowiedzi, tylko że pilne (bo wstępny pierwszy trening już jutro ok. południa).
Ponownie chodzi o ten trening:
http://www.tmuscle.com/free_online_article/sports_body_training_performance/your_ticket_to_the_gun_show

pierwszy dzień, ćwiczenie B. Napisane jest "Partial Close-Grip Bench Press (Rack Lockout)" a na obrazku jest uchwyt szerszy niż barki. Mam się sugerować obrazkiem, czy tytułem (który może z rozpędu został przepisany z poprzedniego ćwiczenia)?

Zmieniony przez - Gwjazdor w dniu 2010-01-31 20:22:27

Ulubieńcy - Wikibokser, ten od Yiu-Tubitsu, Sensei(99999), Jarzyn, Jaguar, Frosti

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 195 Napisanych postów 9906 Wiek 31 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 174402
Witam, zapewne to pytanie już wielokrotnie się tu pojawiało, ale zapytam:
jakie ćwiczenia (które można wykonać w domu, mając sztangielki i drążek) są najlepsze na rozbudowę mięśni pleców (w szerz) oraz klatki?

Dzięki z góry
Sog, oczywiście już poszedł
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 190 Wiek 31 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 2726
Witam, mam pytanie odnośnie tzw. zmęczenia wstępnego mięśni.

Czy stereotypowe rozpiętki przed wyciskaniem są wskazane, czy to tylko bezsensowny wymysł ?

Dziękuję i pozdrawiam.

Pomogłem Ci ? Kliknij ----------------------------->

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 138 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 5135
Witaj Puma. nie wiem czy mnie pamiętasz, jutro zaczynam 7 tydzień 16 tygodniowego planu który mi rozpisałeś.

Mój problem jest dość głupawy, otóż wczoraj w trakcie uginania sztangi na modlitewniku (rampa 8) w trakcie ataku na 45 kg w połowie drogi.. złamał się modlitewnik.

Był to dokręcany modlitewnik w zestawie z ławeczka regulowaną firmy Marbo (od dziś nie polecam ). W środku modlitewnika znajduje się około 25 centymetrowa blaszka, złamanie znajduje się w miejscu gdzie blaszka się kończy. Moje pytanie brzmi czy powinienem wykonywać teraz wąskie uginanie (jest to możliwe gdyż łokcie byłyby oparte o powierzchnie wzmocnioną przez blaszkę) czy też powinienem zamienić ćwiczenie na inne.

Pozdrawiam serdecznie.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 38 Napisanych postów 9831 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 34282
Co do wyciagu - nie ma zastepcy 1:1. Polecam prostowanie 2 sztangielek nad glowa siedzac z rotacja w koncowej fazie ruchu.
Mógłbyś wyjaśnić tę rotację? Bo nie bardzo mogę ją sobie wyobrazić :/ Francuz siedząc z 2 sztangielkami, i górnej fazie ruchu następuje internal rotation barku? Wtedy końcowa faza ruchu upodabnia się nieco do Tate Press - czy to o to chodzi?


Nie. Prosciej:

Wykonujesz normalnego francuza na skosie stylem mlotkowym, w koncowej fazie ruchu obracasz dlon tak, by z neutrala zrobic nachwyt, rozszerzajac nieco ramiona na boki.

WIEDZMA JEST MOJA %)
Znizka 30% na sprzet Kelton:
http://www.sfd.pl/Pozegnalna_Znizka_30%_na_sprzet_Kelton_od_Pumy.-t624346.html

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 38 Napisanych postów 9831 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 34282
Co tam z moim pytaniem o rotatoty? będzie coś z tego ?

Bedzie o tym art "dnia", bo temat jest za obszerny na krotka wypowiedz [tj pytania o mezocykl sa odpowiadane w dluzszej formie]. Jesli masz pytania dodatkowe do zagadnienia to smialo zadawaj nim nie napisze.

WIEDZMA JEST MOJA %)
Znizka 30% na sprzet Kelton:
http://www.sfd.pl/Pozegnalna_Znizka_30%_na_sprzet_Kelton_od_Pumy.-t624346.html

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 38 Napisanych postów 9831 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 34282
To ja jeszcze troche dopytam.
1)Jak powinien wygladac prawidlowy stretching po treningu silowym?


Tu sie rodzi pytanie inne. Czy on naprawde jest potrzebny ? Odpowiedz bynajmniej nie jest jednoznaczna i zdania sa bardzo podzielone.

Jesli jestes zdrowa osoba, bez przykurczy, dobrze rozplanowuejsz treningi, dbasz o rom i technike oraz parujesz cwiczenie w treningu na bazie antagonistow - mozesz sobie smialo darowac.

Jesli trenujesz tylko jedna partie na jednej sesji i sam wiesz ze istnieja jakies przykurcze lub skrocenia rom - rozciaganie sie nalezy. Tu bym fanaberii nie wymyslal. 2-3 cwiczenia rozciagajace. Po 10 powtorzen na strone. Na wyczycie, bez agresywnych przeciagniec.

2)Poleciles mi kiedys kupic lancuch i dowieszac obciazenie do wszystkich cwiczen. Wlasnie przymierzam sie do kupna. Jaka mniej wiecej powinna byc dlugosc lancucha? Jak dokladac obciazenie np do przysiadow? Obwiazywac na barkach? W takim razie obciazenie powinno sie znajdowac na plecach, czy z przodu na klacie? Nie wiem, czy dobrze zrozumialem Twoj opis wykorzystania lancucha.
Pozdrawiam.


Przysiady z lancuchem - mozna robic lekko ponizej poziomu rownoleglosci. Polecam wiazanie lancucha wokol bioder.

Jaka dlugosc lancucha ? Porecze - na biodra. Pompki na ziemi - na grzbiecie. Podciaganie grubaska - na klacie. Przysiad - na biodrach. Dlugosc jest zalezna tylko od ciebie. Ale nie polecam mniej niz - obwod pasa + dlugosc by talerz dotykal ziemi z dowiazaniem do przeciwleglego biodra.

WIEDZMA JEST MOJA %)
Znizka 30% na sprzet Kelton:
http://www.sfd.pl/Pozegnalna_Znizka_30%_na_sprzet_Kelton_od_Pumy.-t624346.html

Nowy temat Temat Zamknięty
Poprzedni temat

Prosze o wycene

Następny temat

ławka z skosem ujemnym

WHEY premium