SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

[FAQ] TECHNIKALIA ĆWICZEŃ SIŁOWYCH

temat działu:

Usuniete tematy

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 342968

Nowy temat Temat Zamknięty
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 38 Napisanych postów 9831 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 34282
1. Puma czy w planie 3 dniowym (legs, push, pull) znajdzie sie miejsce na MDS - ułożone na potrzeby ćwiczenia uzupełniającego na triceps i biceps? Jestem niestety aktualnie na wskroś ograniczony czasowo i przede wszystkim sprzętowo (co planuje zmienić, jak tylko będzie okazja), stąd plan, którego używam, jest bardziej pod zakres ćwiczeń, które mogę wykonać, a nie moich celów czy zachcianek. Plan wygląda mniej więcej - 1 ćwiczenie heavy, 1 uzupełniające - rolę taką w przypadku trening tricepsa i bicepsa pełnią MDSy.

2. Opowiesz historię o "żurawiu"? ;)


1- pytanie klucz - w jakie dni masz treningi. Pod rzad jak kolega, czy osobno?

2- zurawiu naturalnym, czy pelnym zurawiu na maszynie ?

WIEDZMA JEST MOJA %)
Znizka 30% na sprzet Kelton:
http://www.sfd.pl/Pozegnalna_Znizka_30%_na_sprzet_Kelton_od_Pumy.-t624346.html

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 38 Napisanych postów 9831 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 34282
chciałem ci podziekować za uświadomienie mi co to jest ta pieriodyzacjia treningowa kogo nie pytałem nikt nie wiedział. bardzo cenie twoją wiedze dla tego mam jeszcze jedno pytanie do ciebie co myslisz o systemie ARMAGEDON - ogromne ramiona ?

Wyznaje zasade ze dieta moze byc glupia, regeneracja moze byc biedna - ale kazdy trening mozna uratowac dobra dieta i dobra regeneracja.

Armagedon to taka bajka dla grzecznych dzieci. Ktos chcial dobrze, ale mu nie wyszlo. Mozna to zrobic lepiej, mocniej , krocej i sensowniej.

WIEDZMA JEST MOJA %)
Znizka 30% na sprzet Kelton:
http://www.sfd.pl/Pozegnalna_Znizka_30%_na_sprzet_Kelton_od_Pumy.-t624346.html

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 4087 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 15081
zaciekawiło mnie to ponieważ dużo osob to zachwalało miały po tym duże przyrosty
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 112 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 4606
1- pytanie klucz - w jakie dni masz treningi. Pod rzad jak kolega, czy osobno?

2- zurawiu naturalnym, czy pelnym zurawiu na maszynie ?


ad 1 osobno
ad.2 naturalny
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 15 Napisanych postów 1731 Wiek 24 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 23497
co robić aby nabierać na cyklu masowym bez powiększania obwodu w pasie zwłaszcza jeśli ktoś ma takowe skłonności? jeśli o mnie chodzi to mój fat przeszkadza mi tylko na brzuchu...

jak duże korzyści dałoby wprowadzenie dni high med low a jak duże straty w budowaniu masy ogólnej?

dodać aeroby (np rowerek) czy obciąć kcal?

z tego co pamiętam to pisałeś że aeroby w dzień nietreningowy ale jeśli po treningu to jak długo żeby nie spalać mięśni?

#####

pisałeś już o pasie kulturystycznym ale jeśli już ktoś decyduje się na zakładanie pasa to jak ma to zrobić? co myślisz o manewrze Valsalvy mówiący o tym żeby zakładać pas luźniej a później nabierać powietrza do brzucha? tzn jak luźno to ma być, zamykać pas w pozycji luźniej normalnej stojącej czy wciągnąć lekko albo mocno brzuch przed zamknięciem?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 58 Napisanych postów 6529 Wiek 35 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 36902
Witam! Z góry przepraszam, jeżeli pytania się powtórzą ale odpowiedź na część z nich będzie mi potrzebna już w poniedziałek, przy czym jutro pewnie nie będę miał czasu nawet usiąść do komputera a ten temat jest tak ciekawy, że czytam go od deski do deski jak dobrą książkę i trochę czasu mi to zajmie Ale do rzeczy:

Najpierw najpilniejsze:

1. Ćwicząc łydki (wspięcia na palce stojąc na podkładkach, ze sztangą na karku) - często pierwsze od łydek zaczynają mnie piec dugłowe ud/pośladkowe. Domyślam się, że to przez lekkie pochylenie do przodu i jakby kiwanie się (aby utrzymać równowagę). Jakieś remedium (nie mam możliwości raczej o coś sięzaprzeć)?

2. Także łydki - moje łydki ce****e bardzo niska wytrzymałość :/ Trzymając na barkach X kg raczej nie zrobię nawet 20 powtórzeń. Nie trzymając żadnego ciężaru, 20 powtórzeń także będzie wyczynem :/ Jak to zmienić? Z góry mówię, że ogólnie nie mam predyspozycji wytrzymałościowych, robiąc 4 powtórzenia i robiąc 12 powtórzeń, różnica często wynosi raptem 5-10 kg w ćwiczeniach wielostawowych, a w izolowanych czasami spada nawet do 2,5 kg.

3. Przy wiosłowaniu sztangielką czuję bardziej triceps lub czasami okolice tylnych aktonów barków niż najszersze W ogóle najszerszych nie czuję praktycznie wcale, nic a nic, podczas ćwiczeń. Co prawda rosną i szczerze mówiąc są chyba moją najlepszą (wizualnie, niestety siłowo odstają do tyłu) stroną. Wiem, jak rośnie to dobrze ale... może mogłoby być lepiej?

4. Co do wiosłowania sztangielkąi tych chwytów:
Chwyt blizej konca [dalej od ciala] - koszmar. Sztangielka opada do wewnatrz [blizej nog] i to wykrzywienie mocniej akcentuje biceps i przedramie. To czesty blad.
Chwyt blizej poczatku [ koncowka blizej ciala] - ideal. Sztangielka opada na zewnatrz [koniec dalej od ciebie] i to jets najkorzystaniejsze. Minimalizuje to prace bicepsu [ktory i tak bedzie pracowal, ale nie bedzie stabilizowac wychylenia do zewnatrz]. Bardzo dobry chwyt. - nie bardzo rozumiem.

Końcówka "bliżej ciała" czy "dalej od ciała" niestety nie wiele mi mówi :/ Mógłbyś to odnieść do głowy (założenie uchwyt młotkowy, łokieć idzie przy żebrach)?

Teraz reszta pytań:

1. Dochodzę do wniosku, że koniecznością w końcu będzie wyciąg. Tyle, że w mojej "siłowni" ściany a tym bardziej sufit są dosyć kruche i mało wytrzymałe (jeszcze przedwojenna konstrukcja, nadgryziona zębem czasu i długiego braku gospodarza). Jaki sprzęt byś mi polecił, który w miarę możliwości jak najwięcej wymagałby od podłogi a jak najmniej od sufitu i ścian?

2. Ćwiczenie EQI - ćwiczenie, którego założeniem jest utrzymanie pozycji fleksji, aż do upadku mięśniowego - Przykładem może być np konkurencja Strong Man - Waga Płaczu, dobrze rozumiem?

3. Prosiłbym o jakiś przykład ćwiczenia ułamkowego, bo ni cholery nie potrafię sobie wyobrazić takiego ćwiczenia :/

4. Ćwiczenie ISO-dynamiczne - ćwiczenie, którego założeniem jest praca i przeciąganie w czasie peaku mięśniowego - myślę, że także przykład w zupełności mi wystarczy

5. Czy Tempo Clustrowe To po prostu w dużym skróciei uogólnieniu robienie krótkich przerw pomiędzy powtórzeniami w serii? I mógłbyś podesłać mi kilka źródeł z którego jak najwięcej mogę się o tym dowiedzieć? Język angielski mi nie przeszkadza (aż tak bardzo ).

6. Przerwa lekkich ćwiczeń izolacyjnych - przerwa rzędu 30-45 sekund rozdzielająca serie ćwiczeń izolacyjnych o niskim obciążeniu w stosunku do masy ciała
Przerwa ciężkich ćwiczeń izolacyjnych - przerwa rzędu 45-60 sekund rozdzielająca serie ćwiczeń izolacyjnych o wysokim obciążeniu w stosunku do masy ciała
- czy są jakieś ustalone parametry ciężar/masa ciała itp? Żeby wiedzieć kiedy jest jeszcze mało a kiedy dużo?

Pozdrawiam

Ulubieńcy - Wikibokser, ten od Yiu-Tubitsu, Sensei(99999), Jarzyn, Jaguar, Frosti

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 15 Napisanych postów 1731 Wiek 24 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 23497
dodać aeroby (np rowerek) czy obciąć kcal? żeby była jasność chodziło o taką sytuację kiedy dajemy sobie nadwyżkę x kcal, okazuję się że tyjemy nie tam gdzie trzeba, co wtedy zrobić?

a) obciąć kalorie , więc dać mniejszą nadwyżkę, nawet jeśli przy starej ilości czuliśmy głód
b) nie zmieniać kcal ale dodać aeroby

sorry za podwójny post ale chciałem być w 100 % zrozumiany
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 5 Napisanych postów 671 Wiek 29 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 85330
Witam ja mam pytanie odnośnie treningu barków metodą hss czy ten trening by sie nadał jeśli ćwicze 5 dni.
1 push pres z wybiciem rampa
2a zamaszysty wycisk
2b wznos boczny wylewający
3.MDS wyciskanie 90/ 35/ 15
4.MDS wymacg boczny 80 /90 /rev 80
Dodam że niemoge wykonywać podciągania lin na barki.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 59 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 4269
Juz kilka razy zwracales uwage, ze bardzo wazne jest przenoszenie ciezarow z poprzedniego mikrocyklu do nowego, aby nie stracic zyskow. Mozesz to jakos bardziej rozwinac? tzn sposob, technike, koncepcje, ewentualnie zrodl, gdzie mozna o tym poczytac?

Przykladowo:

Poprzedni mikrocykl 40kg*12/50kg*12/60kg*12/70kg*12
nowy mikrocykl ?kg*10/?kg*10/?kg*10/?kg*10

Dziekuje
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 375 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 5267
W tym FAQu oraz w dziale zaawansowanych dałeś już sporo odpowiedzi na pytania odnośnie modyfikacji E7 m.in. o rozkład DT, trening nóg itd..
Ułożyłem więc plan, ale mam jeszcze kilka wątpliwości:

1. Czy wykroki bądź wejścia na ławkę nadaję się na "setkę" w dniu nóg?
2. Jak pogodzić sąsiadujący ze sobą trening grzbietu i barków(poniżej wklejam plan dla fazy akumulacji):
- kiedy pracować nad tylnym aktonem barków, a kiedy nad kapturami;
- czy zarzut siłowy nie "gryzie się" z innymi ćwiczeniami
-zrezygnować z ss w dniu grzbietu na rzecz klasycznego treningu(np. drążek, rack pull, wiosło, mds)?

Czwartek: grzbiet.
1. Podciaganie nachwytem na drążku / 5 s /6-8 powt / samodzielne / f=ma / rampa
2a. Wiosłowanie sztangielką jednorącz / 3 s/ 10-12 powt / ss / 3012 / progresja
2b. Wiosłowanie sztangi w opadzie podchwytem /3 s / 8-10 / ss / f=ma / progresja
3. Rack pull /5 s /6-8 powt / samodzielne / f=ma / rampa
3. MDS Ściąganie drążka wyciągu górnego na prostych rękach/ Ściaganie do klatki 90 st/ Ściaganie do klatki 45 st / 2-3-4-1.13 s / 8-10
5. Podciąganie sztangi do klatki leząc/ 1s / 100 powt / samodzielne / ekonomiczne / pompa

Piątek: barki, łydki.
1. PP / 5 s /6-8 powt / samodzielne / f=ma / rampa
2a. Podciaganie lin na wyciągu dolnym/ 3 s/ 10-12 powt / ss / 3012 / progresja
2b. Zarzut siłowy /3 s / 8-10 / ss / f=ma / progresja
3. MDS wymach boczny 80 /90 /rev 80 / 2-3-4-1.13 s / 8-10
4. MDS wymach boczny w opadzie/ power wymach w opadzie/podciaganie do klatki w opadzie/ 2-3-4-1.13 s / 8-10
5. Wyciskanie sztangi z klatki szeroko, siedząc / 1s / 100 powt / samodzielne / ekonomiczne / pompa
Nowy temat Temat Zamknięty
Poprzedni temat

Prosze o wycene

Następny temat

ławka z skosem ujemnym

WHEY premium