SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

~ Masz pojedyńcze pytanie/pytania ?- reaktywacja 2 ~

temat działu:

Trening dla zaawansowanych

słowa kluczowe: , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 229969

Nowy temat Temat Zamknięty
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 4064 Napisanych postów 45434 Wiek 3 lata Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 347421
Ponieważ:

1.Jest to złote ćwiczenie.
2.Najpotężniejsze ciężarowo.
3.Pobudza największa ilość mięśni-potęguje wytwarzanie hormonów-przez co reszta ciała też rośnie.
4.Jest najlepszym ćwiczeniem na grzbiet.Mówiąc krótko-nie robisz mc. zapomnij o wielkich plecach.
5.Jest jednym z najlepszych ćwiczeń na nogi-dwugłowe,pośladki-nie robisz mc.,zapomnij o silnych nogach,przysiadach.
6.Jest b. ciężkie przez co spalasz dużo kalorii.
7.Wzmacnia kręgosłup
8.Wzmacnia rdzeń ciała.
9.Rozbudowuje mięśnie brzucha-czasami lepiej niż zwykłe brzuszki bez obc.
10.Masz silniejsze prostowniki i tylny łańcuch funkcjonalny-siadasz z większymi ciężarami.Siadasz z większymi ciężarami-więcej wybijasz w push press i wyciskaniach z leg drivem .A wiadomo mocniejsze ww. ćwiczenia-większe i silniejsze barki.Większe barki-silniejszy wycisk,pompki na poręczach-czyli większa klata-większy silniejszy triceps.Silniejsze plecy-lepsze wiosło-lepsze wiosło-większy biceps i przedramię...tutaj koło się zatacza.

To będzie część zalet-choć jest ich na pewno więcej.

„I would like to be the first man in the gym business to throw out my scale. If you don't like what you see in the mirror, what difference does it make what the scale says?„

Pilny student Vincea.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 277 Wiek 33 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 2090
Wielkie dzieki za odpowiedź. A czy częste zawroty tylko i wyłącznie po MC mogą być spowodowane zbyt dużą liczbą powtórzeń lub zbyt dużym ciężarem czy mogą być też inne przyczyny ?

Proszę mi jeszcze powiedzieć jakie ćwiczenie lepsze na plecy:
wiosło sztangą w opadzie czy przenoszenie sztangi za głowę ?

Zmieniony przez - aggr3ssive w dniu 2011-01-18 17:15:36
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 4064 Napisanych postów 45434 Wiek 3 lata Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 347421
Zawroty głowy mogą też mieć przyczynę w ciśnieniu-raczej zbyt wysokim.

Może warto byłoby zasięgnąć rady lekarza.
Powody ww. też mogą być jakąś przyczyną-w końcu mc to jedno z najcięższych ćwiczeń,a dźwigając do wyczerpania-takie właśnie zawroty mogą się pojawiać.

Odnośnie drugiego pytania-zdecydowanie wiosło.

„I would like to be the first man in the gym business to throw out my scale. If you don't like what you see in the mirror, what difference does it make what the scale says?„

Pilny student Vincea.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 9 Wiek 33 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 1635
Witam
Jakimi ćwiczeniami najlepiej rozwinąć mięsień tricepsa ten najbliżej łokcia?

'what doesn't kill me makes me stronger'

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 2255 Wiek 32 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 47591
kiedy zacząć robić pompki na poręczach z obciążeniem ?? robię w tej chwili 4 serie od 16 do 9 powtórzeń. Zakładać juz powoli obciążenie czy poczekać jeszcze??

Kto robi przerwy, ten traci nerwy

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 277 Wiek 33 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 2090
*trojanek16 moim zdaniem odpowiedz jest wlasnie w poscie pod twoim pytaniem, na tricepsa dobre sa pompki na poreczach, mozesz tez sprobowac francuskie wyciskanie.

*SZTYWNY91 16 powtórzeń to chyba trochę za dużo, rób pompki z obciążeniem i zmniejsz zakres np. 12-8
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 9 Wiek 33 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 1635
robilem wlasnie francuskie i pompki, ale jakos nie widzialem wiekszych efektow. moze przez to, ze pompi robilem bez obciazenia. zaloze i zobaczymy jak pojdzie. dzieki

'what doesn't kill me makes me stronger'

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 2255 Wiek 32 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 47591
aggr3ssive dzięki za odpowiedź, jeszcze jedno pytanie: często widzę jak ludzie, którzy robią klatę na płaskiej, ostatnie powtórzenie robią z mniejszym ciężarem. np. 70kg/75/80/85, a ostania serie np.40 kg po kilkanaście powtórzeń. Mówią że dobra pompa jest po tym. Czy oprócz pompy po treningu taki układ daje coś więcej?

Kto robi przerwy, ten traci nerwy

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 277 Wiek 33 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 2090
Po ostatniej tej właściwej serii niektóre osoby ćwiczące zdejmują sporą część obciążenia i praktycznie bez przerwy rozpoczynają tą z dużo lżejszym ciężarem, stosuje się to praktycznie na wszystkie partie mięśniowe i nazywa się to popularnie "dobitką" czyli jak chcesz tak dobrze poczuć i dobić mięsień na koniec treningu.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 5 Napisanych postów 685 Wiek 38 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 4380
Witam. Znów się przeprowadziłem i niestety muszę ogarniać robotę w miejscu gdzie nie ma dostępu do odpowiednio wyposażonej siłowni. Najgorsze, że przez najbliższy miesiąc może nawet dwa nie będę miał warunków czasowych itp. na utrzymanie solidnej diety.
Ogólnie jest nieciekawie jeśli chodzi o treningi, ale coś można robić.
Niestety mam tylko 2 dni w tyg. dostępu do siłowni, a 3 dzień to tylko drążek bo to mam aktualnie na mieszkaniu. Ściąganie/ przywożenie swojego żelastwa mija się z celem bo prawdopodobnie po zrobieniu porządku przerzucą mnie w inne miejsce. Może już na stałe.

Przez ostatnie 3 miesiące takiego dostępu do sali trenowałem:

najpierw tak jak jest w profilu, a przez ostatnie 4 tygodnie na ramie:
1. poniedziałek
martwy ciąg 4s4p
pompki na poręczach 4s5p
wznosy tyłem 4s12p
uginanie ramion 4s8p
wyprosty na triceps 2s15p

wtorek wolne
środa wolne

2. czwartek
martwy ciąg 4s10p
pompki na poręczach 4s10p
dociąganie sztangi 4s10p
dociski na poręczach 4s7p
uginanie nachwytem 2s6p

piątek wolne

3. sobota
drążek 4s5p
inverted rows 3s15p


Stosowałem też ciekawą progresję jaką znalazłem wśród starych dzienników treningowych jakiegoś kulturysty w necie, a wydawała się w miarę sensowna:

- poniedziałek był zakresem siłowym zacząłem w pierwszym tygodniu od 8 powtórzeń i 5 serii w następnych tygodniach dokładałem ciężaru odejmując po jednym powt. na tydzień przy zejściu do 4 i 3 powt. liczba serii wzrasta do 5 i 6.

-czwartek miał zakres min.10 powt. przy czym tu następuje wg owego planu jedynie progresja ciężarowa a po dojściu do maksimum i porażki w następnych tyg. dokonuje się lekkiego regresu ciężarowego jednocześnnie dokładając powt. aż osiągnie się 18-20 i koniec.

Nie wiem czy metoda ta jest najlepsza, ale działała nienajgorzej przy obecnym trybie.
Mam pytanie w szcz. do Apokalipsy o radę w takiej syt. Kiedyś pomogłeś ułożyć mi ciekawy plan na 3 dni z rotacyjnym 4 który był i ciekawy i efektywny.

Jak najlepiej zagospodarować ten lichy czas?
Najgorsze, że na tej ,,siłowni" o ile jest dużo obciążenia to ni w ząb nie zrobi się solidnych przysiadów- zero pomostów, bram, racków, maszyn smitha.

Są: poręcze, ławka prosta, jakiś śmieszny atlas, sztangi, hantle i kupa obciążenia.
Co radzicie? Bo przecież nie ma sensu czekać i nic nie robić.
Nowy temat Temat Zamknięty
Poprzedni temat

Masz pojedyńcze pytanie ? pisz tutaj ! Reaktywacja 2

Następny temat

Jak masz łeb to zajrzyj :P

WHEY premium