SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

vixen3 / Trzeba w końcu ruszyc z miejsca

temat działu:

Trening dla początkujących

słowa kluczowe: , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 129711

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 2581 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 11563
kalikstat
Co Cię tak vkvrviło że aż 16 km przebiegłeś?


Yyyy... Ja wk***iłem sie jak zorientowałem sie że słaby progres na siłowni mam i pomyślałem że chociaż bieganiem sie dowartościuje i faktycznie w tym zakresie sie poprawiłem

kalikstat
Nie myślałeś, żeby startować w jakiś biegach ulicznych na 5 km (bardziej w formie rekreacji i prozdrowotnie). Jak będziesz już na WATcie to idziemy we dwóch na Bieg Niepodległości 11 listopada

Właśnie że mieszkam w małym miasteczku i nawet w pobliżu nie organizują takich biegów, a szkoda bo bym sie sprawdził. Z chęcią wezme udział w biegu niepodległości
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 1855 Wiek 28 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 13362
ejj i nie zapomnij zdawac relacji z watu ;p\
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51567 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Poprzeglądałem trochę dziennik i zajrzę jeszcze nie raz. Wynik na 16 km imponujący. Ja przy dystansach ~12 km mam już spore problemy z przebiegnięciem kilometra w 5 minut. Widzę, że mój rocznik i na dodatek też na WAT idziesz, jaki kierunek?

Zmieniony przez - december w dniu 2012-07-30 20:16:31
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 195 Napisanych postów 9906 Wiek 31 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 174402
Normalnie jakoś biegasz, czy tylko tak jak się wk***iasz - czyli od wielkiego dzwonu?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 2581 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 11563
Kowanator
Spoko, postaram sie nie wiem jak tam będzie z czasem ale mam nadzieje że będę miał chwile zarówno na siłownie jak i na sfd


December
Ooo w końcu jakiś WATowiec na forum sie znalazł ja ide na wojskowe studia na kierunku logistyka, a Ty też na mundurowe? jaki kierunek?
Zapraszam


Kalikstat
Tak mniej wiecej od ferii zacząłem biegać (na początku 1x w tygodniu) żeby zrobić kondycje do testów sprawnościowych i ogólnie na WAT, ale normalnie to sobie biegam nie więcej niż 8-9km tylko teraz jak sie troche zdenerwowałem to postanowiłem więcej






Z dziennika:
Dziś kolejny dzień bólu w całych nogach po tym bieganiu i nie zapowiada sie żeby to szybko przeszło. Dzisiaj miał być trening nogi/plecy/bic ale nóg i mc chyba nie dam rady ruszyć więc przetrenuje najszersze, bica i może dołoże jakieś przedramiona czy brzuch żeby wypełnić trening.
Pozdro koksy i nie róbcie takich wybryków jak ja z tym bieganiem bo więcej szkody niż pożytku
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51567 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Ja niestety (albo i stety) cywilnie na budownictwo się wybieram. Heh, widzę, że miałeś mniej szczęścia niż ja, bo udało mi się nieźle przetrenować nogi po wczorajszej piłce.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 195 Napisanych postów 9906 Wiek 31 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 174402
8-9 to bardzo ładny wynik
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 2581 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 11563
Tak jak wspominałem nie dałem rady zrobić nóg, ale już w piątek dam rade

Wczorajszy trening:
B2 nogi plecy bic
drążek wąskim podchwytem 5/7,5/10/12,5/15kg 5/5/5/3/3powt
wiosłowanie sztangielką rampa 10 17/22/27/27 +regres 15x22kg
uginanie z supinacją 3x12 8,5kg
uginanie ze sztangą nachwytem 2x10 15kg
+przedramiona


Postanowiłem że drążek będę robił lekko zmodyfikowaną metodą pumy co widać w powyższej rozpisce. Sczególnie środek pleców dostał wczoraj przy wiosłowaniu. Tak jak wspominałem ze względu na to że nóg nie mogłem zrobić to dałem uginanie nachwytem i przedramiona.

Już 2 dzień z kolei utrzymują mi się potężne domsy w tricach po pierwszym zastosowaniu francuza w wersji za głowe




1 sierpnia. Gloria Viris!





Zmieniony przez - vixen3 w dniu 2012-08-01 13:47:32
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 195 Napisanych postów 9906 Wiek 31 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 174402
Jak w całości wygląda metoda Pumy? Dopiero teraz ją zacząłeś?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 2581 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 11563
Metoda Pumy:
W pierwszej serii zrob 5 powtorzen bez ciezaru.
W drugiej serii dodaj 1,25 kg i zrob ile zdolasz [poprawnie, tylko takie nas obchodza, ale nie wiecej jak 5 powt]
W trzeciej dodaj znowu 1,25 i zrob ile zdolasz ale nie wiecej jak 5 powt.

Zrob razem 5 takich serii, czyli pierwszy trening zakonczysz na 5 kg. Moze sie okazac ze ostatnia serie zrobisz ledwo raz - zdarza sie.

Na nastepnym treningu, do kazdej serii dodaj 1,25 kg. Czyli np pierwsza seria to juz 1,25 a nie 0. I dodawaj tak do kazdej serii co trening. Nie walcz o powtorzenia. Jesli na pierwszym treningu zrobisz:

5*0/ 5*1,25/ 4*2,5/ 3*3,75/1*5

to za tydzien zrob
5*1,25/ 5*2,5/ 4*3,75/ 3*5/1*6,25

Dodawaj powtorzenia tylko wtedy gdy czujesz ze masz 2-3 razy za duza rezerwe.

Rob to cwiczenie bez zmian [procz ciezaru z ktorym ciagle gonisz] przez najblizsze 40 treningow na grzbiet a bedziesz robil 50 kg [prawda jest taka ze w pewnym momencie zacznies dodawac 2,5 wiec dojdziesz do tego ciezaru w 20-30 tygodni].




Stosowałem ją już przy podciąganiu nachwytem i co prawda nie dała progresu w maksymalnej liczbie powtórzeń ale za to na + poszedł ciężar (+10kg dołożyłem na 1powtórzenie) i plecy (nic innego mi tak nie ruszyło pleców jak to wtedy). Polecam
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

PROSZĘ O SPRAWDZENIE MOJEGLO PLANU TRENINGOWEGO

Następny temat

trening 2 razy w tygodniu

WHEY premium