SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

vixen3 / Trzeba w końcu ruszyc z miejsca

temat działu:

Trening dla początkujących

słowa kluczowe: , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 129572

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 537 Napisanych postów 15855 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 256574
odlegla przyszlosc?? miej na uwadze to ze cialo po adaptacji i uzyskaniu progresji maxymalnej (tj. takiej ktora maxymalnie da sie osiagnac na tym planie) nie bedzie sie dalej rozwijalo. Zmiana planu co 6-8tyg jak najbardziej wskazana, lecz nie jest to zmiana gwaltowna tj wywalamy przysiady dajemy wykroki, wywalamy martwe dajemy wyprosty - nic z tych rzeczy, dalej mozemy bazowac na tych samych cwiczeniach lecz juz z innymi parametrami : wieksza ilosc pow/mniejsza ilosc pow/ wieksza ilosc serii/mniejsza ilosc serii/ serie laczone/ superserie itp. Cialo nie lubi rutyny, a Ty nie lubisz stagnacji - swieta zasada.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 2581 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 11563
No właśnie o tym myślełem że kiedy skonczy mi się progres w prawie wszystkich cwiczeniach to dopiero wtedy zmienie plan - bo chce wycisnąc z niego jak najwięcej bo bdb mi się cwiczy tym planem (np duża przyjemnośc z trg)

Kidyś stosowałem plany właśnie tak jak mówisz ponizej 8 tyg z marnymi efektami (przyczyn oczywiście było wiele), ale teraz już jestem chyba na 8 tygodniu tego planu a dodawałem ciężar tak wolno że niektóre cwiczenia tak porządnie zacząłem czuc w tym tygodniu. Dlatego mysle że pocisne jeszcze przynajmniej miesiac, a jeżeli nie bedzie szło to dopiero wtedy zmnienie
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 537 Napisanych postów 15855 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 256574
Ja to doskonale rozumiem, tylko ze co innego gdy chcesz budowac mase miesniowa z adekwatna do niej sila a co innego gdy chcesz ksztaltowac tylko sama sile. W przypadku tego pierwszego progresja czesto jest krotka, ale agresywna - dodawanie po 1kg na sztange/tygodniowo jest domeną silaczy, ktorzy maja zaplanowany z gory dlugofalową progresje - gdy wejda za szybko na dane obciazenie to plan moze spalic na panewce, gdyz nie pobija swojego maxa, natomiast kiedy skupiamy sie na duzych wymiarach i sile musimy brac pod uwage to, ze cialo szybko sie adaptuje i zbyt dlugo realizowana progresja nie bedzie w zaden sposob rozwojowa dla spelnienia naszych celow.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 2581 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 11563
No i właśnie obacnie mam problem z tym żeby sie okreslic na czym mi zależy.

nie piszcie jeszcze chwile zedytuje

Zmieniony przez - vixen3 w dniu 2011-11-01 20:41:15
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 537 Napisanych postów 15855 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 256574
Wiesz w przypadku osob poczatkujacych sprawa jest prosta : przy treningu, ktory ksztaltuje tylko i wylacznie sile bedziesz mial rekord zalozmy 110kg, a przy treningu ktory skupia sie na wymiarach jak i sile 100kg - tylko do tego sie do sprowadzi, teraz od Ciebie zalezy czy jestes w stanie poswiecic swoje miesnie dla glupich 10kg wiecej na sztandze. Przeciez nikt nie napisal ze kulturysta ma byc slaby, czesto nawet jest tak ze poczatkujacy kulturysci sa silniejsi od poczatkujacych trojboistow, tylko dlatego ze Ci drudzy nie sa dostatecznie rozwinieci masowo.

Sorka, nie zauwazylem tego zeedytowanego wpisu

Zmieniony przez - Antos098 w dniu 2011-11-01 20:43:52
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 2581 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 11563
Początkowo chciałem zrobic ładnie mase, później pomyslałem że zbuduje podstawy siłowe pod dalsze treningi planem 5x5 i przy okazji troche masy wpadnie.

ALE niedawno zadecydowałem że za rok będę próbował dostac sie na Wojskową Akademie Techniczną i tam przydałaby mi się sprawnośc i chciałem ukierunkowac treningi troche (ale nie całkowicie) w tym kierunku.

Sprawa ma się tak, ze obecnie jestem zalanym ektomorfikiem i kiedy zaczynałem treningi (miałem 54kg) podciągałem sie wiecej i robiłem wiecej pompek na poreczach niz teraz (gdy mam 72kg). Poprostu chciałem robic za wszelką cene agresywną mase i wyszło na to że masy mieśniowej i siły przybyło tyle co nic a tłuszczu sporo.

Chciałbym poprawic troche swój wyglad ale też siła i sprawnośc są wazne. Chociaż ta sprawnosc to w sumie pójdzie wraz z siłą

Sam nie wiem...

Gdybym zrzucił troche fatu to sprawnosc by poszła na + ale przy mojej znikomej masie byłby to powrót do punktu wyjscia

Ufff aż mnie głowa rozbolała
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 537 Napisanych postów 15855 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 256574
ja kocham kulturystyke, gdyz raz ze wyglad, dwa ze moze byc rowniez brutalna sila - to jest to. Mozna sporo dzwigac i przyzwoicie wygladac. Periodyzacja treningowa kolego:) spojrz na to bardziej praktycznie, przeciez nie bedziesz tlukl przez caly rok tego samego planu to oczywiste. Jeden mezocykl moze byc nastawiony na sile, drugi juz objetosciowy i tak mozna dojsc do bardzo ciekawych rezultatow :)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 2581 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 11563
No jasne że nie bede tego planu ciągnął do lata
Dobra dokończe ten cykl a później zrobie krótki typowo kulturystyczny trening i zobacze jak na takim treningu mi pójdzie siła przy okazji. A jak będzie lipa to trudno przynajmniej się dowiem czegos o własnym organizmie.

Antos wielkie dzieki za rady i czas który mi poświeciłeś. Jedyne co moge zrobic w zamianto życzyc Tobie dużych przyrostów i zwierzęcej siły

pozdro
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 50 Napisanych postów 12867 Wiek 31 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 90343
Dobra dokończe ten cykl a później zrobie krótki typowo kulturystyczny trening i zobacze jak na takim treningu mi pójdzie siła przy okazji. A jak będzie lipa to trudno przynajmniej się dowiem czegos o własnym organizmie.

Może być lepiej niż myślisz.

Trening bez nóg, to jak seks bez orgazmu.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 2581 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 11563
No bo własnie niektórzy od początku przygody z siłownią cwiczą splitami partia 1xtydz i maja niesamowity progres siłowy

Nie dowiem się póki nie spróbuje

A co myslicie na temat cyklu na mono w moim przypadku? Robiłem już kiedyś ale chyba nie musze tłumaczyc jakie były efekty. No ale teraz bardziej trzymam diete, poprawiłem technike i wogóle. Zostało mi sie jakies 300g z ostatniego nieudanego cyklu wiec nie musiałbym nic dokupowac jakbym zrobił krótki 4-5tyg cykl. Akurat w czasie by sie zbiegły konce cyklów: treningowego i kreatynowego

Zmieniony przez - vixen3 w dniu 2011-11-01 21:22:28
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

PROSZĘ O SPRAWDZENIE MOJEGLO PLANU TRENINGOWEGO

Następny temat

trening 2 razy w tygodniu

WHEY premium