SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

vixen3 / Trzeba w końcu ruszyc z miejsca

temat działu:

Trening dla początkujących

słowa kluczowe: , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 130143

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 862 Wiek 28 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 21531
No właśnie negatywy z obciążeniem przestały na mnie działac. Ostatnie 2-3 tygodnie robiłem schodki (tzn. 1,2,3,1,2,3 itd.) i na nich dobiłem + 2 powtórzenia. Czyli robię 5 tylko tak jak vixen się macham troche. Typowo siłowo robię ok. 3. A technicznie nie próbowałem. Oczywiście wszystko szerokim nachwytem. Na normalnym pewnie weszłoby więcej. Będę robił tą pierwszą metodę 3 razy w tygodniu i zobacze jak pójdze. Dzięki za porady.

Zmieniony przez - HIPERKOKS w dniu 2012-02-02 11:10:32
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 42 Napisanych postów 1402 Wiek 36 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 18065
no widze ze temat dla mnie. Tez walcze z podciaganiem. Narazie stosuje negatywy i chyba dziala. Jaka metode Pumy bedziesz stosowal Vix??
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 862 Wiek 28 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 21531
W pierwszej serii zrob 5 powtorzen bez ciezaru.
W drugiej serii dodaj 1,25 kg i zrob ile zdolasz [poprawnie, tylko takie nas obchodza, ale nie wiecej jak 5 powt]
W trzeciej dodaj znowu 1,25 i zrob ile zdolasz ale nie wiecej jak 5 powt.

Zrob razem 5 takich serii, czyli pierwszy trening zakonczysz na 5 kg. Moze sie okazac ze ostatnia serie zrobisz ledwo raz - zdarza sie.

Na nastepnym treningu, do kazdej serii dodaj 1,25 kg. Czyli np pierwsza seria to juz 1,25 a nie 0. I dodawaj tak do kazdej serii co trening. Nie walcz o powtorzenia. Jesli na pierwszym treningu zrobisz:

5*0/ 5*1,25/ 4*2,5/ 3*3,75/1*5

to za tydzien zrob
5*1,25/ 5*2,5/ 4*3,75/ 3*5/1*6,25

Dodawaj powtorzenia tylko wtedy gdy czujesz ze masz 2-3 razy za duza rezerwe.

Rob to cwiczenie bez zmian [procz ciezaru z ktorym ciagle gonisz] przez najblizsze 40 treningow na grzbiet a bedziesz robil 50 kg [prawda jest taka ze w pewnym momencie zacznies dodawac 2,5 wiec dojdziesz do tego ciezaru w 20-30 tygodni].


O to chodzi
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 1664 Wiek 34 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 20023
tak na normalnym byłoby więcej, szerszy trudniejszy;) wypróbuj, a podziękujesz jak podziała;)

dodam jeszcze że mi ruszyło podciąganie z zastoju gdy zacząłem ostro pływać;)

polecam panowie ten artykuł;) - http://www.charlespoliquin.com/ArticlesMultimedia/Articles/Article/735/12_najlepszych_rad_jak_poprawić_podciągnie_na_drąż.aspx?lang=PO 

vixenowi już go polecałem ale inni zainteresowani drążkiem poczytajcie;)

Zmieniony przez - janusz121 w dniu 2012-02-02 11:55:47
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 862 Wiek 28 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 21531
to dobrze się składa, bo 2 razy w tyg jeżdże na basen i przepływam żabką średnio 1km czyli robię 2km/tydzień. Może nie ostro, ale jak na mnie to nawet dużo.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 1664 Wiek 34 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 20023
e no to dobrze jest;) ale polecam jeden trening na basenie zrobić interwały kraulem;)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 862 Wiek 28 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 21531
wiem, czytając Twój dziennik widziałem, że to preferujesz. Ja robiłem szczególnie jak chciałem tłuszczu trochę zrzucic. Teraz rzadziej, bo chcę przymasowac do tego jestem ekto, więc kilogramy ciężko wpadają. Poza tym dużo innych aktywności jeszcze mam. Na wiosne pewnie będę czesto robic ;)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 42 Napisanych postów 1402 Wiek 36 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 18065
dziekuje bardzo. Ten trening tylko jak mam trening plecow wykonywac??
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 1664 Wiek 34 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 20023
hiperkoks - no racja przy masie jak jesteś ekto to lepiej spokojna żabka;)

poczes - jak robisz splita z partią raz w tygodniu to polecałbym robić tak że w dzień pleców nachwyt szeroki albo średni a w dzień ramion wąski podchwyt;) podciąganiem raz w tygodniu trudno poprawić jego ilość chyba że gena do tego masz;)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 42 Napisanych postów 1402 Wiek 36 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 18065
no gena to raczej nie mam, niestety
Jade splitem w czwartek mam klate + trica a w piatek plecy + bic. Jak dodam tak jak pisales to bedzie git??
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

PROSZĘ O SPRAWDZENIE MOJEGLO PLANU TRENINGOWEGO

Następny temat

trening 2 razy w tygodniu

WHEY premium