http://img412.imageshack.us/img412/2561/40058376.jpg
http://img697.imageshack.us/img697/9643/dscn4521.jpg
http://img706.imageshack.us/img706/1297/dscn4522.jpg
http://img710.imageshack.us/img710/1348/dscn4525.jpg
http://img46.imageshack.us/img46/5849/dscn4526.jpg
http://img121.imageshack.us/img121/3351/dscn4528b.jpg
http://img709.imageshack.us/img709/6212/dscn4529.jpg
Oto zdjęcia o ile działają, bo specem od graf. internetowej nie jestem:):)
A więc oceniaj bidę Puma;)
W sumie to najbardziej zależy mi na poszerzeniu górnej części pleców i klatki przy zachowaniu ich( lub zyskaniu) grubości. Sylwetka staje mi się ,,kołkowata,, a wolałbym szeroką u góry, a smuklejszą w pasie i przy dobrze zbud. nogach.
Wiem, że czasem to marzenia, ale;)...
W sumie 4-5 lat siłowni nie ma co liczyć bo 2-3 lata z tego było poświęcone innym dyscyplinom i wygląd nie był taki jaki bym chciał, a treningów nie mógłbym nazwać kulturystycznymi:)
Przemyślanie trenuję z 2 lata. Naturalnie na siłownię chodziłem wcześniej i bardzo często, ale inne sporty, pogoń za masą i siłą bez myślenia sprawiła, że efekty bywały różne. Barki np. bez oddzielnego dnia, dodawanie w 1-2 ćwiczeniach( wznosach sztangielkami) do innych treningów w tygodniu rosły same, te jakie mam na zdjęciu zrobiły się jakieś 2 lata tamu razem z kapturem od tamtej pory wcale nie robiłem barków. Teraz zacząłem bo obciążane w innych ćwiczeniach rotatory nie przygotowane sprawiły, że mi prawy bark ostro trzeszczy przy ruchu ręki w górę na ukos od ciała.
Dieta obecnie jest choć nie dopięta aż na 100%.
Problemy z nerkami( kamienie szczawianowo- wapniowe) wykluczają odżywki. W sumie to cieżko powiedzieć bo jedni mówią, że brać można tylko nie przkeraczać 50gr na raz, inni , że lepiej nie. Wolę chuchać na zimne- nie biorę. Suplementacja ogranicza się do omega 3 i magnezu z b6. Dieta jest oparta na mięsie- kurczaki, wieprzowina( niestety:) itp. rybach, jajach kurzych, jest niestety trochę zapychaczy typu serdelki itp. ale nie jestem w stanie na dzień dzisiejszy dopiąć wszystkiego w 110%.
Ogólnie staram się trzymać podstaw zdrowego jedzenia itd. I w sumie działa.
Jeszcze w lipcu ważyłem 88kg, ale byłem też otłuszczony, szczególnie brzuch. I z 96 cm w bebechu dzięki wywaleniu prawie całych węgli na 3 miesiące zszedłem do 78kg i 84-3cm w pasie, ale w sumie przy moim wzroście 178 wolałbym ważyć nieco więcej. Dlatego zwiększam teraz węgle obserwując obwody aby ewnt. nie przeholować.
Obecny trenig:
pon- plecy
wt- klata
wolne
czw- nogi
pt- bary i ramiona
Nie mam niestety możliwości 5 dni a weekend odpada:(
Plecy:
martwy ciąg
5x5( choć często robię więcej)
podciąganie na drążku nachwytem z progresją obciążenia do czoła
4x8
wiosło sztangielką
5x14 12 10 8 8
czasem tu wrzucam podciąganie w nutralu 2s po10powt.
wiosło podchwytem 3s 10powt. ciężar ile wlezie aktualnie
klatka
robiłem wyciskanie hantli chwyt neutralny na płaskiej 10 8 8 8
skos sztangą 8 8 8 6
ściągnaie linek 10 10 10( regresja)
Ostatnio z ciekawości zrobiłem pompki na poręczach na początku potem skos sztangą i rozpiętki i było ciekawie- co myślisz o tym?
Nogi
przysiady szeroko 3s
półprzysiady 4s do taboreta 4s z dużo większymi obciążeniami
suwnica skos 3s ( jedna wąsko, jedna szeroko, jedna normalnie)
wykroki 3s
nożyce 3s
barki wycisk przedni siedząc szeroko do czoła( suwnica) 5s9powt.
wznosy przód 3s
boki 3s
tył 3s tego i tak prawie nigdy nie daję rady zrobić, jakoś powera nie ma i nie wchodzi
a wznosy bokiem robię dużymi hantlami nie robię pełnych a podciągam nieco kapturem i efekt jest niezły,
ostatnio zrobiłem żołnierskie stojąc i wchodzi chyba lepiej niż maszyna tylko nie wiedziałem i ręce brałem szerzej niż bary i szły nieco po bokach a nie przodem, muszę sprawidzć czy tak można
łapy różnie, brak stałego treningu
bic
2 ćwiczenia
1 hantle stojąc z supinacją lub sztanga prsota na modlitewniku 4s
linki neutralnie 3-4s z progresją bo bardzo lubię to ćwiczenie:)
tric
hantel zza głowy lub linki zza głowy 4s
wyciag górny prostowanie łap 4s
ale lepiej mi zawsze łapa rosła po wycisakniu wąsko tylko bałem się żeby nędznej klaty nie dobijać za często wtedy bo to też wchodzi na nią.
Wymiary w profilu choć obecnie część zmalała no na płaskiej nie wezmę 110 a 95 po tejże mej redeukcji:)
Ale poręcze miło mnie zaskoczyły bo dawno ich nie robiłem a z 30kg na pasie dwie serie po 5 powt. na końcu dało radę zrobić spokojnie. Tylko mocowanie mnie zastanawia bo za dużo już nie dołożę bo spadną na podłogę, a ja z nimi:(