SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Tutaj zadajemy pojedyncze pytania - część 6

temat działu:

Trening dla początkujących

słowa kluczowe: , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 221569

Nowy temat Temat Zamknięty
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 97 Napisanych postów 20120 Wiek 20 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 184405
Ilość orzechów powinna wychodzić z bilansu. Nikt Ci na to nie odpowie- sam musisz policzyć ile Ci potrzeba kcal i jak wygląda u Ciebie rozkład tłuszczy nasyconych i (jedno/wielo)nienasyconych
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 46 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 986
chodziło mi bardziej o to ile to jest mniej wiecej np. 20 gram orzechów
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 97 Napisanych postów 20120 Wiek 20 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 184405
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 46 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 986
o to mi chodziło, dzieki :)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 36 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 401
Witam. Szybkie pytanie na dziś. Wróciłem 3 miesiące temu temu do treningów na masę po w sumie całkowitej przerwie od ćwiczeń i diety. Schudłem strasznie ale chyba zaczynam nadrabiać. Niestety jest mi coraz trudniej przybrać masę i nie jest to raczej wina diety bo jem około 6 pożywnych posiłków dziennie. Zaczynam się zastanawiać czy nie robię zbyt intensywnych treningów. Jedna partia 3 ćwiczenia po 4 serie i około 15 powtórzeń. Trening 3 razy w tygodniu. Może powinienem robić tylko 2 ćwiczenia na daną partię?

Moje dane:

25 lat
ektomorfik
wzrost 183cm
waga: ok. 80kg

z góry dzięki za pomoc.


Zmieniony przez - Rebrek w dniu 2013-01-14 10:38:12

Zmieniony przez - Rebrek w dniu 2013-01-14 10:38:39
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 97 Napisanych postów 20120 Wiek 20 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 184405
Rebrek
Witam. Szybkie pytanie na dziś. Wróciłem 3 miesiące temu temu do treningów na masę po w sumie całkowitej przerwie od ćwiczeń i diety. Schudłem strasznie ale chyba zaczynam nadrabiać. Niestety jest mi coraz trudniej przybrać masę i nie jest to raczej wina diety bo jem około 6 pożywnych posiłków dziennie. Zaczynam się zastanawiać czy nie robię zbyt intensywnych treningów. Jedna partia 3 ćwiczenia po 4 serie i około 15 powtórzeń. Trening 3 razy w tygodniu. Może powinienem robić tylko 2 ćwiczenia na daną partię?

Moje dane:

25 lat
ektomorfik
wzrost 183cm
waga: ok. 80kg

z góry dzięki za pomoc.


Zmieniony przez - Rebrek w dniu 2013-01-14 10:38:12

Zmieniony przez - Rebrek w dniu 2013-01-14 10:38:39



Ale masz świadomość, że ilość posiłków nie ma tu NIC do rzeczy? Możesz spożywać to samo co jesz w 3-4 i nie będzie ŻADNEJ różnicy. Radziłbym odwiedzić dział odżywianie.

Co do treningu- na pewno się tym nie przetrenujesz, podejrzewam raczej, że są to treningi zbyt mało intensywne.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 89 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 1286
Robiąc szrugsy zakładam mały ciężar i po zrobieniu 12 powtórzeń utrzymuje napięcie jak najdłużej się da-są teorie na tym forum, że bardziej izometryczne napięcie oddziałowuje na kaptury. Moje pytanie brzmi, czy trzymać napięte kaptury w fazie końcowej to jest "u góry" czy trzymać je napięte (co też daje w 'kość'), u dołu, tak jakbym chciał je wyeksponować przed lustrem?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 16 Wiek 31 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 114
mógłby mi ktoś wyjaśnić ćwiczenie California Press:)?
jak poprawnie wykonywac, na jakie partie działa to ćwiczenie, i czy jakims cwiczeniem mozna go zastapic?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 4064 Napisanych postów 45434 Wiek 3 lata Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 347427
K2_
Robiąc szrugsy zakładam mały ciężar i po zrobieniu 12 powtórzeń utrzymuje napięcie jak najdłużej się da-są teorie na tym forum, że bardziej izometryczne napięcie oddziałowuje na kaptury. Moje pytanie brzmi, czy trzymać napięte kaptury w fazie końcowej to jest "u góry" czy trzymać je napięte (co też daje w 'kość'), u dołu, tak jakbym chciał je wyeksponować przed lustrem?


Przy każdy repie przytrzymaj na górze 2/3 s.
To podstawa przy szrugsach które cechuje krótki ROM.

Na dole niczego nie "eksponujesz",bo to = wywaleniem łopatek w przód i zaokrągleniem pleców.

„I would like to be the first man in the gym business to throw out my scale. If you don't like what you see in the mirror, what difference does it make what the scale says?„

Pilny student Vincea.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 4064 Napisanych postów 45434 Wiek 3 lata Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 347427
stifler
mógłby mi ktoś wyjaśnić ćwiczenie California Press:)?
jak poprawnie wykonywac, na jakie partie działa to ćwiczenie, i czy jakims cwiczeniem mozna go zastapic?


Jest to francuzo wycisk.

Negatyw jak w wyciskaniu francuskim-> przeniesienie sztangi->wycisk.

Jak widać trójfazowe ćwiczenie.
Zalety?

Mocniejsza praca wszystkich głów,większe ciężary i bardziej wielostawowy,a więc i masogenny ruch.

„I would like to be the first man in the gym business to throw out my scale. If you don't like what you see in the mirror, what difference does it make what the scale says?„

Pilny student Vincea.

Nowy temat Temat Zamknięty
Poprzedni temat

Pytanie ~~ Siłka / Masa / Rzeźba PLAN + jedzenie ~~~~~~~~

Następny temat

Trening do Oceny :D Pomożecie:D?

WHEY premium