SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Nikki - spełnienie marzenia/ str46/ str59/ str83/ str92

temat działu:

Ladies SFD

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 419744

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 538 Napisanych postów 2432 Wiek 49 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 151648
mi tez sie podoba to z prostowaniem, albo moze w kolorze to usmiechniete z tricem
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 707 Napisanych postów 2315 Wiek 43 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 481540
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 538 Napisanych postów 2432 Wiek 49 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 151648
no nam tez sie podobaja, ale staramy sie pomoc w wyborze awatara
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 391 Napisanych postów 1573 Wiek 37 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 28464
Piękne zdjęcia i wspaniała forma Każde zdjęcie ładne więc się nie dziwię,że ciężko wybrać

Kto ma cierpliwość,będzie miał, co zechce

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 1813 Napisanych postów 2920 Wiek 36 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 73561
Wow Nikki zdjęcia cudne , pięknie wyglądasz

"Mówisz, że możesz – to możesz. Mówisz, że nie możesz – to nie możesz. Więc sobie wybierz". Mistrz Zen Seung Sahn

https://www.sfd.pl/Dziennik_biegowy_Nadine-t1196269.html 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
kebula Instruktor K&F
Ekspert
Szacuny 661 Napisanych postów 8604 Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 143874
to zmieniaj codziennie

Niema nic gorszego niż bycie więźniem własnej głowy, pędzić za ideałem którego nie istnieje kosztem wszystkiego: zdrowia, relacji przyjacielskich/rodzinnych, kosztem bezcennych minut życia, które nigdy nie wrócą..


aktualny dziennik: http://www.sfd.pl/Kebula_w_remoncie_part_2-t1142515.html 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 7 Napisanych postów 135 Wiek 36 lat Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 2058
Bosko !!!!

Ratmonka stawia pierwsze kroki na silowni i redukuje http://www.sfd.pl/DT_Ratmonka__redukcja_+_pierwsze_kroki_na_silowni...-t1124873.html 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 711 Napisanych postów 2487 Wiek 33 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 327948
No no, tez podziwiam i forme i zdjecia. Maz szczesciarz
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 707 Napisanych postów 2315 Wiek 43 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 481540
Zdjęcie profilowe wybrane

Trening taki lajtowy jeszcze dzisiaj zrobiony Wypróbowałam trzy nowe ćwiczenia, które możliwe, że będę wykonywała w nowym treningu.

1A. Goblet 3 x 15 - 15kg/17,5kg/20kg
1B. Wykroki 3 x 15 - 7,5kg/7,5kg/7,5kg
2. Wiosłowanie hantlą 3 x 15 - 12,5kg/15kg/17,5kg
3. Bradford press (na próbę) 3 x 10 - 10kg/10kg/10kg
4. California press (próba) 3 x 15 - 10kg/10kg/10kg
5. Trening na tył barków na TRX 3 x max - 15/12/12
6. Podciąganie na drążku z gumą 3 x max - fioletowa x 8/ czarna x 5/5
7. Wymachy nogą do tyłu na maszynie 3 x 15 - 30kg/30kg/30kg
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 544 Napisanych postów 1749 Wiek 43 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 662830
No dobra. Wrzucam z opóźnieniem trening do oceny.
Trening w dużej mierze opiera się na systemie REP GOAL. Dlaczego? Otóż żonka ma zacięcie do progresowania z ciężarem, jednak po kilku tygodniach nowego treningu w niektórych ćwiczeniach trafia na ścianę nie do przejścia i albo psuje technikę albo chodzi wkurzona .
W związku z tym pomyślałem, że być może dobrym wyjściem będzie trening oparty o autoregulację. Narzuconą ma ilość powtórzeń do wykonania ze stałym ciężarem i maksymalną ilość serii, w których ma je wykonać. Jeśli wykona, na kolejnym treningu podnosi ciężar. Gdy dojdzie do momentu kiedy nie wykona założonej ilości powtórzeń, zostawia ciężar w kolejnych treningach i próbuje progresować ilością powtórzeń aż do wykonania założonej wartości.

Wątpliwości mam dwie:
1. na przykładzie: rep goal 50 powt w 5 seriach - z tego co czytałem jedna metoda mówi, że jeśli w pierwszych treningach zrobimy wymaganą ilość powtórzeń np w trzeciej serii to kończymy i za tydzień podnosimy ciężar (czyli wykonujemy dokładnie 50 powtórzeń). Druga wersja mówi, że zawsze robimy założoną ilość serii (np. 5) i jeśli ilość powtórzeń jest większa od założonej to za tydzień podnosimy ciężar. Różnica jest istotna, gdyż przy niskim ciężarze w pierwszych treningach można wykonać nie 50 powt. a np 85 powt.
Ja skłaniam się właśnie ku tej drugiej wersji - z tej bardzo dobrze widać jaki zapas sił jest w danym ćwiczeniu.
2. przy pozostałych ćwiczeniach zaproponowałem albo progresja z serii na serię (w rampie to oczywiste) albo stały ciężar we wszystkich seriach a progresja co trening. Prosiłbym to ocenić.

Priorytety: pośladki, nogi, barki. Klatki brak, biceps po macoszemu.

Trening A (nogi + barki)
1a. Przysiady tylne (rampa 4x8) ->progresja ciężaru co serię
1b. Push Press (rampa 4x8) ->progresja ciężaru co serię
2a. RDL (4x12) -> stały ciężar, progresja co trening
2b. Arnoldki (rep goal 40 powt w 4 seriach)
3a. Wykroki (rep goal 50 powt w 5 seriach)
3b. Face Pulls siedząc (rep goal 50 powt w 5 seriach)
4a. Prostowanie nóg na maszynie siedząc (rep goal 100 powt w 5 seriach)
4b. Uginanie nóg na maszynie siedząc (rep goal 100 powt w 5 seriach)

Trening B (pośladki + biceps + triceps)
1a. Glute Bridge (rampa 5x5) ->progresja ciężaru co serię
1b. California press (rep goal 40 powt w 5 seriach)
2a. Przysiad Goblet (5x10) -> stały ciężar, progresja co trening
2b. Uginanie ramion ze sztangielkami z rotacją (rep goal 40 powt w 5 seriach)
3a. Hip Thrust (rep goal 100powt w 5 seriach)
3b. Wymachy nogą do tyłu na maszynie (rep goal 100 powt w 5 seriach)
3c. Prostowanie ramion na wyciągu (rep goal 40 powt w 5 seriach)

Trening C (Plecy + barki)
1a. Podciąganie na drążku (rep goal 20powt w 5 seriach)
1b. Bradford press (rep goal 50 powt w 5 seriach)
2a. Wiosłowanie sztangą w opadzie (5x10) -> stały ciężar, progresja co trening
2b. Javelin Press (rep goal 50powt w 5 seriach)
3a. Przyciąganie uchwytu dolnego do brzucha (4x12) -> stały ciężar, progresja co trening
3b. Odwrotne rozpiętki TRX (4 x max)
4a. Przyciąganie drążka wyciągu górnego do ud (5x10) -> stały ciężar, progresja co trening
4b. Unoszenia sztangielek na boki (rep goal 50 powt w 5 seriach)


ps. to moje ulubione zdjęcie




Zmieniony przez - Tygrysekk w dniu 2016-08-25 11:06:15
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Nabial

Następny temat

Pomocy! Wyglądam coraz gorzej

WHEY premium