SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Nikki - spełnienie marzenia/ str46/ str59/ str83/ str92

temat działu:

Ladies SFD

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 419578

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
rion10 Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6518 Napisanych postów 62319 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 777915
Nie możesz wykonywać przysiadu do kąta prostego w kolanach bo tak na prawdę to jest półprzysiad, minimum do równoległości musi być to jest taki zakres ruchu, który gwarantuje zaangażowanie w pracę antagonistów a co za tym idzie zabezpiecza kolano w pełnym zakresie i nie pozwala na dysproporcje w siłach działających na kolano. Tak jest z każdym stawem jeśli jedna grupa mięśni jest silniejsza od przeciwnej wówczas prędzej czy później dojdzie do kontuzji. Mniejszy ciężar a większy zakres ruchu z zachowaniem poprawnej techniki.
Wiosło może być podchwytem choć pamiętaj, że zmienia się zaangażowanie mięśni w stosunku do nachwytu

Wierzyć to znaczy ufać, kiedy cudów brak.
Muscles not grow on trees!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 707 Napisanych postów 2315 Wiek 43 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 481540
Wrzucam zaległości z ostatnich dwóch dni. Wczoraj nakręciłam dwa filmiki z Sumo i widać różnicę kiedy mam mniejszy ciężar daję radę zejść niżej, a już przy większym ruch jest mniejszy

Faktycznie zmniejszę ciężary w przysiadach i będę pracowała nad techniką oraz wolniej będę wykonywać ćwiczenie.

Powiedz mi Rion różnicę w pracy mięśni przy wiosłowaniu nachwytem i podchwytem, bo nie za bardzo się orientuję oraz czy w moim przypadku lepiej żebym robiła nachwytem czy podchwytem?

06/07/2014 DNT


Miska:
suplementy: wit.A+E, Magnze B6 Forte, Omega3, Vita-min multiple sport





07/07/2014 DT


Trening:



1.) Sumo - widać na filmikach różnicę w ruchu przy ciężarze 37,5kg i 57,5kg;
2.) MC na prostych nogach - progres w 4 serii;
3.) wykroki w tył - progres także w ostatniej serii, było ciężko trzymać i musiałam zrobić 5 sek. przerwy ale się udało;
4.) gigant - w 4 serii już spory ciężar w uginaniu i prostowaniu;
5.) wyciskanie sztangi - progres w 3 oraz 4 serii, samej udało mi się zrobić po 10 powt.;
6.) wiosłowanie sztangielką - ciężko przy 22,5kg, ale się zaparłam i zrobiłam;
7A.) i 7B.) wyciskanie sztangielek - w 4 serii o 1 powtórzenie więcej niż ostatnio, ale i tak ledwo mi się udało;


Trening siłowy: 1h 20 min
Brzuch (unoszenie nóg): 3x15 min
Brzuch (spięcia): 3x20 powt.
Spróbowałam zrobić kilka powtórzeń ab wheel i się zastanawiam czy nie robić po treningu kilka powtórzeń ile dam radę
Bieżnia - Power Walking: 20 min, nachylenie 15, prędkość 4,5-5,0

Miska:
suplementy: wit.A+E, Magnze B6 Forte, Omega3, Vita-min multiple sport



Filmy:

Przysiad Sumo 37,5kg




Przysiad Sumo 57,5kg





Zmieniony przez - Nikki w dniu 2014-07-08 09:15:37
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
rion10 Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6518 Napisanych postów 62319 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 777915
Zmienia się zaangażowanie mięśnie grzbietu w wiosłowanie nie tylko w zależności czy to podchwyt czy nachwyt ale także od kąta pochylenia. Bardziej holistyczna dla mięśni grzbietu jest wersja nachwytem pozwala lepiej zaatakować najszersze grzbietu i całą górę grzbietu ( oczywiście w zależności od pochylenia ) ale jednocześnie jest trudniejsza technicznie bo wbrew pozorom wiosłowanie jest trudnym ćwiczeniem i ktoś kto nie nauczy się bardzo dobrze retrakcji łopatkami wyciąga ledwo co z tego ćwiczenia. Wersja podchwytem przesuwa zaangażowanie na dół najszerszych i dół czworobocznego. Jest natomiast łatwiejsza technicznie do opanowania więc "lepsza" jest wersja nachwytowa ale jeśli dobrze czujesz grzbiet przy podchwycie możesz przy nim pozostać

Wierzyć to znaczy ufać, kiedy cudów brak.
Muscles not grow on trees!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
rion10 Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6518 Napisanych postów 62319 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 777915
Przysiad wygląda zdecydowanie lepiej na pierwszym filmiku , kontrola ciężaru i głębokość jest ok. Oczywiście na drugim filmie z racji ciężaru forma odmienna jest niejako wymuszona ale staraj się zejść nieco niżej. Ogólnie jest całkiem nieźle ale pewne rzeczy po prostu przychodzą z czasem.

Wierzyć to znaczy ufać, kiedy cudów brak.
Muscles not grow on trees!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 707 Napisanych postów 2315 Wiek 43 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 481540
Dziękuję Ci bardzo Rion za wyjaśnienia odnośnie wiosłowania i obejrzenie filmów. Czy przy Sumo też lepiej, abym robiła mniejszym ciężarem i schodziła jeszcze niżej czy podnosić ciężar, ale nie jestem pewna czy dam radę wtedy zejść jeszcze niżej niż jest to pokazane na drugim filmie.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
rion10 Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6518 Napisanych postów 62319 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 777915
Tak jak schodzisz na pierwszym filmie jest ok . W sumo też nie da się zejść aż tak nisko jak w klasyku. Ponad to masz uzupełnienie treningu nóg jeszcze przez goblet, który robisz w pełnym zakresie ruchu i schodzisz nisko,

Wierzyć to znaczy ufać, kiedy cudów brak.
Muscles not grow on trees!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 707 Napisanych postów 2315 Wiek 43 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 481540
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
rion10 Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6518 Napisanych postów 62319 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 777915
Nie ma problemu

Wierzyć to znaczy ufać, kiedy cudów brak.
Muscles not grow on trees!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 707 Napisanych postów 2315 Wiek 43 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 481540
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 707 Napisanych postów 2315 Wiek 43 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 481540
09/07/2014 DT

Dzisiaj na siłownię poszłam później niż zazwyczaj i zrobiłam jedynie po 3 serie każdego ćwiczenia (oprócz przysiadów, których zrobiłam normalnie 4 serie, aby sprawdzić ile powtórzeń dam radę zrobić przy danym obciążeniu schodząc niżej). W sumie zbytniej ochoty do pójścia nie miałam, ze względu na pogodę i późną porę, ale mąż mnie zmobilizował i cieszę się, że poszłam, bo tak bym miałam dzień straty i byłabym zła na siebie

Trening:


Rozgrzewka - orbitrek 10 min



1.) Przysiady - schodziłam niżej dzięki czemu kolana nie bolały, za to świetnie czułam ból w pośladkach i już przy 50kg oraz 55kg ciężko mi się wstawało, zrobiłam mniej powtórzeń niż wcześniej kiedy schodziłam do kata prostego;
2.) MC na jednej nodze - progres w 3 serii przy 22,5kg;
3.) Hip thrust - pupa mnie bolała i jakoś sił nie miałam zbyt wiele i tylko 8 powt. w 3 serii;
4.) Wyciskanie sztangielek leżąc głową w górę - progres o 1 powt. w 3 serii - 9 powt.
5.) Ściąganie drążka szeroko do klatki - nie miałam dziś zbyt wiele sił i tylko 8 powt. w 3 serii przy 30;



Brzuch (spięcia): 2x30 powt.
Orbitrek: 15 min

Miska:
suplementy: wit.A+E, Magnez B6 Forte, Omega3, Vita-min multiple sport



Film:

Przysiady 50kg





Zmieniony przez - Nikki w dniu 2014-07-09 22:34:46
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Nabial

Następny temat

Pomocy! Wyglądam coraz gorzej

WHEY premium