SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Nikki - spełnienie marzenia/ str46/ str59/ str83/ str92

temat działu:

Ladies SFD

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 418421

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 73 Napisanych postów 26831 Wiek 18 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 283202
Przy wznosach i wyciskaniu jesteś luźna, mięśnie nie są spięte. Przy wznosach ręce latają jak małe samolociki, dlonie lecą powyzej linii barków.

A ja nie jestem za ciężka jak na swoją wagę?
http://www.sfd.pl/Ruda_DT_/_Debiuty_2015-t1044538.html

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 36 Napisanych postów 15338 Wiek 36 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 191806
Trochę ciężko ocenić siady bo kamera lata góra dół i nie widać całej sylwetki w pełnym ruchu ale w dole gubisz napięcie w krzyżu i co za tym idzie podwijasz ogon - nie siadaj tak nisko tzn. siadaj najniżej jak możesz ale w momencie kiedy zaczynasz kuleć tyłek pod siebie zatrzymujesz się i wstajesz. Przez to, że gubisz napięcie w krzyżu ruch do góry zaczynasz od tyłka a tak jak napisała Unknovvn do góry idziesz tak jakby ktoś za głowę się ciągną. Możesz patrzeć się ciut wyżej (lekko zadrzeć głowę) to pomoże.
Przy wstawaniu zepnij pośladki to pomoże też żeby nie wstawać najpierw tyłkiem bo spięcie wypchnie korpus w pierwszej kolejności.
I jeszcze: na dole prawie całkowicie rozluźniasz mięśnie i "oklapujesz" pamiętaj cały czas łopatki spięte, brzuch napięty, kręgosłup prosto. Pilnuj też, żeby kolana nie leciały do środka bo ze sztangielkami łatwo o ten błąd.
wznosy bokiem - łopatki zepnij, brzuch napięty, kręgosłup prosto. Jak zepniesz łopatki to ręce automatycznie pójdą do tyłu bo teraz tak pół-przodem Ci wychodzi kciuk kieruj do ziemi (czyli talk jak napisała Un mały palec do góry ) i nie wznoś powyżej linii barków.
wyciskanie siedząc - tutaj problem leży też w tym, że bardzo nie równo obciążenie masz na sztangielkach rozłożone. Mogłabyś bardziej wyrównać obciążenie prawa-lewa na sztangielce? Nie chodzi o idealnie po połowie ale choćby tak, żeby jedna strona nie była całkowicie pusta. Nie krzyżuj hantli wyciskaj na taką szerokość na jaką pozwoli Ci jak na górze będą się stykały. Ręce masz prostować tylko nie do przeprostu ale wyprostu.

Ogólnie poleciłabym Ci na co dzień spinanie łopatek, siedząc w pracy czy będąc w domu jak np. pomyślisz o jedzeniu/treningu czy czymkolwiek innym to spinaj łopatki
Będę zaglądała
No to się rozpisałam

"pod tym niechcianym tłuszczem niekoniecznie ukrywa się nasz ideał urody" Obliques
Don’t be a follower. Be a leader even if for a while you are only leading your shadow.
DT -> https://www.sfd.pl/DT_Arphiel-t1191724.html

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 707 Napisanych postów 2315 Wiek 43 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 481540
Jej ale fajnie:) tyle czytania mądrych porad
Wielkie dzięki, na pewno to pomoże i po dzisiejszym treningu widzę, że czeka mnie dużo pracy, bo myślałam, że niektóre ćwiczenia robię dobrze np. martwy ciąg czy przysiad, a tu zonk
1.) Jeśli chodzi o przysiad, to kiedy spinałam łopatki i podnosiłam wyżej głowę jak pisałyście to momentalnie zaczynał boleć mnie kark i zamiast czuć ból nóg bolał mnie kark. Mąż zasugerował żeby jednak pochyliła głowę niżej i było trochę lepiej. Może to i wina ciężaru, że za duży?
2.) Wiosłowanie sztangielką: musiałam się pilnować żeby nie przekrzywiać kręgosłupa jak to widać na pierwszym filmiku. Podpierałam się na krześle i kilka razy udało mi się w miarę zrobić dobrze, a po chwili czułam, że napina mi się biceps.
3.) Wyciskanie sztangielek na siedząco: jak zobaczycie obciążenie dzisiejsze to gdy miałam (jak dla mnie) duże obciążenie to mąż mi pomagał korygować ruch (faktycznie długość gryfu mi przeszkadza i mam wrażenie, że palnę sobie w głowę Kiedy robiłam samym gryfem było lepiej i może na początek w miarę nabierania w prawy w tym ćwiczeniu mogę robić je samym gryfem, bo też czułam w pewnym momencie, że kark mnie zaczyna boleć.

Za jakiś czas wrzucę nowe filmiki z postępów.
W sobotę dodam nowe pomiary.
Poniżej dzisiejszy trening i miska.





Zmieniony przez - Nikki w dniu 2013-03-14 23:29:29

Zmieniony przez - Nikki w dniu 2013-03-14 23:30:08
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 707 Napisanych postów 2315 Wiek 43 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 481540
Dziś wrzucam trening i miskę z wczoraj oraz dzisiejsze pomiary i miskę już przygotowaną, bo weekend spędzamy u rodziców, a tym razem jedziemy przygotowani żeby nie głodować
Pomiary chyba niezbyt mi wychodzą, dlatego może bym wrzucała zdjęcia co 2 tyg. (a może nawet lepiej byłoby jakbym łączyła zdjęcie nowsze ze starszym dla porównania efektów?).
Ostatnie lata to myślę, że jadłam tak ok 1300kcal, do tego jakiś słodycz. Teraz widzę, że raz: nie czuję głodu w ciągu dnia, a dwa nie ciągnie mnie już do słodyczy. A czy nie jest teraz tak, iż przez wiele lat organizm się przyzwyczaił do złego odżywiania i otrzymywania małej ilości kcal, że teraz będzie wolniej spalał nagromadzony tłuszcz czy to kwestia tylko czasu do nowego stylu żywienia?










Zmieniony przez - Nikki w dniu 2013-03-16 11:23:57

Zmieniony przez - Nikki w dniu 2013-03-16 11:24:35
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 707 Napisanych postów 2315 Wiek 43 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 481540
Korzystam z chwili wolnego i wrzucam zaległą miskę z niedzieli (weekend przerwy od ćwiczeń) oraz wczorajszy trening i miskę.
Ciągle zapominam dopisywać sałatkę, którą jem codziennie do mięska w południe i czasem do obiadu jeżeli akurat jemy mięsko.






Zmieniony przez - Nikki w dniu 2013-03-19 09:08:38




Zmieniony przez - Nikki w dniu 2013-03-19 09:08:58
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 707 Napisanych postów 2315 Wiek 43 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 481540
Dziewczyny zauważyłam od kilku dni, że odczuwam głód między posiłkami (np. zjem śniadanie o 9-tej, a po 1h już jestem głodna), rozumiem iż organizm już się przyzwyczaił do tych ok 1800 kcal? Czy tak ma zostać jeszcze przez jakiś czas czy coś mam zmienić?

Chciałam też zapytać czy powodem ze mam mało wpisów jest to, że wszystko jest w miare ok, czy że wszystko jest do bani?

Na forum jestem już miesiąc Filmiki nowe z treningów wrzucę po weekendzie, a nowe fotki myślę, że też za tydzień do oceny.

Dziś robiłam tabata burpees + brzuszki (3x20 powtórzeń) + unoszenie nóg (3x20 powtórzeń) + plank.
Miska:


...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 55 Napisanych postów 13783 Wiek 33 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 111973
mało wpisów bo jest ok jak oczekujesz więcej to pochodź po innych dziennikach dziewczyn

what doesn't kill you makes you stronger.
▪█─────█▪

PODSUMOWANIE PRZEMIANA SYLWETKI 2013
http://www.sfd.pl/PODSUMOWANIE_PRZEMIANY_/_UNKNOVVN-t953320.html

PRZEMIANA SYLWETKI 2013
http://www.sfd.pl/Konkurs/UNKNOVVN-t933010.html

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 707 Napisanych postów 2315 Wiek 43 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 481540
Dodaję tylko miskę z wczoraj, bo miałam dzień przerwy od treningu.



Przy posiłku o 12-tej zjadłam sałatkę z kapusty pekińskiej, ogórka, papryki czerwonej i rzodkiewki.
W ciągu dnia piję wodę mineralną i 2 herbaty: zieloną i czerwoną.


Zmieniony przez - Nikki w dniu 2013-03-21 08:57:35
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 17 Napisanych postów 1014 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 32166
Ale dużo tych płatków jesz :D Suche je ważysz ?

Misja na Rok 2014: Być zwyciężcą. (Prawdziwy zwyciężca według mnie to ten który pokona samego siebie czyli zarazem najmocniejszego i najsłabszego przeciwnika jakiego tylko może spotkać)

KONKURS : http://www.sfd.pl/Konkurs_/_Tamaqucci-t1015638.html
OBECNIE : http://www.sfd.pl/[Fit]DT_Tamaqucci-t1031280.html?master=1#post5 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 55 Napisanych postów 13783 Wiek 33 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 111973
nie ma jakiś wielkich ilości płatków sama jem 110g na śniadanie

what doesn't kill you makes you stronger.
▪█─────█▪

PODSUMOWANIE PRZEMIANA SYLWETKI 2013
http://www.sfd.pl/PODSUMOWANIE_PRZEMIANY_/_UNKNOVVN-t953320.html

PRZEMIANA SYLWETKI 2013
http://www.sfd.pl/Konkurs/UNKNOVVN-t933010.html

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Nabial

Następny temat

Pomocy! Wyglądam coraz gorzej

WHEY premium