SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

[FAQ] TECHNIKALIA ĆWICZEŃ SIŁOWYCH

temat działu:

Usuniete tematy

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 342937

Nowy temat Temat Zamknięty
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 38 Napisanych postów 9831 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 34282
Witam, ja mam pytanie o technikę w ćwiczeniu:
Krzyżowanie linek na bramce

Jak powinien wyglądać ruch rąk?


Dobrze, ale tu pominales dosc wazny czynnik - ktore krzyzowanie linek na bramie ?

HIGH-HIGH
HIGH-MID
HIGH-LOW
MID-HIGH
MID-MIN
MID-LOW
LOW-HIGH
LOW-MID
LOW-LOW

Wbrew przypuszczeniom to sa diametralnie rozne ruchy i inna zmiana przestrzeni.

Wytypuj o ktore pytasz, z przyjemnoscia pomoge.

WIEDZMA JEST MOJA %)
Znizka 30% na sprzet Kelton:
http://www.sfd.pl/Pozegnalna_Znizka_30%_na_sprzet_Kelton_od_Pumy.-t624346.html

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 5 Napisanych postów 671 Wiek 29 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 85330
Polecasz początkującym partie 2x tydzień a nawet 3x,dlaczego wieć robiąc eksperyment dla pań które startowały z punktu początującego narzuciłeś im klasyczny split 1x na 7 dni?
Czy pisząc partia 3 x tydzien masz na mysłi trening fbw.
Jaki jest najlepszy podział parti w treningu partia x3 i x2 i ile ćwiczeń na partie?

Zmieniony przez - czarny2151 w dniu 2009-12-30 18:46:34
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 38 Napisanych postów 9831 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 34282
Bardzo dobrze ze zadales te pytania w jednym poscie a nie osobno bo bysmy przeoczyli wazny fakt:

Najlatwiej rosna ci glowy, ktore dla wszystkich sa nie do ruszenia a najslabiej te, ktore u wszystkich ida z miejsca bez specjalnego wysilku.

Czy ogladal cie specjalista ? Wady postawy, problemy z barkiem/konczynami ?

Jak u ciebie z pozycja techniczna.



1. Mam pytanie o wskazanie ćwiczenia które najlepiej rozwinie głowę długą tricepsu.
Dodam ze glowe boczna mam dobrze rozwinieta , natomiast długiej prawie nie czuje przy wszelkich uginaniach francuskich czy prostowaniach na wyciagu. Czuje ją jedynie przy pompkach na poreczy i wyciskaniu wąsko, jednak tez w tych cwiczeniach lepiej czuje boczna, no i nie rozwineły mi zbytnio głowy długiej. (staż treningowy jest długi)


Jesliby pominac to o co pytalem cie na poczatku - problem lezy w skosnej pozycji calego ramienia.
Jesli nie chcesz wlaczac poonadprogramowo glowy bocznej - lokiec musi chodzic idealnie wzdloz tulowia, a przedramie musi byc prostopadle do sztangi.

Zaproponuje ci rampe stutterowa na 8 specyficznych powtorzen, powiedzmy ze 5 serii na poczatek:

1. Wycisk waski sztangi na plaskiej /8 powt/ rampa / 1 powt = 1 cale + 3 dociski

Jak wykonac cwiczenie:

1. Poloz sie w pozycji technicznej.
2. Chwyc sztangie tak by przedramiona trzymaly ja idealnie prostopadle, zadnego zakrzywienia
3.
-Wykonaj pelny wycisk waski od klatki az do wyprostu
-Wykonaj trzy dociski 1/3 ruchu
-To jest jedno powtorzenie, nastepnie znow zrob caly ruch i kolejne trzy dociski.
-I tak lacznie 8 razy 1 caly + 3 dociski.


2. Drugie pytanie dotyczy zaś głowy krótkiej,wewnętrznej bicepsu.
Klasyczne uginania sztangi na chwycie na szerokosc barków i uginania hantli nie przynoszą efektu.
Jakie ćwiczenia polecasz na uwypuklenie tej głowy. Wdzięczny bym był za podanie z 2,3 abym mógł wypróbować, które najlepiej czuje.


To jest gleboko podejrzane. Wykonaj test:

1 Test

Chwyc sztange w bardzo szerokim rozstawie lokci, niemalze pozycja skosna ramienia wzgledem tulowia.

a) chwyc sztange szerzej niz prostopadle i wykonaj 10 powt
b) chwyc sztange prostopadla i wykonaj 10 powt
c) chwyc sztange wezej niz prostopadle i wykonaj 10 powt

2 Test

Chwyc sztange czysto w pozycji technicznej, ramiona wzdloz tulowia

a) chwyc sztange szerzej niz prostopadle i wykonaj 10 powt
b) chwyc sztange prostopadla i wykonaj 10 powt
c) chwyc sztange wezej niz prostopadle i wykonaj 10 powt

3 Test

[Uwaga, ta czesc jest a-anatomiczna].
Stan w pozycji technicznej, ale ramion oprzyj o zebra [zwezenie lokcia do wewnatrz]

a) chwyc sztange szerzej niz prostopadle i wykonaj 10 powt
b) chwyc sztange prostopadla i wykonaj 10 powt
c) chwyc sztange wezej niz prostopadle i wykonaj 10 powt


Oczywiscie, nie laduj na sztange ciezaru rekordowego. Cos co poczujesz, ale co pozwoli wykonac ci trzy testy [razem jakby nie bylo, 90 powtorzen].

Po kazdej serii dokladnie zapisuj co czules, ktora glowe i ktory region. Czy pojawil sie w ktorym momencie bol lub dyskomfort itd.

Czekam zaciekawiony.

WIEDZMA JEST MOJA %)
Znizka 30% na sprzet Kelton:
http://www.sfd.pl/Pozegnalna_Znizka_30%_na_sprzet_Kelton_od_Pumy.-t624346.html

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 38 Napisanych postów 9831 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 34282
Jeszcze odnosnie pytania o wiosło. Jeżeli chodzi o 5x5 to też odkladam, ale chodzi mi mo to czy jeżeli robie wiosło sztangielką, w wysokim przedziale powt tzn 10-12 to czy lepiej utrzymywaćsztangielke w łapie czy wypuścic? To wioslo jest moim ostatnim cw na plecy in chce nim dobrze "dopompoać mięśnie".

Jezeli dzialanie czysto hipetroficzne - czyli plastyka to nie ma sensu odkladac ciezaru.

WIEDZMA JEST MOJA %)
Znizka 30% na sprzet Kelton:
http://www.sfd.pl/Pozegnalna_Znizka_30%_na_sprzet_Kelton_od_Pumy.-t624346.html

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 57 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 20685
Przysiad na jednej nodze. chyba najtrudniejsza odmiana, z powodu chwilowego braku dostępu do ciężarów robiłem w domu ( z podparciem rękami ). Czemu nie jest to często stosowane ćwiczenie, nie widziałem, żeby ktoś polecał, chyba, że w formie zabawy/ciekawostki.

Ewentualnie faza negatywna tylko jednonóż.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 25 Napisanych postów 1836 Wiek 32 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 16130
"-nieco za plytko schodzisz, oslabia to efekt koncowy na klatke piersiowa. "
ŻE NIBY CO?
głebiej zejść sie nie da;P. biceps jak by byl większy, to by dotykaŁ przedramienia :P.
poprostu nie moge zejsc głebiej, musial bym ze wyjac stawy chyba:P.
co do wiosła- poprostu wiosłuje do konca pewnie dlatego. chyba ze cos mi sie z łopatkami stało, mam jakieś probemy z nimi, kiedys to zauważyłeś na fotkach, moge preslac ci mega ilośc fotek dobrej jakości, tzn zamiescic w moim temacie "puma puma puma" w dziale dla zawansowanych, tylko wyraź tam chęć :). Lekaż kiedyś mi kazał chodzić na gimnastyke korekcyjną ale mi się nie chciało :P.

a co do jakości - robione komórką, nie chcialo mi się wziąć aparatu na siłownie.

w chest dipsach zawsze robiłem krotki ruch i teraz gdy zaczałem/zaczynam dbać o technike, przy 7,5 kg w panika w oczach i psucie flary bo nie dawałem rady :D
Moja odważna rampa sie zakończyła na 4 serii, gdzie technika padła :P.

a co do pytania z głowa krotka bicepsa i długa tricepsa - mam tez taka lipe ze mam lepsza glowe boczna tricka i długa bicepsa. Krotka bica czuje tylko przy uginaniu sztangi praktycznie, bardzo wąskim chwytem, ale wtedy biore xx mniej kg niż klasycznie, z łokciami BARDZO szeroko.



PS: da sie jakoś zmniejszyć popęd seksualny?:P

Zmieniony przez - Jodełko w dniu 2009-12-30 21:58:11
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51564 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Witam ponownie

Przeczytałem wszstko na temat RDL w tym temacie, ale nadal mam wątpliwości. Który martwy ciąg wykonywać jeżeli zależy nam WYŁĄCZNIE na MASIE grzebietu. Wykonuję tylny przysiad bo z tego co doczytałem to istotne. Dzisiaj na siłowni usłyszałem, że najlepiej dopasowany pod mój cel jest RDL z szerokim chwytem, bez odkładania sztangi na ziemię (ruch nieco za kolano). Co sądzisz o wykonywaniu RDL w Rack'u? Moje rozciągnięcie nie pozwala mi na podnoszenie z ziemi.

Zmieniony przez - Kleks. w dniu 2009-12-30 23:24:52
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 17 Napisanych postów 1643 Wiek 32 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 16475
Puma mógłbyś odpowiedzieć na mojego ostatniego posta? Może jest nieco offtopowy, ale jesteś najpewniejszą osobą która mi na to odpowie, jak nie chcesz śmiecić to możesz na priva
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51564 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Puma czytałem gdzieś wcześniej, że robisz własnoręcznie dip do mięsa
Wiem, ze ten temat to nie są technikalia kulinarne, ale jeżeli mógłbyś, to napisz proszę jak dokładnie go robisz - cholernie by mi się coś takiego przydało.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 5 Napisanych postów 412 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 5448
W spisie tresci punkt STRETCHING jest pusty. Pisales kiedys, ze wiekszosc osob wykonuje rozciaganie calkowicie zle. Molgbys opisac ile czasu przytrzymywac itd?
Nowy temat Temat Zamknięty
Poprzedni temat

Prosze o wycene

Następny temat

ławka z skosem ujemnym

WHEY premium