SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Lady przy garach, czyli luźne pogadanki o kuchni i nie tylko ;-)

temat działu:

Ladies SFD

słowa kluczowe: , , , , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 276100

Nowy temat Temat Zamknięty
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 1341 Wiek 47 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 35628
Taka dużą hydracja tylko na krótki okres przechowywania, zakwas cały czas pracuje, nawet w lodówce, tylko trochę wolniej, jak już zje całą mąkę, zacznie zjadać sam siebie ;) standardowo przy pieczeniu raz w tygodniu hydracja 100%, przy dłuższych wyjazdach dokarmiam 80% czyli na 100g mąki 80 g wody
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 444 Wiek 38 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 43294
ja piekę co 2-3 dni, ale rzeczywiście jak wyjeżdżam to go zagęszczam, bo inaczej zaczyna się rozwarstwiać i boję się, że się popsuje.

Zmieniony przez - aureel w dniu 2014-03-25 21:04:43
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
kebula Instruktor K&F
Ekspert
Szacuny 661 Napisanych postów 8604 Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 143874
dziewczyny, a mogłabym prosić o "indywidualne" kierowanie przy pieczeniu chleba? tak na bieżąco. bo wiele na to wskazuje, że po prostu nie rozumiem przepisów albo nie da się upiec chleba na zakwasie z samej mąki gryczanej

Niema nic gorszego niż bycie więźniem własnej głowy, pędzić za ideałem którego nie istnieje kosztem wszystkiego: zdrowia, relacji przyjacielskich/rodzinnych, kosztem bezcennych minut życia, które nigdy nie wrócą..


aktualny dziennik: http://www.sfd.pl/Kebula_w_remoncie_part_2-t1142515.html 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 1341 Wiek 47 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 35628
Kebula napisz pw, ja nie pieklam nigdy na zakwasie gryczanym, ale ile wiem to pomogę. Po operacji mam nadmiar czasu wolnego to pieke codziennie, mogę się zaopatrzyć w mąkę gryczana i upiec razem z tobą
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 791 Wiek 51 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 6631
NA ile wiem, to na samej mące gryczanej nie da się zrobić zakwasu, bo nie będzie ta mąka fermentować, ale mogę się mylić.
Ja dziś zrobiłam na mące gryczanej muffiny kakakowo- kokosowe z odrobiną suszonej moreli, pycha! Musiałam do szafki resztę schować, żeby nie zezreć wszystkiego
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 1631 Wiek 23 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 61355
Dlaczego by nie miała fermentować? Co prawda nie robię zakwasu z samej mąki gryczanej, ale z mieszanki gryczano-kukurydzianej (bo taniej ) ale myślę że i z samej gryczanej powinno wyjść. Tylko ten zakwas nie jest taki żwawy jak np. żytni, niemniej coś tam w nim musuje i ma kwaśny zapach jak trzeba.
Jak zaczynam od zera to lekko mu daję kopa przez dodanie soku cytrynowego i łyżeczki cukru, starszy zakwas tylko dokarmiam. Teraz rzadko piekę, więc się przerzuciłam na wysuszanie go i przechowywanie w formie proszku.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 906 Napisanych postów 7311 Wiek 35 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 111899
w gąszczu informacji o chlebie zaginęło moje skromne pytanie o kiełki
Jak liczyć i czy w ogóle liczyć, jeśli są z soczewicy i ciecierzycy.

"Pamiętaj, iż twoja własna determinacja, by osiągnąć sukces, liczy się bardziej, niż cokolwiek innego na świecie." (Abraham Lincoln)
.
.
http://www.sfd.pl/[BLOG]__SFORCIA__Czas_na_równowagę_i_powrót_do_formy!!_-t1150356-s1.html 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 39 Napisanych postów 3267 Wiek 48 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 134398
sforcia, ja tu parę dni temu gdzieś widziałam odpowiedź jednej z Szefowych, że jak w małej ilości np. do sałatki to nie trzeba liczyć. A jak jakaś potrawa z dużą ilością tych kiełków to jak "suchy wsad"
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 906 Napisanych postów 7311 Wiek 35 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 111899
oo dzięki :)
Noo taka paczka ma 200g którą chcę zjeść i to całkiem spora ilość tego.

Dziękuję!

"Pamiętaj, iż twoja własna determinacja, by osiągnąć sukces, liczy się bardziej, niż cokolwiek innego na świecie." (Abraham Lincoln)
.
.
http://www.sfd.pl/[BLOG]__SFORCIA__Czas_na_równowagę_i_powrót_do_formy!!_-t1150356-s1.html 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 1631 Wiek 23 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 61355
Sforcia na potreningu są niektóre kiełki, na pewno soczewicy i soi.
Nowy temat Temat Zamknięty
Poprzedni temat

Trening Brzuch, nogi

Następny temat

WIOSENNE PORZADKI - zabawa / start str24/ podsumowanie str35i36

WHEY premium