SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Lady przy garach, czyli luźne pogadanki o kuchni i nie tylko ;-)

temat działu:

Ladies SFD

słowa kluczowe: , , , , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 276057

Nowy temat Temat Zamknięty
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 1157 Wiek 67 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 15607
chanula
shrimp2

nierafinowany z pierwszego tłoczenia na zimno będzie miał zapach kokosa; rafinowany będzie neutralny w zapachu i smaku. Coś jak masło - do chleba czy jajecznicy, mięs różnistych idealny.


oki czyli można i na gorąco? bardzo lubie smak kokosa, więc ten smak byłby dla mnie świetny
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 1157 Wiek 67 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 15607
nie wiem dlaczego ale nie mogę edytować swojego postu. Tutaj tak jest, czy cos nawala?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 10 Napisanych postów 6363 Wiek 46 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 140149
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 935 Wiek 47 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 27624
Ja dodam od siebie że kokosów nie znoszę, konkretnie wiórków kokosowych, czasami mnie zapach trochę drażni jeszcze, ale jak nakładam łyżeczką na patelnie i zostaje coś na łyżce to nie zważając na nielubienie zlizuje do końca, co by się nic nie zmarnowało. Jak dla mnie jest pyszny.
A ja też mam małe pytanie. Bo kupiłam ostatnio jakiś olej kokosowy, zero smaku i zapachu, czy to ogromny grzech zużyć go do smażenia? No już się domyśliłam że z virginem to on nie ma nic wspólnego.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 7 Napisanych postów 6334 Wiek 40 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 99958
Spokojnie możesz go zużyć do smażenia, a jak nie ma zapachu to tym bardziej możesz zużyć go do smażenia rzeczy w których zapach kokosowy niekoniecznie się sprawdza

Gdy poprawisz fundamenty, łatwiej Ci będzie doprowadzić do porządku resztę domu...

Było minęło: http://www.sfd.pl/Dotkazoz_DT_2013_podsum.str.19_-t914686-s19.html 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 270 Wiek 36 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 20963
Mozna uzywac masla extra do smazenia?
Zawsze z rana smaze placek owsiany na nim
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 3212 Wiek 44 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 43594
coffee, zwykle maslo odpada, pamietam dawno temu w gastronomiku uczyli ze cos sie w masle wtedy wytwarza i sie po prostu pali... latwo za to zrobic maslo klarowane ktore zniesie kazda temperature i sie nie psuje wcale-przepisy latwo znalezc w necie (chyba ze mieszkasz poza polska to bardzo latwo je kupic-a w polsce to nie wiem)

z co jedza ladies:
Nasycone nadające się do smażenia
Masło sklarowane, olej kokosowy, śmietanę pełnotłustą, tłuszcz kaczy lub gęsi

The best way to predict your future is to create it.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 270 Wiek 36 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 20963
Wlasnie nie widzialam co to jest te maslo sklarowane, dzieki anister, poszukam w necie
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 270 Wiek 36 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 20963
Wiem juz jak moge zrobic takie maslo, ale mam jeszcze jedno pytanie - jakie maslo najlepiej nadaje sie do klarowania?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 935 Wiek 47 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 27624
O to super z tym olejem bo znalazłam naprawdę za fajną cenę ten olej, ale i tak będę trzymała ten aromatyczny bo jest uzależniający. :)
Ja robiłam ze zwykłego masła, takiego które jemy, min 82 tłuszczu, tylko kupiłam jakieś tańsze, bo do jedzenia sobie dogadzam i kupuję lepsze. Powiem tylko że już mi się nie chce drugi raz stać nad garnkiem, zwłaszcza że można kupić. Wcześniej myślałam że w UK nie kupię ale znalazłam i już nie będę robić sama.
Nowy temat Temat Zamknięty
Poprzedni temat

Trening Brzuch, nogi

Następny temat

WIOSENNE PORZADKI - zabawa / start str24/ podsumowanie str35i36

WHEY premium