SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Lady przy garach, czyli luźne pogadanki o kuchni i nie tylko ;-)

temat działu:

Ladies SFD

słowa kluczowe: , , , , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 275735

Nowy temat Temat Zamknięty
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 536 Wiek 40 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 17819
Robię z mąki żytniej, ale wydaje mi się że nie wyjdzie :( bo nie widzę w ogóle żeby ten zakwas "pracował". Na początku to widziałam że rośnie, bo nawet mi ze słoika wyciekł jak stał na grzejniku. Później przełożyłam do dużego metalowego garnka i od tamtej pory nie widzę żadnego "bąbelkowania". Stał cały czas przy kaloryferze. Teraz wrzuciłam go na trochę do ciepłego piekarnika.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 1341 Wiek 47 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 35628
oj zakwasu nie dajemy do metalowych naczyń, tylko do szkła albo plastiku
ile ten chleb już rosnie ? nagrzej sobie piekarnik do 40-50 stopni i włóż tam chleb, konieczne w foliowej torbie, żeby nie wyschnął i daj mu kilka godzin, jak nie ruszy w ogóle to już nic raczej z nie będzie :(
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 536 Wiek 40 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 17819
:( był 4 dni w garnku. Kurcze nie wiedziałam tego i nawet nie mam takiej dużej miski plastikowej żeby go przełożyć.
Mam go przelać do takiej zwykłej torebki foliowej?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 1341 Wiek 47 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 35628
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 536 Wiek 40 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 17819
Robiłam tak jak Oveja ma w przepisie: 100g mąki + 100g wody - tyle dodawałam przez 5 dni.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 1341 Wiek 47 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 35628
zostaw dwie łyżki reszte wylej, dokarm 50 gr wody, 50 gr maki, zostaw na 4 godziny, jak zacznie pracować, to przykryj folia i wstaw do lodówki, to będzie Twój zaczątek do każdego nastepnego chleba, jak nie zacznie pracowac, to znaczy że z niego nic nie będzie
taka ilosć możesz przechowac nawet w szklance :)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 536 Wiek 40 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 17819
Za 4h to powinnam już spać, ale czego się nie robi dla chleba :D poczekam i sprawdzę.
Wielkie dzięki za rady!!
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 1341 Wiek 47 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 35628
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 536 Wiek 40 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 17819
to mnie uspokoiłaś :) poczekam do jutra.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 536 Wiek 40 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 17819
Dzisiaj rano niestety nie wygląda żeby mój zakwas urósł, ale jak zamieszałam łyżeczką to ma konsystencję delikatnej pianki. Stał całą noc na ciepłym kaloryferze w słoiku. Czy w takim razie nada się czy już nic z niego nie będzie?
Nowy temat Temat Zamknięty
Poprzedni temat

Trening Brzuch, nogi

Następny temat

WIOSENNE PORZADKI - zabawa / start str24/ podsumowanie str35i36

WHEY premium