SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Lady przy garach, czyli luźne pogadanki o kuchni i nie tylko ;-)

temat działu:

Ladies SFD

słowa kluczowe: , , , , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 277501

Nowy temat Temat Zamknięty
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Bull Administrator
Ekspert
Szacuny 920 Napisanych postów 55283 Wiek 50 lat Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 336128
może nie umiesz mieszać albo brak Ci talentu?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 246 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 17183
ag88
Robię pierwszy raz zakwas i jak na razie po dwóch dniach nie zwiększył swojej objętości - jest ciągle jak ciasto. Trzymam go w misce szklanej przykrytej ściereczką, nie mam zbyt ciepłego miejsca w domu, stoi przy kuchence. Mieszam go co 12h. Czy na razie to jest ok czy coś źle robię?


Ja jestem po upieczeniu juz drugiego chleba na zakwasie.
U mnie zakwas tez wlasciwie nie zwiekszal swojej objetosci a chleb wyszedl dosc wilgotny ale w sumie dobry. Trzymalam go w kuchni, w tepmeraturze pokojowej. Dopiero w ostatnim etapie przed samum pieczeniem wsadzilam go do nagrzanego piekanika do 50stopni.
Przy dokarmianiu drugiego chlebka i dokarmianiu przedkwasu chyba bylo juz lepiej i pomimo tego, ze w ostatnim etapie dodalam make pszenna razowa zamiast zytniej to wyszedl calkiem calkiem :) Juz nie taki mokry, moze troszeczke kwasny ale to podobno zalezy od losci dodanego zakwasu.
Podobno czym zakwas starszy tym lepszy. Na starszym podobno widac jakies wklesniecia :)
Powodzenia!!
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 697 Wiek 34 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 28802
U mnie początki z zakwasem nie były kolorowe jak był jeszcze "zaczątkiem" to też miałam wrażenie, że nie zwiększał swojej objętości. Pierwszy chleb to była porażka prawie nie urósł i był za kwaśny, no po prostu niesmaczny. Teraz mój zakwas ma już jakieś 10 miesięcy i mam wrażenie, że chleb "sam się robi" ma jak dla mnie idealny smak, nie jest za kwaśny. I ładnie rośnie. Cierpliwości, cierpliwości i jeszcze raz cierpliwości
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 623 Wiek 36 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 11640
Dzięki dziewczyny
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 6565 Wiek 44 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 58743
może się komuś kiedyś przyda



i bezpośredni link żeby lepiej było widać



Zmieniony przez - CiociaSamoZlo w dniu 2013-05-02 10:52:49

Przemiana Sylwetki 2014 - http://www.sfd.pl/Konkurs_/_CiociaSamoZlo_-t1015524.html
aktualny - http://www.sfd.pl/CiociaSamoZlo_/_DT_/_redukcja_rok2-t978250.html
rok I- http://www.sfd.pl/CiociaSamoZlo_na_redukcji-t892128.html

"Ten, kto idzie za tłumem, nie dojdzie dalej niż tłum. Ten, kto idzie sam, dojdzie w miejsca, do których nikt jeszcze nie dotarł" - Albert Einstein

...& silence is better than bullshit

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 3421 Napisanych postów 8469 Wiek 48 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 407869
Fajne to z winem, ja to laik jestem, ale winko lubię. Zapisuję sobie

Reaktywacja czy falstart? http://www.sfd.pl/[BLOG]deja_vu-t1099661-s119.html#post-18195840

"Jeszcze nie jest ze mną tak żle, żeby robaki zaczynały mlaskać na mój widok, kiedy jadę wózkiem po łące..." nie moje tylko Sebastiana Fitzka z "Pasażera 23", ale sobie pożyczyłam.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 11274 Wiek 41 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 38938
Ciotka, sog dla Ciebie ;)

Winners train, losers complain.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 2975 Wiek 38 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 22214
Podzielam zdanie Sheep, to zestawienie jest świetne. Kocham winko! Sog.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 262 Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 50210
Czy któraś z was pasteryzowała może banany? Potrzebowałabym jakiś dobry sposób na przechowywanie zmiksowanych bananów przez dłuższy czas w słoikach, nie wiem tylko czy te owoce nadają się do pasteryzacji
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 3421 Napisanych postów 8469 Wiek 48 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 407869
To ja w temacie owoców ( o pasteryzacji bananów nie słyszała ale skoro są w słoiczkach dla dzieci, to pewnie jakaś technologia jest). Kupiłam ananasa i chciałbym go jakoś w śniadanie jutrzejsze wkomponować? Może ktoś ma jakiś sprawdzony zestaw śniadaniowy z ananasem? Jakos do moich omletów owsianych wydaje mi się, że nie pasuje. Ale może mi się tylko wydaje

Reaktywacja czy falstart? http://www.sfd.pl/[BLOG]deja_vu-t1099661-s119.html#post-18195840

"Jeszcze nie jest ze mną tak żle, żeby robaki zaczynały mlaskać na mój widok, kiedy jadę wózkiem po łące..." nie moje tylko Sebastiana Fitzka z "Pasażera 23", ale sobie pożyczyłam.

Nowy temat Temat Zamknięty
Poprzedni temat

Trening Brzuch, nogi

Następny temat

WIOSENNE PORZADKI - zabawa / start str24/ podsumowanie str35i36

WHEY premium