SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Lady przy garach, czyli luźne pogadanki o kuchni i nie tylko ;-)

temat działu:

Ladies SFD

słowa kluczowe: , , , , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 277473

Nowy temat Temat Zamknięty
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 10 Napisanych postów 6363 Wiek 46 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 140149
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 9 Napisanych postów 714 Wiek 36 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 7830
Nie wiem czy już nie było, ale wrzucę. Mam taki przepis na gotowane mięcho, ja robiłam szynkę i karkówkę w ten sposób. Proporcje na 2kg mięsa:

łyżka- taka jaką się je zupę
łyżeczka - do herbaty

Umyte mięso wkładamy do garnka i wlewamy dwa litry wody, dodajemy pół szklanki soli (ja dodaję 1/4), 3 łyżki majonezu, 3 łyżki majeranku, jeden listek laurowy, 3-4 ziela

Czekamy aż się zagotuje, od chwili zagotowania gotujemy 8 minut. Wyłączamy i czekamy aż się ostudzi do całkiem zimnego.

Włączamy znowu i dodajemy jedną średnią obraną cebulę - w całości, 5 ząbków czosnku, kilka kulek pieprzu, 1 łyżka papryki papryki ostrej w proszku. Od chwili zagotowania gotujemy 5 minut, znowu studzimy do zimnego, włączamy po raz trzeci i gotujemy 3 minuty.

Długo to wszystko trwa, ale mięso jest pyszne, soczyste i super przechodzi smakiem.

Sprawdziłam swoje BMI i okazało się, że jestem za niska.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 1157 Wiek 67 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 15607
Zachwycona ostatnio pieczeniem w folii, upiekłam mięso wołowe w całym kawałku. Oczywiście wcześniej było zamarynowane leżało w lodówce prawie dobęi wyszło......blehh. Ugotowane, twarde dla mnie nie do przełknięcia. Dopiekłam je później bez folii, ale nie smakuje mi. Więcej wołowego tak nie przyżądzę
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 3212 Wiek 44 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 43594
macie jakis pomysl na makrele? jem wszelkie ryby i owoce morza i wybredna nie jestem, ale swieza makrela smakuje ohydnie, i zdania nie zmienie. Potrzebny mi przepis na cos co pozwoli ta tania i dostepna tlusta rybke zmienic w zjadliwe danie (dzis mam dwie smazone na ghee z sola i pieprzem-i raczej na 100% wyladuja w koszu...)

The best way to predict your future is to create it.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 89 Wiek 34 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 5542
Kurcze, przykro słyszeć, bo świeża makrela to moja ulubiona ryba z tłustych :D
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 89 Wiek 34 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 5542
Nie wiem, czemu nie mogę edytować posta, a zawsze zapominam o tym enterze :P
No nic, ja polecam makrelę z pieca w folii z rozmarynem (lub inne świeże zioła) i cytryną, dla mnie pychota :) A lubisz w ogóle makrelę wędzoną? Bo smak w sumie podobny, ale świeże to jednak świeże :D
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 3212 Wiek 44 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 43594
no wlasnie wedzona moge zjesc spokojnie 250g porcje naraz , a swieza mi nie smakuje, hm

The best way to predict your future is to create it.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 4817 Wiek 47 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 87118
Anister, swieza musi byc imho bardzo swieza... Ja kupuje swieza makrele w jednym miejscu, bo wiem, ze ta babka ma super swieze ryby i goowna nie sprzeda..

Ja robie zazwyczaj na grilu, tylko nakroje skore w szachownice, posole, troche cytryny i posiekanej pieruszki albo koperku i fru na bardzo goracy grill (albo patelnie grillowa). griluje w calosci, razem z glowa, bo mi nie przeszkadza, ze jedzenie sie na mnie patrzy
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 3212 Wiek 44 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 43594
no kupuje ryby zawsze w tym samym miejscu, malze tez i wszystko do tej pory bylo mega swieze-czyli po prostu mi ta rybka akurat nie podchodzi, nie bede sie zmuszac zatem, poutinga tez nie lubie, ale przezyje

The best way to predict your future is to create it.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 9 Napisanych postów 15357 Wiek 37 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 31011
czosnku dużo - przez czosnek smaku nie czuć
Nowy temat Temat Zamknięty
Poprzedni temat

Trening Brzuch, nogi

Następny temat

WIOSENNE PORZADKI - zabawa / start str24/ podsumowanie str35i36

WHEY premium