SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Lady przy garach, czyli luźne pogadanki o kuchni i nie tylko ;-)

temat działu:

Ladies SFD

słowa kluczowe: , , , , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 276095

Nowy temat Temat Zamknięty
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 1453 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 29861
To ja mam pytanko w sprawie... nadchodzących świąt :)
No właśnie, jak sobie radzicie w tym czasie w kuchni? Jakieś rewolucje przeprowadzacie czy jednak jesteśmy wierne tradycji?

"Nie rezygnuj nigdy z celu tylko dlatego, że osiągnięcie go wymaga czasu. Czas i tak upłynie."
_________________________________

W pogoni za mięśniami

Dziennik 2013:
http://www.sfd.pl/olinkaz93_ossible_is_nothing/DT2013str.44-t830206-s44.html

"Żeby do czegoś dojść, trzeba zapier****ć"

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 159 Wiek 40 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 3856
olinkaz93 też miałam pytać o święta...

Wiadomo rybki jak najbardziej, kapusta, pierogi zrobię sobie z żytniej, także z wigilią nie będzie problemu. Pozostałe dni to u mnie domowe wędliny, pewnie jakiś pieczony kurczak, sałatki. Ale co z liczeniem??? Chyba można tak bardziej na czuja co?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 1341 Wiek 47 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 35628
Karniak super :D wsadź go do lodówki, może tam być nawet z dwa tygodnie

dziewczyny domową wędlinę często marynuję np oliwa z czosnkiem, cytryną i przyprawami ( papryka, majeranek i inne wedle uznania ), nacieram tym mięso obficie ( karczek, boczek) i trzymam w lodówce ze dwa dni, później zawijam w folie aluminiowa i pieke w piekarniku z 1,5 godziny ( czasem dłużej w zależności od wagi )
robie tez w wodzie z solą i przyprawami ( szynka ) a później pieke w rekawie
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 159 Wiek 40 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 3856
Nie wiedziałam czy pisać tu, ale skoro dyskusja tutaj to piszę.

Rolada z kuczaka
Z całego kurczaka trzeba wybrać kości (trochę z tym roboty jest). Położyć kurę "brzuchem" do góry i rozciąć "mostek" żeby mieć dojście, jak wyjmiemy kości to rozciągnąć skórę z mięchem, natrzeć solą, pieprzem, czosnkiem (ja innych przypraw nie dawałam, ale oczywiście można).
Na to rozkładamy mięso mielone przyprawione wcześniej i zwijamy jak roladę. Zawijamy w ściereczkę, szpagatujemy czyli związujemy sznurkiem i gotujemy około godziny. Po ostudzeniu przyciskamy czymś ciężkim, żeby się spłaszczyło.

Pycha!
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 396 Wiek 37 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 8054
własnie szybkowar ma to do siebie, że dużo szybciej się wszystko robi bo pod cisnieniem :) no może szynka trochę dłuzej.. ostatnio wrzuciłam podudzie indyka i szynke wieprzową no i po 45 minutach wyłączyłam gaz pod garnkiem.. ale to zależy jaki kawałek.. ale szybkowar to bardzo fajna rzecz :)

http://www.sfd.pl/_berry__:_bo_woli_kombinować_z_ciałem_pod_okiem_szefowych_:_-t811041.html  foty str. 18 i 30

"Nigdy nie rezygnuj z celu tylko dlatego, że osiągnięcie go wymaga czasu. Czas i tak upłynie."
— H. Jackson Brown, Jr.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Saida MMA Coach
Ekspert
Szacuny 119 Napisanych postów 28242 Wiek 35 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 125433
Wiecie co dziewczyny, ja jestem zdania, że święta są po to, żeby odpocząć, także od diety. Więc jeśli naprawdę nie musicie, to się nie zadręczajcie liczeniem.

Jeśli chcecie, to podam Wam przepis na łazanki - z sameych lejdisowych rzeczy Wychodzą pycha i osobiście zamierzam się nimi zajadać przez całe święta
Oprócz tego w Wigilię,to wiadomo, pierogi, ryba, zupa grzybowa, a w dni świąteczne mięsa + łazanki właśnie i do kawy ciasta z kuchni sfd. Znalazłam też przepis na ciasto orzechowe, ale jeszcze nie robiłam i sama jestem ciekawa, co z niego wyjzie.

Feel the pain and do it anyway...

Obecny dziennik: http://www.sfd.pl/[Stara_Gwardia]_Saida_2014-t993979.html 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 159 Wiek 40 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 3856
Saida dawaj przepis, przyda się na pewno
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 1449 Wiek 43 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 13082
Uwielbiam łazanki - chętnie wykorzystam w swojej świątecznej kuchni A szybkować rzecz świetna - jak nie mam czasu na bawienie się w gotowanie to rosołową bazę pod pomidorówkę mam w 25 minut. W święta zawsze jest u mnie mnóstwo pieczystego - więc z wędlinami problemu nie będzie. Jajko z odrobiną majonezu też mnie raczej nie utuczy w 5 minut A chlebek będzie razowy żeby było czyściej w misce. Tylko moja słabość... grzyby w cieście (mniam) - niezbyt zdrowa niestety.

A woman is like a tea bag. You never know how strong she is until she gets into hot water.

http://www.sfd.pl/W_poszukiwaniu_zaginionej_talii__k_rol_k-t764731-s17.html 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 159 Wiek 40 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 3856
k_rol_k co to za grzyby w cieście, jak się robi? nie słyszałam o czymś takim, u nas tego się nie przygotowuje...
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 1449 Wiek 43 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 13082
Własnego zbioru suszone podgrzybki (u mnie tylko takie grzyby poza pieczarkami się jada) namacza się dzień przed smażeniem. Obtacza się w najzwyklejszym cieście naleśnikowym i smaży na oleju. Przepyszne Technologia identyczna jak jabłka w cieście

A woman is like a tea bag. You never know how strong she is until she gets into hot water.

http://www.sfd.pl/W_poszukiwaniu_zaginionej_talii__k_rol_k-t764731-s17.html 

Nowy temat Temat Zamknięty
Poprzedni temat

Trening Brzuch, nogi

Następny temat

WIOSENNE PORZADKI - zabawa / start str24/ podsumowanie str35i36

WHEY premium