SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Początkująca Lady potrzebuje pomocy

temat działu:

Ladies SFD

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 1449

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 10 Wiek 41 lat Na forum 5 lat Przeczytanych tematów 160
Witam wszystkich,
Chciałabym prosić o porady i wskazówki co mam zrobić aby zacząć chudnąć (ok 6kg). Na początek może kilka słów o sobie. 37 lat, 64kg i 170cm wzrostu. Od lipca 2015 chodzę na ćwiczenia grupowe Typu TBC, płaski brzuch i ćwiczenia ze sztangą. W pierwszym miesiącu schudłam 4kg a potem już nic. Ostatnio nawet 1kg przytyłam. Mam Hasimoto, ale ze względu na niski poziom przeciwciał nie biorę hormonów. Moim największym problemem jest wielki brzuch i brak pośladków. Mam figurę typu jabłko więc do tegu chude nogi i zero talii. Wiem że typu figury zmienić się nie da (chyba że skalpelem) ale chciałbym choć trochę zmienić proporcje. Czy mój brak pośladków naprawdę można nadrobić ćwiczeniami bo jakoś od 7 miesięcy nic się nie zmienia i trochę to dołujące - dodatkowo kilogramy zeszły z tych chudszych partii ciała. Moja dieta jest bezglutenowa i beznabiałowa. "Nie jadam słodyczy,ciast itp - 0 białego cukru. Rano zazwyczaj zjadam 3-4 jajka sadzone lub jaglankę na wodzie lub mleku kokosowym z łyżeczką ksylitolu. Drugie śniadanie to jabłko lub ostatnio galareta. Obiad to zazwyczaj tzw danie jednogarnkowe - warzywa z kaszą gryczaną, jaglaną, soczewicą lub komosą ryżową. Czasem z mięsem. Wieczorem zazwyczaj jej jaglankę, kaszę jaglaną z kminkiem lub dojadam obiad.
Nie mogę na swoim profilu znaleźć dziennika aby tam wpisać posiłki, czy to jest odpłatne?
Zrobiłam sobie wyliczenia BMR:
Przemiana materii 1409kcal

Aby schudnąć dostarczać 2095kcal
15% białka 315kcal=79g
55% węglowodanów 1153kcal=289g
30%tłuszczu 629kcal=70g

Czy to aby nie zadużo te 2095kcal? Wiem że przy problemach z tarczycą chudnięcie jest trudne ale żeby przez 6 miesięcy nawet kilogram nie spadł to naprawdę dołujące.

i jeszcze wymiary:
Wzrost 170,0
Obwód bicepsa 28,0
Obwód biustu 98,0
Obwód uda 49,0
Obwód w talii 87,0
Waga 64,0
Obwód bioder 95,0
Obwód przedramienia 22,0
Obwód łydki 34,0

Zmieniony przez - LadyDance w dniu 2016-02-14 20:09:09
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120
Masz problem z przybraniem na wadze lub zgubieniem zbędnych kilogramów? Indywidualne plany dietetyczne i treningowe
  • 23 383 spalonych kg tłuszczu
  • 27 059 zbudowanych kg mięśni
Sprawdź więcej
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 7242 Napisanych postów 6596 Wiek 42 lat Na forum 4 lata Przeczytanych tematów 317661
Witaj,
spróbuj rozpisać informacje o sobie w formie ankiety działu: http://www.sfd.pl/REGULAMIN,_OBOWIĄZKOWA_ANKIETA-t1066636.html - będzie je łatwiej ogarnąć czytającym.

Używanie dziennika żywieniowego na stronie potreningu.pl jest darmowe, tu instrukcja jak zrobić zrzuty diety: http://www.sfd.pl/JAK_DODAĆ_ZRZUT_Z_POTRENINGU__NOWA_WERSJA_!_-t969797.html

Z podanych wymiarów to raczej wynika, ze przydałoby się po prostu dołożyć trochę mięśni żeby poprawić sylwetkę, a nie robić redukcję. Ale do tego trzeba postawić na trening siłowy, bo na ćwiczeniach grupowych, to niestety mięśni nie zbudujesz - wytrzymałość owszem, ale nie super pośladki czy płaski brzuch. Pośladki na pewno można rozbudować treningiem siłowym, kwestia jak bardzo pozostaje już indywidualna - pewnych ograniczeń genetycznych nie przeskoczymy.

Dieta z pierwszego opisu wygląda trochę biednie kalorycznie i jakoś mało w niej białka, ale to już będzie wiadomo jak rozpiszesz ją przez zrzuty z potreningu. Bo tak, to nie widać jakie ilości poszczególnych składników zjadasz.
2

Κατά τον δαίμονα εαυτού.
------
Mój dziennik: http://www.sfd.pl/DT__Ghorta_ghrrromi_fat-t1096396.html 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 10 Wiek 41 lat Na forum 5 lat Przeczytanych tematów 160
Bardzo dziękuję za linki w tym dot. dziennika jest informacja że najpierw trzeba skonfigurować swój profil aby widzieć linki do dzienników ale jak to zrobić tego już nie ma - pomożesz?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 7242 Napisanych postów 6596 Wiek 42 lat Na forum 4 lata Przeczytanych tematów 317661
Szczerze mówiąc, to nie pamiętam już za dobrze, jak się włączało i konfigurowało profil, ale spróbowałabym zacząć do ustawień: http://potreningu.pl/settings

Jeżeli link nie zadziała, to po będąc zalogowaną na forum masz na samej górze strony (nad logo SFD), w lewym roku, obok swojego nicka przekierowanie do ustawień.

Κατά τον δαίμονα εαυτού.
------
Mój dziennik: http://www.sfd.pl/DT__Ghorta_ghrrromi_fat-t1096396.html 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Ghorta
Szczerze mówiąc, to nie pamiętam już za dobrze, jak się włączało i konfigurowało profil, ale spróbowałabym zacząć do ustawień: http://potreningu.pl/settings

Jeżeli link nie zadziała, to po będąc zalogowaną na forum masz na samej górze strony (nad logo SFD), w lewym roku, obok swojego nicka przekierowanie do ustawień.

Dzięki
już wcześniej to przejrzałam i nic tam nie ma o widoczności dzienników. Czy ktoś może mi wskazać miejsce gdzie to ustawić?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 38 Napisanych postów 3267 Wiek 44 lat Na forum 5 lat Przeczytanych tematów 134398
Jak klikniesz na swój nick u góry po lewej i potem dzienniki, to nie masz tam takiego sporego napisu "Twórz nowy profil"? To właśnie to będzie
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
halinae
Jak klikniesz na swój nick u góry po lewej i potem dzienniki, to nie masz tam takiego sporego napisu "Twórz nowy profil"? To właśnie to będzie

Dziękuję za pomoc, poniżej uzupełnienie do powyższego.
Ghorta
Witaj,
spróbuj rozpisać informacje o sobie w formie ankiety działu: http://www.sfd.pl/REGULAMIN,_OBOWIĄZKOWA_ANKIETA-t1066636.html - będzie je łatwiej ogarnąć czytającym.

Używanie dziennika żywieniowego na stronie potreningu.pl jest darmowe, tu instrukcja jak zrobić zrzuty diety: http://www.sfd.pl/JAK_DODAĆ_ZRZUT_Z_POTRENINGU__NOWA_WERSJA_!_-t969797.html

Z podanych wymiarów to raczej wynika, ze przydałoby się po prostu dołożyć trochę mięśni żeby poprawić sylwetkę, a nie robić redukcję. Ale do tego trzeba postawić na trening siłowy, bo na ćwiczeniach grupowych, to niestety mięśni nie zbudujesz - wytrzymałość owszem, ale nie super pośladki czy płaski brzuch. Pośladki na pewno można rozbudować treningiem siłowym, kwestia jak bardzo pozostaje już indywidualna - pewnych ograniczeń genetycznych nie przeskoczymy.

Dieta z pierwszego opisu wygląda trochę biednie kalorycznie i jakoś mało w niej białka, ale to już będzie wiadomo jak rozpiszesz ją przez zrzuty z potreningu. Bo tak, to nie widać jakie ilości poszczególnych składników zjadasz.

ANKIETA

****DANE PODSTAWOWE***************************************

NICK: LadyDance
NIEPRZERWANY[CAŁKOWITY] STAŻ TRENINGOWY: 7m-cy

****PARAMTERY OBWODÓW*************************************

WAGA CIAŁA: 64
WZROST: 170
OBWÓD RAMIENIA: 28
OBWÓD ŁYDKI: 34
OBWÓD UDA: 49
OBWÓD BIODER: 95
OBWÓD NA WYSOKOŚCI PĘPKA: 93
OBWÓD TALI: 81
OBWÓD KLATKI PIERSIOWEJ: 98

****CEL*************************************************
CO CHCESZ OSIĄGNĄĆ PO PRZEZ DIETĘ I TRENING?
Schudnąc ok 6kg, zaokrąglić pupę i zrzucić brzuch.

****STAN ZDROWIA*****************************************

CHOROBY PRZEWLEKŁE: Hasimoto
PRZEBYTE KONTUZJE: brak
WADY POSTAWY: brak
ALERGIE: brak
PROBLEMY ZDROWOTNE NIEWIADOMEGO POCHODZENIA: brak
CZY REGULARNIE MIESIACZKUJESZ? tak
CZY PRZYJMUJESZ TABLEKI ANTYKONCPECYJNE? nie
CZY PRZYJMUJESZ LEKI Z PRZEPISU LEKARZA? nie

****PYTANIA DODATKOWE**********************************

CZY STOSUJESZ SUPLEMENTY: wit d3, k2,selen
CZY STOSOWAŁAŚ DO TEJ PORY JAKIEŚ DIETY (JAKIE/KIEDY/JAK DŁUGO) : pół życia:) , głodowałam ok 12lat temu - waga 53kg,

****DIETA*************************************************
JAK WYGLĄDA TWOJE ODŻYWIANIE OBECNIE - zrzut poniżej ankiety (bardzi się starałam jeść, ale pocałym dniu czuję się przejedzona
CZY PRZY OBECNEJ DIECIE CHUDNIESZ/UTRZYMUJESZ WAGĘ/TYJESZ? stoję w miejscu

****SPRZĘT**********************************************

PROFESJONALNA SIŁOWNIA: TAK - zajęcia grupowe
1. TBC
Trening składa się z 15 – 20 min rozgrzewki, 20 – 25 min części głównej. Zakończony jest 10-minutowym stretchingiem, który ma na celu uelastycznić mięśnie oraz rozluźnić organizm.
2. power pump
Trening składa się z 10 min rozgrzewki (ze sztangą), 35 min części głównej i 5 min stretchingu.
3. płaski brzuch
Ćwiczenia oparte na prostych układach choreograficznych o niskiej intensywności, bez obciążania stawów (30min) oraz na ćwiczeniach wzmacniających mięśnie brzucha i grzbietu (15 min), prowadzone na stepach lub podłodze i zakończone stretchingiem (5 min).

****TRENING**********************************

JAK WYGLĄDA TWÓJ OBECNY TRENING - podaj nazwy ćwiczeń, ilość serii, ilość powtórzeń w seriach, obciążenia w kolejnych seriach
j.w. - trudno to wyliczyć:
ćwiczę 3-4 razy w tygodniu
np.TBC, sztangi, płaski brzuch, sztangi
na TBC ćwiczę z 3kg hantelkami
na power pump np. martwy ciąg z 7,2kg, przysiady 10kg - ilości powtórzeń nie jestem w stanie podać.

Co do diety to czuję się przejedzona. Bardzo się starałam wyrobić te 2095kcal - czy to nie za dużo?
Pizza była domowej roboty, bezglutenowa, ser mozarella, chudy kurczak i dużo warzyw. Zamiast galarety z dorsza były tzw zimne nóżki (nogi, golonka, przyprawy), nie znalazłam tego na liście. Już wiem ze mogę dodać swoje produkty - poprawię się następnym razem. Parówki eko, bez żadnych E itp.
Czy mogę bezkarnie używać ksylitolu, 2-3łyżeczki dziennie?

Ponawiam moje pytanie z 1 postu mojąc na uwadze poniższe wyliczenia:

Aby schudnąć dostarczać 2095kcal
15% białka 315kcal=79g
55% węglowodanów 1153kcal=289g
30%tłuszczu 629kcal=70g

Czy to aby nie zadużo te 2095kcal? Wiem że przyproblemach z tarczycą chudnięcie jest trudne ale żeby przez 6 miesięcy nawet kilogram nie spadł to naprawdę dołujące.

pozdrawiam
LD

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 1177 Napisanych postów 2090 Wiek 28 lat Na forum 4 lata Przeczytanych tematów 231916
hej, kiepskie te Twoje produkty: galareta gotowa, pizza, parówki.. Tak samo np "pierś z kurczaka smażona w panierce' to Twój produkt? Bo jak nie to nie wiesz jaki ktoś miał rozkład składników tworząc ten produkt, ile użył tłuszczu itp. Tak samo w przypadku jaj sadzonych lub omletu? No, chyba że sama wprowadzałaś te produkty
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 1177 Napisanych postów 2090 Wiek 28 lat Na forum 4 lata Przeczytanych tematów 231916
a sorki, teraz doczytałam co do tych produktów.. wcześniej nie zauwazylam staraj sie tworzyc nastepnym razem swoje :) bardziej miarodajnie
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Do każdego posiłku o którym piszesz dałam komentarz. Każdy posiłek przygotowuje sama. Jestem ostatnią osobą która miałaby jeść gotowe dania...
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
tak, już napisałam, że nie doczytałam :) pomyśl o tym, żeby zastąpić te zajęcia, które masz treningiem siłowym
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

DT Kappa-1

Następny temat

Drugi DT ilomi

Zestaw 1