SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Lady przy garach, czyli luźne pogadanki o kuchni i nie tylko ;-)

temat działu:

Ladies SFD

słowa kluczowe: , , , , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 277470

Nowy temat Temat Zamknięty
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 6693 Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 33233
- 4 jajka
- łyżeczka proszku do pieczenia
- słodzik do smaku
- aromat – ulubiony smak albo trochę wheya
- 150 gram chudego jogurtu naturalnego lub serka hormonizowanego, ale takiego gęstego

i też, żołtka z serem, proszkiem i wheyem utrzeć i dodać do tego ubitą pianę
gorfownicę lekko natłuść
ale to pewnie wiesz
Zmieniony przez - agataq w dniu 2013-04-30 10:11:29

Zmieniony przez - agataq w dniu 2013-04-30 10:12:07
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Bull Administrator
Ekspert
Szacuny 920 Napisanych postów 55283 Wiek 50 lat Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 336128
Agataq, beż mąkki czy płatków da się to zrobić? Sprawdzę, te Wasze ciekawostki. Dzięki
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 6693 Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 33233
jak masz bardzo suchy ser to tak... można dodać łyżkę zmielonych płatków jak wychodzi rzadkie. W oryginalnym przepisie były otręby. Jak mi się trafiał mokry ser to dawałam zmielone siemię lniane - łyżkę lub dwie.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Bull Administrator
Ekspert
Szacuny 920 Napisanych postów 55283 Wiek 50 lat Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 336128
dzięki malutka, zrobię tak
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 10 Napisanych postów 6363 Wiek 46 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 140149
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Bull Administrator
Ekspert
Szacuny 920 Napisanych postów 55283 Wiek 50 lat Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 336128
O dzięki! Tą Twoją mixturę ze szpinaku robiłem juz w kilku wersjach i bardzo mi przypasowała.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 6693 Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 33233
W ostatnich dniach wpadło mi w ręce jakieś babskie czytadło, gdzie było napisane o pewnych niekorzystnych połączeniach w kuchni. O tym, że świeży ogórek potrafi zabić całą witaminę c zawartą w pomidorach to wiedziałam. Nowością dla mnie było niełączenie krzyżowych z rybą - o ile dobrze pamiętam brokuły, kapusta, brukselka zawierają - trudne słowo - goitrogeny, które blokują przyswajanie jodu z ryb. Ciekawa jestem ile w tych zasadach niełączenia prawdy a ile mitologii i jak to się ma do zbilansowanej diety pełnej różnorakich żródeł składników odżywczych. Czy rzeczywiście może nam się wydawać że dostarczamy czegoś dosyć, a mamy tego niedobór?

Co myślicie?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Bull Administrator
Ekspert
Szacuny 920 Napisanych postów 55283 Wiek 50 lat Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 336128
zapytam eksperta i zapodam mu link
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
faftaq Dietetyk-SFD
Ekspert
Szacuny 1419 Napisanych postów 35562 Wiek 41 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 150829
agataq - akurat wpływem ogórka na wit C zawartą w pomidorach aż tak bym się nie przejmował, większe straty tej witaminy następują zapewne w trakcie krojenia, przechowywania warzyw i owoców oraz dańz nich przygotowanych. ALe faktem jest, że w żywności opróćz składnikó odżywczych występują takze składniki antyodżywcze. I jest ich sporo, tutaj krótkie opracowanie: http://wszechnica_zywieniowa.sggw.pl/web/antyodzywcze_slajdy.pdf 
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 623 Wiek 36 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 11640
Robię pierwszy raz zakwas i jak na razie po dwóch dniach nie zwiększył swojej objętości - jest ciągle jak ciasto. Trzymam go w misce szklanej przykrytej ściereczką, nie mam zbyt ciepłego miejsca w domu, stoi przy kuchence. Mieszam go co 12h. Czy na razie to jest ok czy coś źle robię?
Nowy temat Temat Zamknięty
Poprzedni temat

Trening Brzuch, nogi

Następny temat

WIOSENNE PORZADKI - zabawa / start str24/ podsumowanie str35i36

WHEY premium