SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Lady przy garach, czyli luźne pogadanki o kuchni i nie tylko ;-)

temat działu:

Ladies SFD

słowa kluczowe: , , , , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 276028

Nowy temat Temat Zamknięty
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 861 Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 15339
nooo... wypierzynkowana kasza jest zawsze super. takie zabiegi na pęczaku przeprowadzam. a tą jaglaną, mam z kupca. no i jakaś lewa jest albo ja nie umiem sobie z nią poradzić. gotuję tak samo jak gotowałam kaszę manną, która zawsze wychodziła. chodzi za mną taka kasza, mannej nie można, to jaglaną jakoś trzeba okiełznać. może kiedyś wyjdzie
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 9 Napisanych postów 15357 Wiek 37 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 31011
widzę mój drin robi karierę że hoho
Może inne swoje tajemne receptury zbiorę i wydam jakąś szarlatańską publikację i zarobię na tym kokosy
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 6565 Wiek 44 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 58743
ja się dziwię że jeszcze tego nie zrobiłaś

Przemiana Sylwetki 2014 - http://www.sfd.pl/Konkurs_/_CiociaSamoZlo_-t1015524.html
aktualny - http://www.sfd.pl/CiociaSamoZlo_/_DT_/_redukcja_rok2-t978250.html
rok I- http://www.sfd.pl/CiociaSamoZlo_na_redukcji-t892128.html

"Ten, kto idzie za tłumem, nie dojdzie dalej niż tłum. Ten, kto idzie sam, dojdzie w miejsca, do których nikt jeszcze nie dotarł" - Albert Einstein

...& silence is better than bullshit

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 1489 Wiek 39 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 35096
Wam też kasza gryczana tak strasznie pieni? Ja dostałam zalecenie, żeby każdą kaszę przez noc moczyć. Wszystko ok, ale jak namoczę gryczaną to rano mnóstwo piany i jak przepłukuję to nie leci woda, ale normalny glut. Tylko z kaszą gryczaną tak się dzieje. Później w smaku normalna, więc nie wiem, czy to tyle substancji szkodliwych z niej wychodzi, czy coś z nią jednak nie tak.

"Never let the odds keep you from doing what you know in your heart you were meant to do."

P.S. Cudownie być poza Ladies: czysta micha z czitem raz w tygodniu, jedzenia aż za dużo, przez większą część roku brak aero, indywidualna trenerka i forma psychiczna i fizyczna jest, a na wakacje będzie mega wypas

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 926 Wiek 35 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 45086
puma_
nooo... wypierzynkowana kasza jest zawsze super. takie zabiegi na pęczaku przeprowadzam. a tą jaglaną, mam z kupca. no i jakaś lewa jest albo ja nie umiem sobie z nią poradzić. gotuję tak samo jak gotowałam kaszę manną, która zawsze wychodziła. chodzi za mną taka kasza, mannej nie można, to jaglaną jakoś trzeba okiełznać. może kiedyś wyjdzie


tez mam z kupca teraz, ale goryczy nie odczuwam jakoś..może dlatego, że najczęściej wrzucam mrożone owoce, a one puszczają soki i smak przechodzi..

Ma ktoś jakiś patent na zalewę/solankę do indyka? leży mi w kuchni kilo i czeka na przerobienie na 'wędlinę'..
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51563 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
był taki przepis na wędlinę z indyka na kuchnia sfd - on jest na kuraka ale nieco niżej masz indyka https://www.sfd.pl/Domowa_wędlina_z_piersi_kurczaka-t869519.html

Agnes moja kasza jak gotuję to się bardzo pieni, a jest eko z dobrego źródła więc sądzę że tak ma być ;)

Zmieniony przez - palmer w dniu 2013-03-18 17:28:49
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51563 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
lorane, ja zawsze robię tak: leję wodę, wsypuję sól, wrzucam kilka ząbków czosnku (najlepiej chyba trochę naciąć, żeby smak był intensywniejszy), wrzucam ziele angielskie i liść laurowy. Proporcje nieważne chyba, bo zawsze robię na oko i zawsze dobre wychodzi. Wrzucam później indyka i on tak sobie leżakuje całą noc
A! I nie wyrzucam czosnku- piekę razem z mięsem i później rozsmarowuję na chlebie- niebo w gębie
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 6400 Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 46731
Ta kasz jaglana z kupca, ledwo ją przerobiłam - jak dla mnie ohydna! więcej nie kupie

Peklosól można do indyka - dostepne w markecie 100 g rozpuszczasz w pół litra wody - do tego przyprawy wedle uznania [pieprz w ziarnach, czosnek, majeranek, jałowiec, ziele angielski, liść laurowy] wrzucasz na 10-14 dni i masz;)

a po wyciągnięciu gotujesz 50 min:) albo i krócej.

Zmieniony przez - Gesti w dniu 2013-03-18 18:52:44

Zmieniony przez - Gesti w dniu 2013-03-18 18:52:55

Stop boring me and think. It's the new sexy...

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 501 Wiek 34 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 14246
ja miałam kaszę jaglaną z sante, była bardzo bardzo przyzwoita ;)

A tak walczę ja http://www.sfd.pl/liqierek_bezalkoholowy-t909754.html

Good things come to those who work their asses off the couch.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 4595 Wiek 47 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 43352
Mi się gryczana nie pieni, mimo, że z dobrego źródła, ale ja gotuje bez mieszania w małej ilości wody, tak, że cala woda się wchłania. Na pół kubka kaszy biorę tyle samo wody, gotuję lekko osolona wode i wsypuje kasze. Mieszam raz tylko. Przykrywam i pyrkoli sie na malym gazie, az wchlonie cala wode.NIE MIESZAM to NIE PRZYPALI sie, bo powietrze uchodzi przez naturalne kanaliki, które powstaja miedzy ziarnami kaszy. trzeba zagladac od czasu do czasu. Jak sie wydaje za twrada, to dolacc iut wody z czajnika i gotowac dalej, a jak wody za duzo a juz kasza miekka to odparowac - czyli zdjac pokrywke i zwiekszyc gaz. POtem wyłaczam, zakrywam i jeszcze z 15 min czekam az dojdzie.
Nowy temat Temat Zamknięty
Poprzedni temat

Trening Brzuch, nogi

Następny temat

WIOSENNE PORZADKI - zabawa / start str24/ podsumowanie str35i36

WHEY premium