SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Lady przy garach, czyli luźne pogadanki o kuchni i nie tylko ;-)

temat działu:

Ladies SFD

słowa kluczowe: , , , , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 275950

Nowy temat Temat Zamknięty
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 623 Wiek 36 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 11640
Ja to wczoraj postawiłam na parapecie w pełnym słońcu pod ścierką i rósł pięknie, ale może to względu na mąkę. Bo u mnie w domu latem jest zimno w środku. Ale to zależy, czy masz możliwość wystawienia czegoś na parapet
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 6565 Wiek 44 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 58743
znalezione w necie...
nie wiem czy działa bo nie testowałam ... ale jak się komuś zachce wypróbować to podzielcie się czy skuteczne

Przemiana Sylwetki 2014 - http://www.sfd.pl/Konkurs_/_CiociaSamoZlo_-t1015524.html
aktualny - http://www.sfd.pl/CiociaSamoZlo_/_DT_/_redukcja_rok2-t978250.html
rok I- http://www.sfd.pl/CiociaSamoZlo_na_redukcji-t892128.html

"Ten, kto idzie za tłumem, nie dojdzie dalej niż tłum. Ten, kto idzie sam, dojdzie w miejsca, do których nikt jeszcze nie dotarł" - Albert Einstein

...& silence is better than bullshit

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 7 Napisanych postów 459 Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 4986
Ja testowałam na muszki w tamtym roku.Wrzucałam skórkę od jabłka.Działa bez zarzutu:)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 6400 Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 46731
A ja trzymam zakwas w chłodnym miejscu. Chleb zostawiam do wyrośnięcia w chłodnym miejscu. Temperaturę mam ok. 18-19 stopni i u mnie i zakwas i chleb lepiej wyrasta w chłodnym. W ciepłym jak trzymałam [na akwarium temp. ok. 30 stopni] to i zakwas zamulał i chleb nie wyrastał

Stop boring me and think. It's the new sexy...

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 332 Napisanych postów 3392 Wiek 11 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 128135
U mnie zakwas w lodówce stoi, wyciągam jedynie jak karmię. Chleb wyrastam zwykle normalnie bez podgrzewania. Jeśli z jakiegoś powodu bardzo mi się śpieszy to wtykam do piekarnika z zapalonym światłem (bez dodatkowego podgrzewania), a jak np muszę wyjść i wiem że nie zdążę wrócić zanim wyrośnie to wstawiam do lodówki nawet na noc i tam też rośnie. Kiedyś zdarzyło mi się ciasto drożdżowe wynieść do samochodu, bo stał na słonecznym miejscu. Rosło jak głupie
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 6 Napisanych postów 1032 Wiek 52 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 6937
w ramach sterczenia przy garach (albo awersji do sterczenia)
czy mozna płatki migdałowe uprażyć na zapas i czy nie tracą wtedy aromatu?(tak by na tydzień starczyło)

Przecież ja z owsianką to mam kołowrót, codziennie prażę płatki owsiane i migdałowe, niby nic, ale już ,nia ta ilośc garów dobija
patelenka na płatki, patelenka na owsiankę, garnczek na warzywa na parze, garnczek na ryż, garnczek na miąską, teraz dojdzie garnczek na szparagi i patelenka na watróbkę i miseczka na suróweczkę

a tak to bym za jednym zamachem na tydzień przygotowała i tylko chlup!

pozdrawiam
GRD
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 3212 Wiek 44 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 43594
Attika, podziwiam ze do tej pory ci sie chcialo... ja prazylam, zamykam pozniej w szczelnym sloiku i tyle. Ostatnio zrobilam za jednym zamachem jedzenie na dwa dni. Ilosc naczyn zredukowalam tym o polowe (warzywa-dynia, marchew, pataty, cebula upieklam na blaszce w piekarniku-troche gesiego smalcu+przyprawy, na drugiej upiekla sie kura i w jednym garnku na gazie ugotowalam po kolei brokul-odlalam, fasolke-odlalam, pozniej kasze jaglana, przykrylam pokrywka i odstawilam zeby sie 'uparowala') i latwiej do pracy sie dzis spakowalam, wszystko juz czekalo.

tak w ogole jak pieczecie mieso to polecam wykorzystanie piekarnika do upieczenia warzyw korzeniowych-dosc dobre zupy pozniej z nich wychodza np zupa z pieczonego korzenia pietruszki

The best way to predict your future is to create it.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 6 Napisanych postów 1032 Wiek 52 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 6937
anister, w sumie to OSTATNIO podzieliłam miskę na pół: śniadanie płatki i reszta
Resztę resztę w szybkowarze, mięso warzywa + suchy ryż na 40 minet i gra
co nie zmienia faktu, że prażyć trzeba i brokułki na parze osobno i mięsko zanim włoże do szybkowara to optoknąc na patelni trzeba
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 3421 Napisanych postów 8469 Wiek 48 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 407869
Myślę, że prażone płatki i migdały tydzień wytrzymają, nie ryzykowałaby trzymania ich miesiącami, ale tydzień to spokojnie. I potwierdzam, zupy z pieczonych warzyw są najlepsze - robiłam dyniową, no i marchewa taka pieczona też pyszna i buraki.

Reaktywacja czy falstart? http://www.sfd.pl/[BLOG]deja_vu-t1099661-s119.html#post-18195840

"Jeszcze nie jest ze mną tak żle, żeby robaki zaczynały mlaskać na mój widok, kiedy jadę wózkiem po łące..." nie moje tylko Sebastiana Fitzka z "Pasażera 23", ale sobie pożyczyłam.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 1489 Wiek 39 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 35096
Mam pytanie, czy zakwas gryczany można dokarmić mąką ryżową? Zaczęłam przygotowania do kolejnego chlebka i się okazało, że mąki gryczanej może nie wystarczyć do końca dokarmiania, a nie wiem, czy będę miała czas podjechać do sklepu. Pytam na wszelki wypadek, jakby z czasem było ciężko.

"Never let the odds keep you from doing what you know in your heart you were meant to do."

P.S. Cudownie być poza Ladies: czysta micha z czitem raz w tygodniu, jedzenia aż za dużo, przez większą część roku brak aero, indywidualna trenerka i forma psychiczna i fizyczna jest, a na wakacje będzie mega wypas

Nowy temat Temat Zamknięty
Poprzedni temat

Trening Brzuch, nogi

Następny temat

WIOSENNE PORZADKI - zabawa / start str24/ podsumowanie str35i36

WHEY premium