SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Lady przy garach, czyli luźne pogadanki o kuchni i nie tylko ;-)

temat działu:

Ladies SFD

słowa kluczowe: , , , , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 275882

Nowy temat Temat Zamknięty
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 791 Wiek 51 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 6631
hera21
co do rosołu to polecam rosół z perliczki (robi się coraz popularniejsza w sklepach), ostatnio upolowałam w carrefourze, a w przyszy weekend będzie na promocji w lidlu, gotowałam 2 razy już rosół na perliczce i nie dość że dobry to zostawiony w lodówce stężał się na galaretę, co świadczy o uwolnieniu sporej ilości koagenu... także polecam perliczkę na rosół

Zachęciłaś mnie Hera do perliczki, przejadę się więc do Lidla w weekend
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 386 Napisanych postów 9908 Wiek 51 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 178038
blackbird
Tak do tej pory robiłam tak, że osobno wliczałam wywar a osobno mięcho.
Tyle, że mój wywar był z całej kury/koguta więc na pewno by się trochę tłuszczu uzbierało choć może nie ponad 1 cm.
Wartości mniej więcej, jakie ma mój rosół wzięłam z ileważy.pl


Na dodatek jeszcze mnie nikt o to nie opierniczył

Zmieniony przez - blackbird w dniu 2013-12-08 17:08:15

hmmm... ja myślałam, że liczysz rosół ze wsadem (czyt. mięsem), bo jednak rosół sam nie ma 20g białka/100g.
czyli - niedojadałaś
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 791 Wiek 51 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 6631
Ja właśnie też miałam dziś zupę na rosole, policzyłam tylko mięcho i warzywa, nie wiem czy dobrze
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 133 Wiek 44 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 6958
Nie wiem czy w tym dziale pisać, ale pytanie dotyczy kuchni, a zwłaszcza przeliczania przepisów. Czy jest taka opcja aby od razu w dzienniku można było podzielić posiłek na kilka porcji? Ugotowałam gar fasolki i wiadomo, że nie zjem całego. Posiłek dodałam jako szablon a porcję muszę przeliczać osobno. Przydałaby się opcja podziel np. na 10 porcji. Jeśli spamuję lub nie w tym dziale to przepraszam.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 386 Napisanych postów 9908 Wiek 51 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 178038
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 63 Wiek 36 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 2009
PicaPica
Babushka - jak robisz? Ostatnio bardzo wchodzi mi kasza jaglana.


Zwyczajnie, biorę 3 jajka, 2-3 łyżki ugotowanej kaszy w misce blenduję i hyc na patelnię. Najlepsze, ze za 1 razem wyszedł idealnie, wczoraj nieco za suchy, dzisiaj trochę za mały ogień/ z krótko więc przy przewracaniu się trochę porwał. Ale i tak jest pyszny :) Ja jazdłam z bananem, pomarańczą, orzechami włoskimi i migdałami. Cudowny, lepszy niż z jabłkiem i cynamonem + bakalie, ale to dlatego, że nie słodziłam, nie dodawałam miodu.

A właśnie jak jest z miodem, można? Słyszałam o jakiś "kulturystycznych" sosach smakowych co to niby kcal nie mają, ale myślę, że lepiej wziąć trochę cukru/miodu niż taką "chemię"

Czyli słusznie, że z zup tylko warzywa liczę, tym bardziej, że ja bezmięsne gotuję.

Dla mnie największym problemem do liczenia był pasztet fasolowy, tym bardziej, ze nie mam wagi

A i jeszcze chciałam dodać, może nie wiecie, od jutra w biedronce -20% zniżki na bakalie :) Orzechy, migdały i inne cuda :)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 1023 Wiek 41 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 26862
Dzięki Spróbuję - ciekawa jestem, czy jak dodam więcej jaglanej to wyjdzie coś na kształt leguminy... Mogłoby być pycha z kremem z awokado i kakao. I dobrze wiedzieć o Biedronie. Właśnie ostatnio na spacerze odkryłam, że mam jedną o rzut beretem.

Tu się upgraduję -> http://www.sfd.pl/Srocze_krok_po_kroku-t988368-s18.html
"It's not going to be easy. It's going to be worth it."

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 63 Wiek 36 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 2009
Normalnie bakalie nie są tam jakieś tanie, ale teraz z tą obniżką, wyjdzie całkiem sympatycznie. A jak jest z kawa inką? pewnie trzeba liczyć?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 19 Napisanych postów 2265 Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 47216
Babushka - ja chyba od miesiaca na sniadanie jade na jaglanym placku i jeszcze mi sie nie znudzil Jaglana rzondzi

a ja mam takie pytanko do dziewczyn, glownie bezglutenowych, jak sobie radzicie na swieta ? To moja pierwsza Wigilia gluten free i zaczelam sie juz tym martwic, ciast nie zamierzam jesc bo wogole mnie nie ciagnie do slodkiego ale jak wytlumacze babci staruszence ze nie zjem pierozka? a moze jak zjem pare to nie umre ?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 386 Napisanych postów 9908 Wiek 51 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 178038
Ale to jest Twój wybór a nie babci. Sorry to jest kwestia podjęcia decyzji i wyboru. Pierwsze pół roku (chyba nawet dłużej) trzymałam sztywno bezgluten. Tak naprawdę oczyszczanie organizmu z glutenu tyle trwa. Jak przerwiesz to zaczynasz od nowa - prosta sprawa.
Nowy temat Temat Zamknięty
Poprzedni temat

Trening Brzuch, nogi

Następny temat

WIOSENNE PORZADKI - zabawa / start str24/ podsumowanie str35i36

WHEY premium