SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Nuria / DT

temat działu:

Ladies SFD

słowa kluczowe:

Ilość wyświetleń tematu: 8756

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 89 Wiek 34 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 5542
No to jazda! Od pół roku staram się jeść według wytycznych Ladies, ale wcześniej nie chciałam Wam zawracać głowy, bo nie do końca miałam wpływ na produkty z których komponowałam posiłki, mój tryb życia był trochę nieregularny, wpadały nieproszone rzeczy, a ja jak coś mam robić to na 100%, nie lubię półśrodków ;)

Od stycznia zaczęłam moją przygodę z siłownią. Najpierw przeszłam przez trening dla początkujących (ten na maszynach), potem FBW od obliques, a ostatnio skończyłam trening według własnego pomysłu, poniżej wkleję jak wyglądał, ale zasadniczo to była modyfikacja tego wcześniejszego. Od 2 tygodni się „regeneruję” (ponieważ zaczęłam nową pracę, szkolenie itd. i nawet nie miałam szansy iść na siłownię, więc uznałam, że to dobry czas na odpoczynek i wymyślenie jakiegoś nowego planu działania, ale już mogę wracać do ćwiczeń). Ponadto za parę dni wyprowadzam się na swoje i dieta będzie zależała w 100% ode mnie, więc to ma być start na poważnie, bez odstępstw, czysta walka!:D Od lipca chciałabym ruszyć ostro z jakimś konkretnym planem treningowo-dietetycznym, a póki co spokojnie wdrażać się na nowo :) Przede wszystkich zależy mi na zdrowiu i dobrym samopoczuciu, reszta przyjedzie z czasem sama, ale oczywiście troszkę tłuszczyku na rzecz mięśnia miło byłoby zrzucić, no i cellulit z tyłka :P Trzeźwo myśląc wyglądam przeciętnie, czyli dużo rzeczy można dopracować, ale tragedii nie ma.

Wiek : 21
Waga : nie wiem, nie ważę się, ale waga na siłowni mówi około 57
Wzrost : 168
Obwód w biuście(1) : 82
Obwód pod biustem : 70
Obwód talii w najwęższym miejscu (2): 69
Obwód na wysokości pępka : 84
Obwód bioder (3): 92
Obwód uda w najszerszym miejscu: 56
Obwód łydki : 32
W którym miejscu najszybciej tyjesz : chyba równomiernie
W którym miejscu najszybciej chudniesz : j.w.
Uprawiany sport lub inne formy aktywności: trening siłowy 2-3 razy w tygodniu, czasami zakończony aero 15-20min (interwały mnie przerastają, ale próbuję jak czuję się na siłach). Basen około raz w tygodniu dla relaksu.
Co lubisz jeść na śniadanie: omlet z warzywami i soczewicą. Jak idę na siłownię to omleto-placki z owsianych, owoców i wheya jako posiłki okołotreningowe – tylko wtedy wychodzi mi bardziej na słodko niż słono ;)
Co lubisz jeść na obiad : mięcho, ryby, strączki to moje ulubione węglowodany + zawsze kupa warzyw i sałat
Co jako przekąskę : przede wszystkim orzechy i kawa z mlekiem + warzywa of kors, ale zwykle nie mam czegoś takiego jak przekąska, tylko kolejny posiłek
Co jako deser : desery dla mnie nie istnieją, jak już mam sobie dogadzać to skuszę się na alkohol od czasu do czasu jak trudno się obejść bez (wybieram winko)
Ograniczenia żywieniowe : brak, ale nienawidzę oliwek:D
Stan zdrowia, czy regularnie miesiączkujesz, czy bierzesz tabletki hormonalne : w sumie to nic przewlekłego ani zdiagnozowanego mi nie dolega
Preferowane formy aktywności fizycznej: trening siłowy, biegać nie lubię, ale muszę przekonać się do porządnych interwałów, bo mam strasznie słabą kondychę :)
Stosowane aktualnie i wcześniej preparaty : tran, jakieś witaminy itp. ogółem nic specjalnego. Z rzeczy sportowo-dietetycznych to wrzucam białko na dobicie póki jeszcze nie jestem w 100% odpowiedzialna za żarło, ale nigdy żadnych żadnych błonników ani spalaczy nie używałam.
Stosowane wcześniej diety: full range! Od małego kochałam jeść, około 12-13 roku życia zobaczyłam jakieś wyimaginowane boczki i zaczął się mój konflikt z jedzeniem. Zasadniczo starałam się jeść mało, więc metabolizm poszedł w p***u, a potem wpadłam w bulimię. Ale szybko zaczęłam coś z tym robić i udało mi się wygrać ze zrywami kompensacyjnymi, to znaczy nawet jak mi się zdarzyło przejeść to walczyłam, żeby nie dojść do fazy drugiej. Od 8 miesięcy trzymam się w ryzach. Chodziłam na psychoterapię i jakoś się powoli w życiu odnajduję. No i staram się jeść jak człowiek ;)

Jak człowiek to znaczy jak? Jak się opamiętałam i skończyły się fazy mega obżarstwa przeplatanego głodówkami (jakieś 10 miesięcy temu) i doszłam do tych 2000 w miarę dobrych jakościowo kalorii zaczęłam ćwiczyć na siłowni (styczeń 2012). Wtedy spróbowałam jeść na czuja, żeby moje życie przestało być tak dostosowane pod jedzenie. No ale chyba to mi się nigdy nie uda, zawsze będę mocno kontrolować to co jem. Także jak zorientowałam się, że raczej mi to średnio idzie, zaczęłam znowu zapisywać to co jem, a że jestem osobnik aż nadto zorganizowany i skrupulatny, to od razu stałam się spokojniejsza.

Jak już skończyłam Wasze dwa treningi, wymyśliłam własny (poniżej wklejam wypiskę z ostatnich dwóch) i założyłam sobie rozkład 1800kcal BTW 120/80/150 – nie chcę się kierować w stronę LC, zbilansowana dieta jest dla mnie chyba psychicznie lepsza, chociaż na LC też się świetnie czuję. W moim ciele nic się za bardzo nie zmieniło, ale ciężary zaczęły mnie strasznie kręcić (chociaż mega leszczarskie są póki co) i mam trochę więcej siły (nigdy nie uprawiałam sportu, tylko od przypadku do przypadku). Wiem, że brak znaczących efektów to właśnie to, że plan nie był zapięty na ostatni guzik, zdarzał się alkohol i inne takie, więc nie jestem zniechęcona, tylko chcę się postarać bardziej, bo wiem, że jestem w stanie!

FBW 1:
A) Przysiad ze sztangą na plecach (podobno gryf waży 15kg - wliczony)
8x30 8x35 8x40 6x42,5 4x45
B) Wyciskanie sztangi na skosie (też 15kg)
8x20 8x22,5 8x25 4x27,5
C) Podciąganie na maszynie z ujemnym obciążeniem (ODciążeniem?:D):
6x-50 6x-45,5 6x-45,5
D) Wyciskanie żołnierskie sztangielek siedząc
8x14(7+7kg) 8x16 6x18
E) Wynosy z opadu (powooooli)
8x0 8x2,5 8x5
F) Wspięcia na palce na maszynie
8x45 8x55 8x65

FBW 2:
A) MC klasyczny (gryf podobno 10kg)
8x30 8x40 8x45 8x47,5 6x50
B) Wyciskanie sztangi na płaskiej (gryf 10kg)
8x15 8x20 8x22,5 8x25 4x27,5
C) Ściąganie drążka wyciągu górnego do klatki
8x25 8x30 6x35
D) Podciąganie sztangi wzdłuż tułowia do brody
8x17,5 8x17,5 6x20
E) Uginanie nóg leżąc
8x15 8x15 5x20
F) Pompki zwykłe
10x 6x

Tych treningów zrobiłam po 8 każdy.

Aha, i co do diety. Nie wiem po co w sumie ucinałam znowu te kalorie do 1800, niby dobrze się na nich czuję, ale efektów nie ma i nie było, a na 1900-2000 też nie tyłam. A ja lubię jeść dużo, także teraz chcę dobić z powrotem do 2000kcal :) Więc chciałabym prosić o radę jaki rozkład przyjąć (myślałam o 120/95/160?) Czy może jednak powinnam trochę mniej? Zbyt wysoka to ja nie jestem, ale mam całkiem aktywny tryb życia, to znaczy pracę w ruchu, prawie wszędzie poruszam się rowerem + siłownia. A może powinnam czymś pożonglować, żeby zobaczyć co dla mnie będzie najlepsze jako zdrowy pułap ilościowy jak i jakościowy?! W tej kwestii zdaję się na Was, bo ja nawet nie wiem czy jestem jabłkiem czy gruszką :) Ale jestem gotowa na eksperymenty, bo za jakieś tydzień będę już w 100% odpowiedzialna za moją dietę i mogę wypróbować jakieś różne opcje ;)

Ahh, i jakby mi kto podrzucił jakiś trening to by było miło, wolę ułożony przez kogoś, mój własny był tak trochę pod sprzęt jaki był łatwo dostępny na siłce i nie wiem czy był dobry :D

Wklejam kilka przykładowych misek (nie patrzcie na kolejność posiłków, skład też jest czasami pomieszany, zbitki kilku posiłków w jeden itp.) i foty sylwetki (http://imageshack.us/g/831/tylea.png/) są troszkę od dołu.







Skonkretyzuję jeszcze jaki mam cel i czego oczekuję, bo pewnie zagmatwałam. Czekam na porady co do modyfikacji diety, tak żeby była zbilansowana dla kobitki takiej jak ja i na konkretne pomysły na trening całego ciała! Chętnie zrobię jakiś porządny cykl około 10 tygodni, a celem mi przede wszystkim dobre samopoczucie, a w drugiej kolejności ujędrnienie i dopracowanie sylwetki :)

Zmieniony przez - nuria w dniu 2012-06-15 11:26:05
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 89 Wiek 34 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 5542
Chciałam tylko dać znać, że zawieszam dziennik na czas nieokreślony. Z ciężkim sercem, ale nie będę się rozpisywać nad powodami, nie miejsce i czas. Chciałam po prostu napisać, żeby nie być kolejną z setek dziewczyn, które porzucają dzienniki bez słowa. Oczywiście mam nadzieję kiedyś wrócić, bo nadal podglądam forum, nie zarzucam dobrej strony żywienia i siłowni

Dzięki za wszystko i trzymajcie tak dalej, to miejsce jest bardzo potrzebne w polskiej blogo-foro-sferze

Zmieniony przez - nuria w dniu 2012-10-29 18:08:43
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
obliques Zasłużona dla SFD
Ekspert
Szacuny 188 Napisanych postów 65575 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 188925
troche obciete te zdjecia cala sylwteka by sie przydala od szyi do stop
no niezle niezle, wcale niska nei jestes 2000kcal sa dla ciebie dobre, konkretnie to byc moze mozna by bylo cos robic ale nie mam jeszcze pojecia co by najlepiej dzialalo. Jak wyglada twoja tabelka pomiarow z ostatniego czasu
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 89 Wiek 34 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 5542
Oj tam, tylko połowy łydek brakuje :D Ale jak trzeba to postaram się zrobić jakieś lepsze na dniach :)

Czyli bez obaw dobijam do 2000kcal, a ten rozkład 120/95/160 może być na razie? albo 120/90/170 albo 120/100/150? (lubię tłusto:D)

Co do moich wymiarów to cóż, od stycznia niewiele się zmieniły, przybyło mi po około 0.5 do 1cm w kluczowych miejscach: talia, brzuch, uda, biodra. Ale w którym momencie to się stało to nie wiem szczerze ;) Chociaż to wszystko jest na granicy błędu, więc powiedziałabym, że bez zmian raczej. Konsystencja ciała może troszkę na plus.

Zmieniony przez - nuria w dniu 2012-06-15 14:53:17

Zmieniony przez - nuria w dniu 2012-06-15 14:54:04
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
obliques Zasłużona dla SFD
Ekspert
Szacuny 188 Napisanych postów 65575 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 188925
te rozklady co podajesz sa kiepskie na redukcje, musisz odróżniać meidzy dieta na okres stabilizacji a redukcja
siadz i pomysl co na prawde chcesz co jest dla ciebei wazne w pierwszej kolejnosci, bo na pewno kwestia zmniejszenia BF nie jest paląca. wazne bys ustalila prawdziwe priorytety bo tylko wtedy bedziesz potrafila dostosowac sie do wymagan , inaczej jak teraz bedziesz chciala cos innego niz pisala
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 89 Wiek 34 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 5542
Szczerze to wiadomo, że marzyłby mi się niższy BF (dlatego trochę obcięłam te kalorie ostatnio, ale to nie był najlepszy moment, bo przez okoliczności nie mogłam trzymać wszystkiego w ryzach). Ale na serio to nie jest mój priorytet! Czuję się coraz lepiej fizycznie i psychicznie, i to jest dla mnie najważniejsze, nie piszę tego od tak sobie. Nie mam parcia na wyglądanie bosko w bikini, nie w to lato :P
I myślę, że moje ciało potrzebuje trochę więcej czasu z po prostu czystą miską, ale czystą nie na 75% ale na 99%. Po wakacjach będzie rok odkąd ocknęłam się z robienia mojemu organizmowi dużego kuku i myślę, że wtedy mogłabym pomyśleć o mini redukcji.
Czyli podsumowując to tak, chciałabym redukcję, ale jeszcze nie teraz. Więc te rozkłady są na stabilizację myślę. I to jest to co bym chciała póki co robić: jeść na bilansie zerowym, zyskać trochę siły i kondycji.

Zmieniony przez - nuria w dniu 2012-06-15 15:27:21
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 210 Wiek 38 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 10778
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
obliques Zasłużona dla SFD
Ekspert
Szacuny 188 Napisanych postów 65575 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 188925
to dobrze to jedz i 2000kcal ale jedz pewlnowartosciowe rzeczy a nie mleko 1,5% to woda rozkladem sie tak nei przejmuj on moze byc zmienny nie jemy w warunkach normlanych ciagle tak samo co do grama
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 89 Wiek 34 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 5542
Obliques, dzięki za uspokojenie. Bo ja tak lubię konkretne wytyczne, ale w sumie najważniejsze to żeby czysto było, może pomoże mi to jeść bardziej na czuja i nie denerwować się, że mi się rozkład rozjechał.

Anyway, to przez weekend postaram się ogarnąć jakiś nowy trening (metodą kopiuje-wklej z różnych dzienników :D) i dam do sprawdzenia, a od jutra będą wypiski. Już się cieszę na powrót na siłownię!

Dobranoc! ;)

Zmieniony przez - nuria w dniu 2012-06-15 23:20:09
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 89 Wiek 34 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 5542
TRENING nr 8 by 4nn

Trening A.
A. Przysiad ze sztanga na plecach
B. RDL
C. wyciskanie sztangi skos góra
D. wiosło sztangą
E. wznosy z opadu
F. plank

Trening B.
A. przysiad przedni
B. MC
C. WL
D. Push Press
E. wypady
F. pompki 1 seria na maksymalna ilość powtórzeń

Chyba spróbuję ten trening na dniach i zobaczę jak mi odpowiada, chciałabym robić 3 treningi w tygodniu zakończone aero lub interwałami (w przyszłości:D) + 1 wytrzymałościowy w domu, czyli standard. Jak już wypróbuję trening na żywo to pewnie dostosuję do do mojej siłowni i dam do sprawdzenia :)

Miski z piątku i soboty:




Pytanie na temat alkoholu, bo wpisałam do bilansu, ale chyba nie wpisywać? Nawet jak mi to sporo podbije bilans? To takie przyzwyczajenie, że lepiej nie dojeść niż przekroczyć bilans.

Mój osobisty limit na % to 3-4 kieliszki wina na tydzień, wczoraj była sobota, wpadły dwa, więc i tak jestem na plusie :D

Zmieniony przez - nuria w dniu 2012-06-17 12:44:36

Zmieniony przez - nuria w dniu 2012-06-17 12:46:41
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 89 Wiek 34 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 5542
Zmieniłam koncepcję treningu. W końcu i tak ułożyłam własny, ale nie wiem na ile jest on dobry, bo moja wiedza jest nikła. Poza tym nie wiem za bardzo ile serii i powtórzeń sobie narzucić. Wymyśliłam takie pseudo push/pull/legs, gdyż chciałam mieć nogi na osobnej sesji. Bo ja mam jakąś blokadę psychiczną, że z przysiadu nie wstanę i w ogóle dół jest dużo słabszy od góry, więc muszę się bardziej przyłożyć do nóg ;)

Dobra to wklejam:

PUSH:

A) Przysiad tylni
B) Wyciskanie leżąc
C) Dipsy (na maszynie)
D) Wyciskanie sztangielek na skosie

PULL:
A) MC
B) Podciąganie/opuszczanie (na maszynie)
C) Wiosłowanie nachwytem
D) Uginanie ramion ze sztangielkami

LEGS:
A) Przysiad przedni
B) RDL
C) Wspięcia na palce
D) K2E


Bardzo bardzo proszę o ocenę! :)


Miski z ostatnich dni:






Wczorajsze żarło okropne, prawie bez mięsa, fujjj. Ale jeszcze tylko parę dni kombinowania jak tu wyrobić z rozkładem i będę mogła sobie szaleć, ahhh!:D

No i dzisiaj udało mi w końcu dotrzeć na siłownie po prawie (o zgrozo!) 3 tygodniach przerwy. Tęsniłam, ale wyszło na to, że strasznie mi siła spadła :(

PUSH:

A) Przysiad tylni
10x25 10x25 8x30 6x35 6x35
B) Wyciskanie leżąc
12x15 10x17,5 8x20 6x22,5 4x25
C) Dipsy (na maszynie)
6x-54,5(dla próby) 6x-50 4x-45,5
D) Wyciskanie sztangielek na skosie
10x12 8x14 6x16 6x16

+ interwały na bieżni 6x 30sek-7km/h + 60sek-14km/h

Zmieniony przez - nuria w dniu 2012-06-20 13:18:06
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
obliques Zasłużona dla SFD
Ekspert
Szacuny 188 Napisanych postów 65575 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 188925
jak wyglada K2E w twoim wykonaniu?
nigdy ale to nigdy nie wykonuje podciagan na maszynie, albo sie opuszczasz luzem albo zamien tu na drazek do sciagania
a barki to gdzie?
mozesz sobie dac po 4serie po 6-8 powtorzen tak jest najprosciej
dlaczego wstawiasz sobei cwiczenia ktorych nie potafisz wykonac z ciezarem wlasnego ciala, znwu mszyna do dipsow, rob cos co potrafisz, to zrob wyciskanie waskie
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

3 miesiące pracy-7kg mniej :)

Następny temat

Kobieta a tłuszcz

WHEY premium