SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Dziennik RafalRRRR

temat działu:

Po 35 roku życia

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 312741

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 478 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 6205
Jeszcze w formie erraty do mojego poprzedniego postu ;

problem "głębokiego" tłuszczu nie dotyczy osób które nie miały nigdy otyłości dużej lub olbrzymiej - takie osoby mogą się docinać "płytko" - czyli do poziomu jaki teraz jest u Rafała ;

Ci którzy przez wiele lat byli otyli mają ciężko usuwalny zbity tłuszcz głęboki w jamie brzusznej ( wystarczy poczytać trochę opracowań dostępnych w necie - szczególnie angielskojęzycznych ).

Aby go "ruszyć" trzeba wyciąć się na początku do zera , a nawet mocniej

Ja , niestety , poprzednim razem za szybko (o 3 - 4 kg) skończyłem wycinkę i teraz ( za chwilę ) czeka mnie "powtórka z rozrywki .... i już na samą myśl żygać mi się chce ...... Ale nie ma "ten , tego" - "jak trza to trza" ( jak mawia mój siłowniany koleżka ...... )

Rafał ; jak masz możliwość - zrób sobie test INBody ( na Śląsku chyba jest takie urządzenie ) - będziesz WSZYSTKO wiedział sam i nie trzeba będzie zgadywać czy docinać czy nie docinać ......

Zmieniony przez - archibald 68 w dniu 2013-02-16 16:11:27

>> cokolwiek czynisz czyń roztropnie i patrz na koniec << -Owidiusz-

Jak masz chwilę czasu to przeczytaj:
http://www.sfd.pl/Archibald_68]czy_da_się_w_wieku_40+_powalczyć_o_wysportowaną_sylwetkę__[[_tygodnik-t853519.html 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 688 Wiek 49 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 8399
Hej,
Tak na logikę:
Skoro masz jeszcze nie ustabilizowany matabolizm i potrafisz gwałtownie przybierać na wadze, to raczej nie warto ryzykować teraz z masą. Może być tak, że nie zdążysz się dociąć na lato po tej masie...
Myślę, że rekompozycja będzie dla Ciebie tą właściwą drogą na najbliższe pół roku. A potem sam stwierdzisz czy chcesz masy czy wycinki.

„Znawca Archaicznych Ćwiczeń”

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11149 Napisanych postów 51567 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Kapitan Wodka
Czym jest gleboki tluszcz zalegajacy w jamie brzusznej? Ten dookola narzadow?


Dokladnie. Nie tylko psuje sylwetke ale jest o wiele bardziej niebezpieczny dla organizmu niz tluszcz obwodowy, ktory mamy bezposrednio pod skora.

Prosty test: wciagnij brzuch. Jesli pod splotem slonecznym robi sie duuuza dziura to znaczy ze w trzewiach nie zalega tluszczu raczej duzo. Jesli jednak wciagasz brzuch i dolinka sie nie pojawia a wrecz jest plasko tudziez wypuklo to czas zabrac sie za siebie powaznie. U mnie zawsze tak bylo - duza masa - brzucha nie szlo wciagnac i brak dolinki hehe teraz dziura ze hej :)

Rowniez jeszcze raz napisze ze wg mnie rowniez Rafal lepiej zeby cial sadlo na maxa teraz. Mase pozniej zbuduje spokojnie. Poza tym uwazam, ze nalezy ustalic sobie pewien poziom ktory zamierzamy utrzymac i w pewnym momencie na tym sie skoncentrowac zamiast wpedzac sie w bledne kolo: masowanie - redukowanie - chyba ze ktos na serio zamierza cos robic w kierunku powazniejszej przygody z kulturystyka. Ja wlasnie jestem na tym etapie tj. ustalenia pulapu do utrzymania i zapominam co to redukcja - masowanie - czas po prostu dobrze wygladac. I to jest moj wniosek po 4 latach zmagan z samym soba.

Zmieniony przez - DARNOK35 w dniu 2013-02-16 18:22:28
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11149 Napisanych postów 51567 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Archibald - też dlatego, że mam podobne stanowisko, puściłem zapytanie do faftaq'a w tej kwestii. Na razie jadę z obciętym bilansem do właśnie 2000 kcal w DNT, 2500 DT, jak w końcu nadejdą .

Sam jestem przekonany, że dalej muszę ciąć, szczególnie z powodów o jakich właśnie piszesz Archibald.
Dzięki wszystkim za opinie i sugestie.

Na pewno:

- czekam na odpowiedź faftaq'a
- będę chciał zrobić to INbody
- poczytam o tej rekompozycji - nie mam pojęcia co to w ogóle jest. Na szybko jeden wielki problem wyczytałem - że trzeba mieć doskonałą wiedzę na temat diety, supli i własnego organizmu .

Mam jeszcze abonament na 50 dni z potrenuj.pl więc pewnie pomoc dostanę.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11149 Napisanych postów 51567 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Specjalnie dla Darnok'a35



Nie wiem czy dobrze się ustawiłem i czy cokolwiek widać.

Przy okazji koledzy, pod splotem, wyszło po diecie (wcześniej dywan tłuszczowy wszystko przykrywał ) coś. Kostka taka. Mam nadzieję że nie będę miał żadnej "rekompozycji" układu klatki piersiowej cholera

Edit:




Zmieniony przez - RafalRRRR w dniu 2013-02-16 19:03:12
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11149 Napisanych postów 51567 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
CZAD !
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 478 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 6205
to jest do "wycięcia" na teraz ; potem może nie być ochoty albo możliwości ........




na moje niezbyt wprawne oko to ok. 2,5 - 3kg FATU czyli 5-6 kg cięcia .....




będę obserwował z zainteresowanie Twoje postępy bo czeka mnie dokładnie to samo ....

Zmieniony przez - archibald 68 w dniu 2013-02-16 21:19:45

Zmieniony przez - archibald 68 w dniu 2013-02-16 21:23:56

>> cokolwiek czynisz czyń roztropnie i patrz na koniec << -Owidiusz-

Jak masz chwilę czasu to przeczytaj:
http://www.sfd.pl/Archibald_68]czy_da_się_w_wieku_40+_powalczyć_o_wysportowaną_sylwetkę__[[_tygodnik-t853519.html 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11149 Napisanych postów 51567 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Archibald, te 82 kg brzmią dla mnie tak ostro, ze strach pomyslec...
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 63 Napisanych postów 4464 Wiek 26 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 84798
DARNOK35 - bardzo dziekuje za odpowiedz. Przyznam sie, ze nie wiedzialem o tym... A wiec Rafal - tnij dalej Ty gruba paskudna swinio bo juz sie patrzec na Ciebie nie da
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11149 Napisanych postów 51567 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
:)
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Pytanie do Dietetyka SFD

Następny temat

Trening dla faceta w wieku 46 lat z brzuszkiem

WHEY premium