SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

...:::KRAV MAGA:::...-dla kraverów

temat działu:

Sztuki Walki

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 74781

Ankieta

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51564 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
KRAZZ ma rację. rzeczywiście doświadczenie w SW, przyzwyczajenie do ciężkiej pracy na treningach, mentalność "fightera", są ważne i bardzo pomagają w treningach Krav Maga. Jednak jest druga strona medalu,o której ostatnio mówił nasz instruktor i o której napisał CrazyBoy: stare nawyki,które często bardzo trudno usunąć. Nasz instruktor mówi,że dwa razy łatwiej Krav Maga nauczyć jest nowicjusza niż kilkuletniego wojownika z innej SW. Sam ostatnio trenowałem z chłopaczkiem po... szermierce Nie był w stanie zachować pozycji bojowej i prawidłowo się poruszać,jego tylna stopa cały czas była obrócona o 90stopni w stosunku do przedniej stopy(a jak wiecie powinny być równoległe).

W sumie ,tak mi się wydaję,że najważniejszy jest sam trenujący i jego psychika.Nikomu nie odmawiam prawa do treningu,ale jak tak patrzę po ludziach, to połowa z nich nie "czuje" tego co robi i według mnie marnuje swój czas i pieniądze.ale to ich problem,ja im pomogę na treningach....ale kto im pomoże na ulicy???
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51564 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
a oto linki do filmików.

http://kravmaga.com/Home/media/Fox11jw.mov
http://kravmaga.com/Home/Talk_about_KM/FoxNewsArizona.mov
http://kravmaga.com/Home/What_s_New/cnn.mov

ukazują treningi w stanach zjednoczonych.nie wiem jak jest w waszych sekcjach ,ale u mnie to wygląda zupełnie inaczej niż na tych filmikach. a czy jest gorzej??? kwestia gustu

ps. kto ma kazaa,niech spróbuje poszukać filmików o KravMaga,mi się najbardziej podobały takie cztery z "oslo" w nazwie.

pozdrowienia!
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51564 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
witam
jestem nowy w calym systemie KM troche slyszalem a dawno temu bedac harcerzykiem :P widzialem mini pokaz z KM wykonywany przez jakis ludzi :P
mam 18 latek i mature na karku ale pozniej na studiach chcialem isc moze na KM potrenowac... troche widizalem
prosba z mojej strony jest taka czy znacie moze linki do stron gdzie sa jakies filmy instruktazowe z podstawowymi technikami zeby sie temu dokladniej przyjrzec na poczatek
pzdr dzieki z gory

HunT
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51564 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
ehh... jak pisalem swojego posta to tych linkow jeszcze nie bylo :D
a ze pozniej wyslalem to inna sprawa bo me qmpel zagadal :P
no dzieki za linki jesli macie jakiego zrodlo do wiekszych plikow to rzucajcie

HunT
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 29 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 339
Jezu,to nie czytasz juz tych stron ktore sa wczesniej?Nie pytaj o cos co juz jest... :)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51564 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Widze Rad 21 ,ze mamy podobne doswiadczenie-u mnie na sekcji jest pare typow ,ktorzy chyba zerwali sie z choinki albo pomylili KM z kursem gotowania!zero zaangażowania,brak poprawnej techniki(na huraaaaaa ,byle szybko).Kiedy mamy krotkie sparingi na uderzenia z otwartej reki to jak paru ode mnie dostalo tzw."liscia" to byli strasznie oburzeni,a ich ciosy sa w zwolnionym tempie i z zerowa sila-na co to...?

Veni ,Vidi ,Vici !!!
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51564 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Mam pytanko. Po bardzo długiej przerwie od wszelkich sportów chciałem zacząć trenować KM, ale prawie padłem na ryj jak skończyła się rozgrzewka. Czy macie jakieś pomysły jak można poprawić kondychę ? Z góry dzięki

"Lew i orzeł uosabiają siłę, ale one atakują jedynie słabsze stworzenia. Wśród drapieżników jedynie wilk odważy się zaatakować silniejsze zwierze." Kiedy trzeba, bądżmy jak wilki...
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51564 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Crazyboy;rad 21- Ok-zgodzę się że pewne nawyki mogą zostać-ale mówiłem coby zdobyć podstawy-tak mniej więcej rok uderzanych,rok chwytanych-przez rok raczej "maniery" się nie nabawisz-w km jest troszkę inna garda i pozycja walki-poza tym napisałem także o aspekcie finansowym-taniej i szybciej (ze względu na małą ilość treningów km-przeważnie dwa razy w tygodniu)opanujesz podstawy.Wnioski te wyciągam poprzez obserwację ćwiczących- jest dość wielu ludzi którzy mają już za sobą kariery sportowe, baaardzo wiele styli się przewija,karate,judo ,kb,mt,sambo,tkd i jeszcze wiele innych-i z tego co widzę to jednak ci ludzie dużo lepiej sobie radzą od kolegów którzy trenują od początku i tylko km-choć mają krótszy staż w km. Poza tym mój trener sam zachęca do uprawiania taże innych sportów walki-a jak do grópy przychodzi ktoś kto chce zrezygnować z uprawianego sportu na rzecz km-to trener to odradza-radzi coby nie rezygnować ze sportu,a km traktowac jako uzupełnienie.
Rudywawa-biegaj,biegaj,biegaj-ot co a jak już dalej nie możesz to jest taka metoda stosowana przez żołnierzy-pochyl tułów do przodu,a pociągnie nogi za sobą-powaga to działa.

"lepiej by trzech sądziło, niż czterech niosło..."
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51564 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816


CrazyBoy- rzeczywiście to tak,wygląda.Instruktor mówi:"wykonujemy to ćwiczenie wolno",a oni biegają po sali jak podczas koszykówki, zero wczucia psychicznego w ćwiczenia,jakby byli na wf-ie ,a nie na treningu combatu.Nie rozumiem takiej postawy.ale jak już pisałem to ich sprawa. Ja staram sie być skupionym na tym co robię i robić to jak najlepiej.Ty pewnie też.

rudywawa- wiesz, u ludzi bez wyrobionej kondycji to normalne.Ja też nieźle "czułem" kilka pierwszych treningów.Ale jedno jest pewne- z treningu na trening,z tygodnia na tydzień,będziesz coraz lepiej znosił wysiłek fizyczny,więc nie warto się zniechęcać już teraz.Poczekaj i sam sie przekonasz.Po za tym spróbuj codziennie ,w domu wykonywać te ćwiczenia z rozgrzewki,które są dla ciebie najbardziej wymagające,to powinno ci pomóc. A na kondycje jak wszyscy wiedzą najlepsze są biegi i pływanie.

POZDRAWIAM I ŻYCZĘ Z OKAZJI ŚWIĄT -SATYSFAKCJI Z TRENINGÓW!!!
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51564 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
czytalem poprzednie strony ale chodzilo mi o cos jeszcze... nie mowie ze potrzbuje ton materialu ale 2 czy 3 filmiki to niewiele... :D
pzdr

HunT
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Pierwsza rocznica

Następny temat

Noszenie noza...

WHEY premium