SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

...:::KRAV MAGA:::...-dla kraverów

temat działu:

Sztuki Walki

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 74788

Ankieta

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51564 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
wiesz, bartoz, zadałeś dosyć trudne pytanko. Prawie każdy z przeciwników Krav Maga ma trochę inne powody swojej niechęci.Jednak jest kilka najczęstszych zarzutów:
- że za droga, że jest tylko szpanerska .
-że uczy rzeczy,których inni nie chcą stosować bo im honor na to nie pozwala np.kopanie w strefe kroku, palce w oczy,gryzienie
- że nie uczy walki,a to czego uczy ,jest nierealne
- że nie jest skuteczna
- że Krav Maga powstała tylko po to żeby Żydzi zarobili na tym
- że się nie sprawdza w prawdziwej sytuacji
i jeszcze wiele innych... Sam widzisz ,że zarzutów jest dużo,z czego naprawdę niewiele z nich sformuowały osóby które widziały i trenowały Krav Maga. To śmieszne! Każdy szuka w sztukach walki czegoś innego. Wystarczy spojrzeć na naszą ankietę. Jedni potrzebuja rozwoju duchowego- wybierają aikido, kung fu,karate. innych interesuje sportowa rywalizacja- wybierają boks, lub kickboxing. innych fascynują militaria- trenują Sambo,combat 56. Krav Maga nie jest systemem,który zaspokoi potrzeby wszystkich "wojowników".Jest bardzo specyficzna i nie łatwo zweryfikować jej skuteczność. Ty także musisz określic swoje priorytety. Jeżeli chcesz trenować samoobronę,która jest brutalna, która jest oparta na pierwotnych odruchach obronnych, która nie posiada głębokiej filozofii (tak jak np.kung fu),która nauczy cię jak zachowac maksimum bezpieczenstwa na ulicy i w "kłopotliwych" sytuacjach, to sądzę że Krav Maga nadaje się do tego bardzo dobrze. Są jeszcze inne "ukryte zalety i walory" Krav Maga, ale wymieniłem te według mnie najważniejsze. Poczytaj jeszcze raz odpowiedzi na tym poście, jest tam kilka informacji którę pomogą ci podjąć decyzję.

No moi drodzy, może macie coś do dodania, trza bartozowi pomóc w decyzji.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 307 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 2548
A moim zdaniem to kompleksy!!!

"Szacunek, to powinien miec każdy do każdego."
"Cwiczyc aby przetrwac."
"Odważni nie żyja wiecznie, lecz ostrożni nie żyją wcale..."
https://bundles.sfd.pl/../../buziaki/29.gif[/img] SFD FIGHT CLUB SFD FIGHT CLUB SFD FIGHT CLUB [img]../../buziaki/29.gif" alt="" />

"Szacunek, to powinien miec każdy do każdego."
"Cwiczyc aby przetrwac."
"Odważni nie żyja wiecznie, lecz ostrożni nie żyją wcale..."

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 64 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 1771
Słuchaj - to jest tak. Zazwyczaj jak ktoś się za bardzo wychyla to reszta ma wrodzony odruch zgnoić go i ściągnąć do parteru . Oczywiscie jest to w pewien sposób związane ze sposobem promowania i reklamy kravki - po prostu jest jej dużo i nie jest do końca zgodna z prawdą - mowa oczywiście o reklamie. Zresztą sam zobaczysz jeśli pochodzisz trochę jak to jest gdy atakuje Cię dwóch przeciwników, którzy troche znają sie na rzeczy - masakra. To raz. Dwa - to co wyroznia kravkę to metodyka treningu - tego próżno szukać w innych systemach niecombatowych. Oczywiscie wszystko co jest w kravce spotkac mozesz takze gdzie indziej - tworcy systemu nie wymyslili nic nowego - chodzi po prostu o okreslony sposob wykladania, ktory jak pozniej sam zobaczysz nie bedzie Cie w zaden sposob ograniczac. Jak pewnie wiesz wszystko co robimy odciska na nas swoje pietno - pietno z kravki jest stosunkowo najmniejsze - mowa o ograniczeniach mentalnych(nie mowie o umiejetnosci wylupienia komus oczu - chodzi np o nie zdziwienie sie jak dostaniesz w dziób, z czym mają często problem trenujący karate kyoukushinkai - sorry, bo nie wiem jak to sie pisze). Oczywiscie, to co stanowi najwieksza wade kravki to brak obicia, ktore masz na co dzien chociazby w boksie - tego po prostu nie zastąpi nic. Niemniej jednak trudno praktykowac techniki kravata na kumplu z sekcji, bo to juz byloby chore. Po prostu na treningach trenujesz mentalnosc i - tu moje zdanie - chcesz sie podciagnac w technice czy to parteru czy to stojki - powinienes czyms to uzupelniac. W najgorszym wypadku zazwyczaj pozostaje DLUGA.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51564 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816


bartoz, mam tu jeszcze ciekawa stronkę, na której przedstawiono zalety i wady Kravki(oczywiście z punktu widzenia tego jednego kolesia). poczytaj,jest tam bardzo dużo ciekawych informacji.

http://sus.univ.szczecin.pl/~maciejs/kravmaga.html

lub strona główna:

http://sus.univ.szczecin.pl/~maciejs/ 

ja osobiście uświadomiłem sobie bardzo wiele rzeczy dzięki artykułom z tej strony. POLECAM!!! i pozdrawiam
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 307 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 2548
bartoz - Powinienes wybrac sie na jeden trening i sam zobaczyc jak to wyglada, Na forum mozemy ci opowiadac jak to wyglada, ale lepiej zebys przekonal sie na wlasne oczy, wtedy sam sobie wyrobisz wlasne zdanie.
Co ci szkodzi?, jak ci sie nie spodoba to sie nie zapiszesz.

pozdrawiam.

"Szacunek, to powinien miec każdy do każdego."
"Cwiczyc aby przetrwac."
"Odważni nie żyja wiecznie, lecz ostrożni nie żyją wcale..."
https://bundles.sfd.pl/../../buziaki/29.gif[/img] SFD FIGHT CLUB SFD FIGHT CLUB SFD FIGHT CLUB [img]../../buziaki/29.gif" alt="" />

"Szacunek, to powinien miec każdy do każdego."
"Cwiczyc aby przetrwac."
"Odważni nie żyja wiecznie, lecz ostrożni nie żyją wcale..."

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51564 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Bartoz-albo najlepiej coby się przekonać jedź na jakiś staż tam dowiesz się więcej o km w pigułce-jak pójdziesz na jeden trening-może Ci się niespodobac-czasami bywa że treningi są mało atrakcyjne-acz niezbędne (np treningi wydolnościowe pod czas których nie przerabiamy żadnych technik-tylko kondychę i siłę),czasem są treningi tematyczne (od czasa do czasa mamy treningi strikte boxerskie,zapaśnicze itp-przeważnie przychodzą gościnnie trenerzy boxu,zapasów,judo itd) tak więc zamiast przychodzić na jeden trening (więkrzość krytyków km była tylko na jednym treningu-stąd ich zdanie ze to chała,bo było tylko kopnięcie w jaja i dwa proste...-ot zobaczyli jeden trening i teraz twierdzą że to lipa...)pojedź na jakiś staż a zobaczysz dużo więcej niż na jednym treningu.

"lepiej by trzech sądziło, niż czterech niosło..."
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51564 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Pytanko do trenujących.
Jak jest u was z mawachami i lowkickami?
U mnie na ten przykład wysokie kopnięcia na głowę wali się tylko podczas ćwiczeń (chodzi o obronę przed mawachami) realnie i podczas sparingów mawach idzie na wysokość żeber-czubek buta wchodzi w żebra-ojojoj jak to boli )
A co do lowkicków (oczywiście wykonujemy je także standardowo-wszystko zależy od tego jak ustawi się przeciwnik i czy "lołas" wejdzie) to nie cofamy nogi po tym jak kopnięcie wejdzie,a wprost przeciwnie wchodzimy z nią jeszcze głębiej by stopą wejść na kolano drugiej nogi (mówię o lołasach na przednią nogę-po kopnięciu w przednią od razu wchodzimy w tylną)przeważnie powoduje to wygięcie się tylnej nogi przeciwnika w kostce-skręcenie kostki ,utratę równowagi -jeśli coś niejasno napisałem proszę mnie poprawić...czy cóś...

"lepiej by trzech sądziło, niż czterech niosło..."
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 307 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 2548
U mnie w sekcji, owszem jest obrona przed lowkickami i mawachami, ale jesli chodzi o atak(cwiczenie akcji na przeciwniku z garda) to specjalnie ich nikt nie stosuje. No chyba ze w czasie sparingow ale to tez nalezy do rzadkosci.

"Szacunek, to powinien miec każdy do każdego."
"Cwiczyc aby przetrwac."
"Odważni nie żyja wiecznie, lecz ostrożni nie żyją wcale..."
https://bundles.sfd.pl/../../buziaki/29.gif[/img] SFD FIGHT CLUB SFD FIGHT CLUB SFD FIGHT CLUB [img]../../buziaki/29.gif" alt="" />

"Szacunek, to powinien miec każdy do każdego."
"Cwiczyc aby przetrwac."
"Odważni nie żyja wiecznie, lecz ostrożni nie żyją wcale..."

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51564 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Malinss-no muszę Ci powiedzieć że "uliczne mawachy" i lowkicki z wejściem w drugą nogę ("standardowe" zresztą też) są naprawdę skuteczne...poza tym żeby ćwiczyć obronę przed mawachami-trza najpierw nauczyć się je wyprowadzać (u mnie jest tak że najpierw uczymy się jakichś tam technik,a potem obrony przed nimi). Powiedz mi, czyli u Ciebie w grupie uczy się tylko kopnięć kombatowych? Tzn oczywiście na jaja,na kolana,biodra i wycięcia pewnie,czy są jeszcze inne kopnięcia?-te na kolana i biodra to coś w rodzaju frontalnych kopnięć-baaardzo fajne można łatwo nóżkę złamać...
Ja mam też dużo "fajterki" poza czystym kombatem.
Moja prośba napiszcie jakie głównie techniki,uderzenia i chwyty ćwiczycie na treningach-z tego co zdążyłem zauważyć (a ćwiczyłem u pięciu trenerów km z czego u dwóch bardzo krótko bo nie odpowiadały mi ich metody nauczania) każdy trener uczy trochę inaczej-wiąże się to wydaje mi się z jego wcześniejszymi doświadczeniami w sw,od każdego można coś wyciągnąć dla siebie-spotkałem się z wieloma interpretacjami tych samych technik i chciałbym poznać wasze z tym związane doświadczenia.

"lepiej by trzech sądziło, niż czterech niosło..."
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
jakryc ZASŁUŻONY
Ekspert
Szacuny 205 Napisanych postów 13874 Wiek -4415 dzień Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 158206
pytanka natury technicznej

- jak wg KM kopnąc w jadra zapaśnika?
- jak wg KM uderzyć w krtań boksera?
- jak wg KM kopnąć w jadra boksera?

SI VIS PACEM, PARA BELLUM...
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Pierwsza rocznica

Następny temat

Noszenie noza...

WHEY premium