Pojawienie się na rynku produktów mających za zadanie zastąpić konwencjonalny kisiel, który jest słodzony cukrem, spowodowało, że częściej możemy sięgnąć po przekąskę tego typu. Jednak oprócz walorów smakowych, wykorzystanie tego typu posiłku może przynieść dodatkowo korzyści wynikające z użycia go o odpowiedniej porze dnia czy też podczas treningu. W jaki sposób możemy włączyć kisiel do diety, aby wykorzystać jego właściwości smakowe, jak i skład bazujący na skrobi?

  1. Jako słodka przekąska bez dodatku cukru
  2. Jako element doładowania energetycznego podczas treningu
  3. Jako wsparcie potreningowej regeneracji
  4. Podsumowanie

Jako słodka przekąska bez dodatku cukru

Niewątpliwym plusem tego typu dodatku dietetycznego jest pozbawienie go cukru. Kisiel, który dostępny jest w sklepie spożywczym, jako produkt konwencjonalny, zazwyczaj bazuje na dodatku cukru w postaci sacharozy. Fruit Splash od ALLNUTRITION to produkt, który nie posiada w składzie dodatku cukru, a słodkiego smaku nadaje wyrobowi zawartość słodzików, takich jak m.in. stewia.

Sprawia to, że forma węglowodanów, jakie dostarczane są wraz z produktem, jest w formie złożonej, a mianowicie skrobi kukurydzianej. Wykorzystanie skrobi kukurydzianej to powszechna praktyka stosowana w produkcji odżywek węglowodanowo-białkowych typu gainer, jak i produktów typu MRP, które mają za zadanie zastąpić pełnowartościowy posiłek.

Jak więc domyślać się możemy, kisiel od firmy ALLNUTRITION stanowić może dodatek dietetyczny na słodko, który pozwoli na uzupełnienie węglowodanów w ciągu dnia. Ten pyszny deser można zjeść na zimno, jak i gorąco.

Przygotowanie tego typu produktu jest bardzo proste. Wystarczy do gorącej wody wsypać porcję kisielu, po czym energicznie wymieszać i produkt nadaje się do spożycia. Sprawia to, że w szybki sposób możemy dostarczyć sobie odrobiny przyjemności.

Jako element doładowania energetycznego podczas treningu

Niewiele osób zdaje sobie sprawę z tego, że wykorzystanie kisielu może znaleźć swoje miejsce podczas wysiłku fizycznego. Oznacza to, że wcześniej przygotowaną porcję produktu możemy wymieszać np. z aminokwasami BCAA w wersji bezsmakowej lub w wersji smakowej, jednak warto, aby smak aminokwasów zgadzał się ze smakiem kisielu.

Tego typu “żel energetyczny” doskonale sprawdzi się jako uzupełnienie energii podczas długotrwałych sesji treningowych, działając ochronnie na tkankę mięśniową, jak i dodając energii niezbędnej do wykonania sesji treningowej. Szczególnie tego typu rozwiązanie polecane będzie osobom, które trenują wytrzymałościowo, a ich sesje treningowe są długotrwałe i wyczerpujące.

Jednak przedstawiciele sportów typowo siłowych również znajdą zastosowanie dla tego typu rozwiązania, gdyż ich treningi zazwyczaj są dużej objętości i wymagają dostarczenia energii podczas wysiłku.

Jako wsparcie potreningowej regeneracji

Podobnie jak wykorzystanie odżywki, tak samo kisiel sprawdzi się idealnie jako źródło węglowodanów po zakończonym treningu. Każda porcja Fruit Splash zawiera około 18 g węglowodanów, które z powodzeniem będą wspomagały proces regeneracyjny.

Co więcej, wykorzystać tutaj możemy dodatek owoców, aby dodatkowo podnieść wartość odżywczą, dostarczając nieco większej ilości węglowodanów, jak i składników mineralnych.

Mając na uwadze wspomaganie wzrostu masy mięśniowej, można dodać porcję aminokwasów EAA, co doskonale wkomponuje się w potreningowe okno anaboliczne, uzupełniając zarówno energię, jak i dostarczając składników budulcowych. Wykorzystanie kisielu w celach wsparcia okołotreningowego wydaje się więc pomysłem trafionym i pewną alternatywą dla osób, które nie uznają odżywek typu carbo.

Podsumowanie

Wykorzystanie nowoczesnej formy kisielu, który pozbawiony jest dodatku cukru, sprawia, że możemy bezkarnie zajadać się ulubionym deserem, nawet podczas restrykcyjnej diety. Jednak jego wykorzystanie może być dużo szersze, co przy wsparciu niewielkiego udziału aminokwasów, pozwala na stworzenie funkcjonalnego dodatku, który zarówno dostarczy energii, jak i będzie wspomagał proces regeneracji.

Komentarze (4)
basmann

Dobry kisiel nie jest zły, na ile takie opakowanie 500g wystarcza?

0
gokuson

25 porcji, jest smaczny polecam :)

0
basmann

Całkiem fajnie cenowo wychodzi

0
Bull

mega smaczne

0