SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Pierwsza rocznica

temat działu:

Sztuki Walki

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 1766

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 985 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 8743
Mineła pierwsza rocznica napadu Czeczeńskich terrorystuw na Moskiewski teatr. Wszyscy wiemy jaki był rezultat akcji rosyjskich jednostek specjalnych. Cala ta sprawa wydaje mi sie bardzo podejżana, dlaczego Rosjanie zdecydowali sie na szturm teatru w tak beznadziennej sytuacji, gdzie szanse powodzenia byly ponizaj jednego procenta ? Dlaczego Czecency nie odpalili ani jednego ładunku wybuchowego ? Jestem ciekaw jakie sa wasze opinie na ten temat

You Can Run, But You'll Just Die Tired!

Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 7 Napisanych postów 516 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 10479
A bo pewnie z tą ich fanatyczną wiarą jest tak jak i u nas

Pozdrawiam !!!

https://bundles.sfd.pl/../../buziaki/29.gif[/img] SFD FIGHT CLUB SFD FIGHT CLUB SFD FIGHT CLUB [img]../../buziaki/29.gif" alt="" />

Pozdrawiam !!!

SFD FIGHT CLUB

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 328 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 4147
No więc jesli chodzi o opinie.
był program na ten temat w discovery, gdzie było wszystko mówionie oczywiście najwiekszy szum wkoło użycia gazu bojowego a adtidotum otrzymali tylko antyterrorysci uczestniczący w szturmie, muwili że cała akcja w wykonaniu ALFY była wykonana w 100 % prawidłowo i profesionalnie tylko problem był w akcji ratunkowej były zdjecie jak rzucali ludzi jeden na drugiego dużo wtedy umrało dużo zmarło po gazie bojowym którego użyto jak wiadomo do dziś nie ujawniono jego składu mi się wydaje że w takim wypadku nie było innego wyjscia jak szturm tylko gdyby nie użyto gazu bojowego i akcja ratunkowa nie była tak spieprzona to rzczej by nikt nie zginą wtedy w teatrze taka jest moja opinia a tak swoją drogą to nawet nie wiedziałem że już jest pierwsza rocznica tego zajscia.no to teraz czekamy na opinie innych czytelników forum .

-=[https://bundles.sfd.pl/../../buziaki/29.gif[/img]]=- SFD FIGHT CLUB -=[]=- SFD FIGHT CLUB -=[]=- SFD FIGHT CLUB -=[[img]../../buziaki/29.gif" alt="" />]=-
https://www.sfd.pl/topic.asp?whichpage=1&topic_id=91981 - strona klubowa Przyłącz się !
Żołnierzu doborowy, szkolisz się surowo, a Twoja broń jest dla Ciebie czymś najcenniejszym.
Zawsze dbaj o najlepszą kondycję fizyczną!

Nitorus Oxide Systems

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 52 Napisanych postów 4559 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 42829
a czy czytał ktoś książkę reportera RMFu na ten temat? zastanaiwam sie nad jej zakupem ale najpierw chciałbym poznac opinie kogoś kto juz to przeczytał

pozdrawiam
kermit

Pozdrawiam

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 10 Napisanych postów 2201 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 15791
Moim skromnym zdaniem akcja udana.
Zawiodły służby odpowiedzialne za ewakuację itd.
Dostarczono wystarcającą ilość "antidotum" ale w początkowej fazie było za mało ludzi którzy umieli je podać. Za mało karetek do szybkiegoo odwożenia rannych, za mało lekarzy itd.

https://bundles.sfd.pl/../../buziaki/29.gif[/img] SFD FIGHT CLUB SFD FIGHT CLUB SFD FIGHT CLUB [img]../../buziaki/29.gif" alt="" />

Doradca w Rukopasznyj Boj/Samozaszczita

So give it up you bloody sods you'll not be getting laid
And the sooner that you're out the door the sooner we'll be paid

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 985 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 8743
Zgadzam sie z wami ze akcja ze strony komandosow byla przeprowadzona "wzorowo", problem byl w slabym wsparciu medycznym. Mi natomiast chodzilo o "polityczne" podejscie do sprawy. Nie wiem gdzie ale spotkalem sie z opinia/informacja ze terrorysci planowali przetrzymac zakladnikow pare dni, nastepnie ich uwolnic i bohatersko zginac walczac z rosjanami. Rosjanie podobno o tym wiedzieli i za zadna cene nie chcieli z nich zrobic meczennikow, dla tego przystapiono do akcji odbicia zakladnikow. Co w sumie by sie zgadzalo bo cala ta akcja z gazem to jedno wielki nieporozumienie. Jesli terrorysci rzeczywiscie planowali wysadzic ladunki wybuchowe i zabic zakladnikow, to zaden gaz by ich nie powstrzymal.

You Can Run, But You'll Just Die Tired!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 10 Napisanych postów 2201 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 15791
Teoria skądinąd ciekawa, ale co do jej prawdziwości - nie wiem .

Męczenników równie dobrze można by z nich w Czeczenii i tak zrobić. W Rosji cziernożopiec to i tak cziernożopiec. Nic już tego nie zmieni. Nie lubią ich i tyle. Musieli by dobrze traktować zakładników itd. A nerwy im już zaczęły puszczać. Jedna zabita, chyba dwóch postrzelonych. Ojjjj nie wiem.

Poza tym w takim razie po co kobiety z pistoletami? Na pewno nie do walki "w upor" i do końca.

Gdybanie zostanie niestety tylko gdybaniem. W Rosji często działa się na zasadzie - zróbmy cokolwiek. W resortach siłowych jest dużo ludzi ze starych układów - niekoniecznie kompetentnych. W działaniach militarnych tym co najczęściej zawodzi jest koordynacja.

W szczegóły się wdawał nie będę za długo by mówić i musiał bym się literaturą podpierać - nie chce mi się.

Ale własnie tu tkwi pies pogrzebany. Spórzcie na wszystkie akcje AT wykonywane przez rosjan - te o których oczywiście można przeczytać.
Nie pamietam w tej chwili przypadku w którym przeżyli by wszyscy terroryści. Rzadko przeżył którykolwiek. To w pewnym sensie odstrasza.
Coś w stylu - lepiej coś zrobić niż czekać co będzie. Dać przykład grozy itd.

https://bundles.sfd.pl/../../buziaki/29.gif[/img] SFD FIGHT CLUB SFD FIGHT CLUB SFD FIGHT CLUB [img]../../buziaki/29.gif" alt="" />

Doradca w Rukopasznyj Boj/Samozaszczita

So give it up you bloody sods you'll not be getting laid
And the sooner that you're out the door the sooner we'll be paid

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 985 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 8743
Kicius - im nie chodzilo o to zeby zostac meczennikami w oczach czeczenow, tylko w oczach reszty swiata. Zeby zwrocic "nasza" uwage na to co rosjanie robia w czeczenin i przez wypuszczenie zakladnikow pokazac jacy sa biedni, niegrozni i zmuszeni do aktow terrorystycznych. "Teoria" ktora przedstawilem we wczesniejszym poscie jest bardzo realna. A dowodem tego jest akcja komandosow, bo gdyby rosjanie nie mieli pewnosci ze terrorysci nie zdetonuja ladunkow to wydaje mi sie ze wyslali by ich tam na pewna smierc.

You Can Run, But You'll Just Die Tired!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 10 Napisanych postów 2201 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 15791
Wiesz w czym tkwi problem.
Czeczenia w świetle prawa międzynarodowego nie jest i nie była suwerennym państwem. A separatyści nie są mile widziani - nigdzie. W oczach świata - islamscy bojownicy - po 11.09 - nie za bardzo chyba.
Sprawdż sobie na necie kim był przywódca czeczenów z Dubrowki i z czego zasłynął jego brat. Na pewno nie z walki o niepodległość. Oczy świata dziś mają ch. do powiedzenia - moim skromnym zdaniem.

Co wiedzieli rosysjcy dowódcy - ja oczywiście nie wiem. I nie będę nawet udawał, że wiem. A z tym wysyłaniem na pewną śmierć to bym nie przesadzał.
Wiesz co by było jak by wysadzili a rosjanie nie zrobiliby nic.
Wtedy dopiero byłaby kicha na całych oczach swiata.
Albo jakby zaczęli rozstrzeliwać.
Widzisz, ja wyznaję częściowo spiskową teorię dziejów - ale ta teoria wg. mnie jest naciągana.

I nie staram się udawać najmądrzejszego tylko przedstawiam swoje zdanie.

Pozdrawiam.

https://bundles.sfd.pl/../../buziaki/29.gif[/img] SFD FIGHT CLUB SFD FIGHT CLUB SFD FIGHT CLUB [img]../../buziaki/29.gif" alt="" />

Doradca w Rukopasznyj Boj/Samozaszczita

So give it up you bloody sods you'll not be getting laid
And the sooner that you're out the door the sooner we'll be paid

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 7 Napisanych postów 516 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 10479
A teraz jako ciekawostka , wiecie co stało się z ciałami terrorystów ?

Otóż ich zwłoki nie zostały wydane lecz pochowane zawinięte w świńskie skóry .
Wyznawcy Islamu wierzą ,że człowiek ginący za wiarę jest automatycznie zbawiony
Dostaje się do raju gdzie czekają na niego same rozkosze m.in. Hurysy (Hurysy (z arabskiego "mające wyraźną czerń oczu"), według Koranu wiecznie młode, czarnookie dziewice w muzułmańskim raju, które Mahomet przyrzekł wyznawcom islamu w nagrodę za śmierć na polu walki, za wiarę oraz za sprawiedliwe i pobożne życie.
Niestety szans na zbawienie są równe zeru jeżeli ciało ginącego za wiarę po śmierci spotka się z czymś nieczystym (np. świńskimi skórami ).
Takim potraktowaniem zwłok Rosjanie zapewnili sobie , że przynajmniej ci bardziej wierzący muzułmanie głęboko zastanowią się nim podejmą podobną akcję.


Pozdrawiam !!!

https://bundles.sfd.pl/../../buziaki/29.gif[/img] SFD FIGHT CLUB SFD FIGHT CLUB SFD FIGHT CLUB [img]../../buziaki/29.gif" alt="" />

Pozdrawiam !!!

SFD FIGHT CLUB

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 10 Napisanych postów 2201 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 15791
Izraelici podobno też tak robili i jeszcze niszczą domy terrorystów samobójców żeby ukarać ich rodziny.
Metoda sprawdza się jak widać niekoniecznie.
Ale próbować trzeba.

https://bundles.sfd.pl/../../buziaki/29.gif[/img] SFD FIGHT CLUB SFD FIGHT CLUB SFD FIGHT CLUB [img]../../buziaki/29.gif" alt="" />

Doradca w Rukopasznyj Boj/Samozaszczita

So give it up you bloody sods you'll not be getting laid
And the sooner that you're out the door the sooner we'll be paid

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 985 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 8743
W wypadku izraelczykow ta metoda dziala na odwrot, jak dolewanie oliwy do ognia

You Can Run, But You'll Just Die Tired!

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

JAKI KASK DO TAEKWONDO???

Następny temat

...:::KRAV MAGA:::...-dla kraverów

WHEY premium