Nie ulega wątpliwości, że wybierając się do sklepu z suplementami diety, w około 80% przypadkach trafimy na sprzedawcę, którego zadaniem jest sprzedać jak najwięcej oraz polecać produkty, na których sklep zarabia najwięcej, czyli obarczone największą marżą. Zazwyczaj również pierwsze co zaproponuje to to, co mu nie schodzi i zalega na półkach. Chcąc dokonać zakupu trafnego, wybierając to, czego potrzebujesz, musisz się nieco przygotować do wizyty w sklepie.

Nie ufać sprzedawcy?

W żadnym wypadku nie chodzi tutaj o to, aby nie ufać osobie sprzedającej, bo być może trafiłeś na osobę “ogarniętą”, której celem samym w sobie nie jest tylko sprzedaż, a również odpowiedni dobór suplementacji. Jednak trzeba kierować się nieco ograniczonym zaufaniem, a jak sprzedawca zaczyna polecać Ci w ciemno całą paletę dostępnych środków, to znak, że jednak niekoniecznie chce Ci pomóc.

Sprzedawca chętny do pomocy będzie zadawał pytania odnośnie treningu, diety, stażu treningowego czy stylu życia, które mają istotny wpływ na dobór suplementacji. Jeżeli ledwo co powiedziałeś “dzień dobry” i skonkretyzowałeś swój cel, typu: budujesz masę, a lada sklepowa zaczyna przed tobą obrastać w różnego rodzaju środki, które “musisz koniecznie stosować, aby był efekt”, to znak, że pora się wycofać.

Zrób listę, czego tak naprawdę potrzebujesz

Najlepszą strategia, aby kupić tak naprawdę to, co Ci potrzeba, to wykonanie listy zakupów. Oznacza to, że musisz przyjrzeć się swojej diecie, czego Ci w niej brakuje, co będzie warunkowało ewentualny dobór odżywki typu białko czy też gainer, jak i witamin i minerałów. Dodatkowo staż treningowy czy też cel Twoich treningów będzie wytyczał dobranie suplementacji specjalnej, czyli kreatyny, aminokwasów, spalacza tłuszczu czy może przedtreningówki. Mając konkretne produkty, wybierając się do sklepu i przedstawiając, co chcesz kupić, zazwyczaj ograniczasz pole manewru nieuczciwego sprzedawcy.

Droższe znaczy lepsze?

Niestety niekoniecznie tego typu zależność idzie w parze. Firmy suplementacyjne umieszczają w składowej ceny wiele ukrytych kosztów. Zauważyć można, że marki najbardziej popularne, najmocniej reklamujące się, zazwyczaj posiadają ceny wyższe niż produkty mało znane. Od czego to zależy? Zazwyczaj firmy te muszą opłacić sztab marketingowców, wykupić reklamę, opłacić ambasadorów marki, którzy to produkt skutecznie promują w sieci. Oznacza to, że wybierając produkt droższy, zazwyczaj nie płacisz za lepszy surowiec, a za to, aby firma utrzymywała się na topie.

Zapytaj na forum, to nic nie kosztuje

Zanim udamy się do sklepu, posiadając już listę środków, jakie nas interesują, zapytajmy na naszym forum, czy dobór suplementacji jest odpowiedni. Zazwyczaj odpowiedź otrzymamy w kilka minut, a osoby aktywne dodatkowo poprawią naszą rozpiskę i zaproponują zmiany. Co więcej, doświadczeni użytkownicy nakierują na wybór marek, których stosunek ceny do jakości jest optymalny, chroniąc Cię przed przepłaceniem.

Może jednak zakupy on-line?

Zazwyczaj problem namawiania na suplementy, które są dla Ciebie zbędne, rozwiązują zakupy w formie on-line. Dzięki tego typu formie unikniesz nachalnej namowy, aby wybrać dany produkt, czy aby dorzucić coś “ekstra”, co pomoże zwiększyć Ci obwody. Co więcej, zazwyczaj sklep internetowy oferuje nam nieco niższe ceny niż sklep stacjonarny, a obecnie wysyłka zazwyczaj jest darmowa powyżej pewnej kwoty zakupu. Przed dokonaniem wyboru możesz poczytać opinie osób stosujących czy porównać składy poszczególnych środków, na spokojnie bez udziału osób trzecich.

Podsumowanie

Wybierając się do sklepu z suplementami powinieneś kierować się ograniczonym zaufaniem oraz być przygotowany na wybór konkretnych środków. Pamiętaj, że masz do czynienia ze sklepem, a nie źródłem rzetelnej informacji, stąd dobrze, abyś był przygotowany merytorycznie co do konieczności zastosowania danych środków. Nie wstydź się pytać, fora internetowe oferują darmowa pomoc, osoby aktywne chętnie pomogą wybrać odpowiednie środki, a zakupy w formie on-line pozwolą uniknąć wielu przykrych konsekwencji.

Komentarze (0)