SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

POJEDYNCZE PYTANIA cz.2

temat działu:

Odżywianie i Odchudzanie

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 216492

Nowy temat Temat Zamknięty
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 2 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 78
ok!!! Pracuje nad tym!!!
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 402 Wiek 33 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 3336
Co do białka mam pytanie , jakie sie szybko wchłania prócz piersi kurczaka , bo reszte sie stam twarozkiem dobijac ale sie powoli wchłania , wcinam jeszcze jogurt naturalny kubek(16gB) , ale tu tez na bazie kazeiny jak i ser. Ogulnie chodzi mi o coś co będzie urozmaicało bilans aminkowasów np. z większa iloscią glutaminy(nie jestem pewien czy nie poprzestawiałem literk.

Białko z Kaszy gryczanej lepiej sie wchłania od ryzu?? , bo łatwiej ją zjesc (nie siaknie tyle wody)i ma więcej białaka.

Zmieniony przez - kiklak1 w dniu 2009-01-11 13:27:36
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 12 Napisanych postów 1777 Wiek 31 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 29465
szybkowchłanialne- mięcho/rybka/jajko
wolno...-jogurty/twarożki

oczywiście możesz opóźnić wchłanianie przez dodanie tłuszczu
staraj się jeść szybkowchłanialne przez cał dzień na noc wolnowchłanialne
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 95 Napisanych postów 16770 Wiek 34 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 68752
nie licz bialka z kasz/ryzu/makaronu/platkow !!
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 29 Napisanych postów 4524 Wiek 34 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 33482
Ogranicz twarog do max. 200g/dzień. Stawiaj na jajka/mieso/ryby.



Zmieniony przez - zaglebieSC w dniu 2009-01-11 14:55:52
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 21 Napisanych postów 176 Wiek 37 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 4294
Czemu nie liczyć białka roślinnego? W ogóle? Skoro spożywa się je ze zwierzęcym to można chyba je liczyć?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 95 Napisanych postów 16770 Wiek 34 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 68752
jest niepelnowartosciowe!!

mozesz wliczac tylko pamietaj zeby conajmniej 70% to bylo zwierzece
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 402 Wiek 33 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 3336
NO ok wolno sie wchłania ale np. zjem rano w kromkach 100g białego to po 6 h czyli koło 12 do 15 białko jest w organizmie. miecho jadłem kurczaka po 200+ g.piersi po treningu ale stwierdziłęm ze nie ma sensu jesli sie nie wchłonie całkowicie i ograniczyłem do 150. Hymm u mnie to bedzie tak ze hymm z miesa około 65 gB(wliczajac obiadowe), jaja stosuje jako zamiennik gdy nie mam kurczaka po treningu więc włąsciwie w to wchodzi. Ryba tak samo jako zamiennik. Kurde chyba włąsnie znaleźliscie bład w moim bilansie białkowym:D bo reszta to ser w sumie hymm 53gB ale nie zawsze. 16gB jogurt naturalny. czyli tu mam około 135 (nie waze wszystkiego ale to buja sie w tych okolicach)a reszta czyli do pełnej ilosci białka na dzień(150-160)mysle ze jest w płatkach kaszach pieczywie czekoladzie:D itd.

Wiecie chodzi mi o cos co posiada glutamine ze wzgledu na to ze usprawnia myslenie i przyczynia sie do pobudzenia hormonów wzrostowych.

PS. Mysle ze nie potrzebuje max z zapotrzebwania białka , bo kłade nacisk tylko na niektrre grupy miesni tz. bez pleców i nóg za wyjatiem tyłka. czyli sporych masywnych potrzebujacych białka.

Włąsnie ostatnio cos zauwazyłem bo.. zjadłem lekki obiad i zaraz (0.5h)chciałem cwiczyc ale wiedziałem ze jeszcze nie ma wystarczajaco energi w organizmie to zeżarłem 7 łyzek miodu dobiłem troche ptasim mleczkiem na 15 min przed.

I o dziwo zamiast po 7 seri przejsc na 120s odpoczynku z 90s dałem rade wyciągnąć cały trening na 90s i widocznie nie wazne ze byłem najedzony przed treningiek itd ale poziom włąsciwi glukozy we krwi był zamały. Co moge dodac przed trenigiem tak równie dobrze kopiacego??
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 65 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 637
Potrzebne mi zapotrzebowanie dla kobiety (170cm, 75kg) wyszlo mi 1800 i to ma byc na redukcje (czyli - 300 i wyjdzie 1500kcal)i niewiem czy to nie za mało ale jeśli dobrze
to przeciez 2,2g białka bedzie za duzo
i niewiem jak rozlozyc b/t/w
PLX HELP ;p
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 95 Napisanych postów 16770 Wiek 34 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 68752
erima12
juz odpowiedzialem
Nowy temat Temat Zamknięty
Poprzedni temat

Pomóżcie z odchudzaniem

Następny temat

TrenerGym - pytanie

WHEY premium