SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

POJEDYNCZE PYTANIA cz.2

temat działu:

Odżywianie i Odchudzanie

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 218161

Nowy temat Temat Zamknięty
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11149 Napisanych postów 51567 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
a z orzechów jakie najlepiej jeść, poza włoskimi i brazylijskimi i migdałami, jeszcze jakies są godne uwagi????

o brazylijskich nie słyszałem, włoskie i migdały ;)

Zamierzam od września wraz z treningiem na siłowni rozpocząć też korzystanie z diety, pierwszej warto dodać. Mój celu to nabranie masy. I wreszcie pytania:
-jak to jest z tym bilansem kalorii, różne wzory, różne wyniki, vitalmax swoje, inni swoje. Jak z tego wybrnąć? Jak właściwie dobrać ilość kalorii? Spotkałem się także z poglądem że pierwszą dietę warto rozpocząć od 3000kcal, a następnie operować tą wartością na plus lub minus;
-jak właściwie dobrać ilość białek, tłuszczów i węglowodanów w diecie/na kilogram masy ciała?
-czy dzień z treningiem i dzień bez treningu powinien operować innymi dietami? W czym powinny się różnić?


- bilans oblicz: 24h x twoja waga x współczynnik aktywności + dodaj 300-500kcal na start (masa %_)!)
- nie wiem za dużo o Tobie, ale pewnie na start zbilansowana: 1,6-2g białka kmc/30% zapotrzebowania z tłuszczy/reszta węglowodany
- Jeżeli stosujesz suplementację około treningową to powinien. Jeżeli nie i nie wymagasz specjalnego traktowania () to nie (mam na myśli np. tendencje do zalewania eliminację węgli w DNT itd.)

pozdrawiam


PS: PojedyNcze pytania jest błąd w tytule...

Zmieniony przez - Kleks. w dniu 2008-08-26 19:35:33
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 2 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 16
Czy pikantne dania w czymś przeszkadzają?? mają zły wpłuw na diete?? Bardzo lubie jeść pikantne rzeczy i chce ćwiczyć i stosować diete z nadwyżką kalori(na mase). Czy będe musiał sobie odmawiać pikantnych potraw?? czy to wogóle ma jakiś wpływ??
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 25 Napisanych postów 1977 Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 27200
wplyw to moze miec jedynie na cere,jak ktos ma problem z tradzikiem no i jeszcze ewentualnie jak ktos ma jakies problemy z zołądkiem to duze ilosci moga poglebic dolegliwosci. Na efekty diety wplywu nie ma. Unikaj tylko soli i mieszanek przypraw,ktore zawieraja sol i cukier,a tak to mozesz jesc.

www.pajacyk.pl
-----------------------------



----------------------------

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 229 Wiek 37 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 15454
czy mozna jesc tylko zmiksowane posilki?? nie chce mi sie polykac tyle czasu ryzu/kuraka najchetniej bym je wypil , mozna sie tak caly czas odzywiac? thx za odp.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 25 Napisanych postów 1977 Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 27200
jesli "tylko" , to nie jest to dobry pomysl,ale takie papki +inne zwykle posilki w ciagu dnia to ok. Hmm tak smakowo jakos papka kurczaka i ryzu srednio mi sie widzi, jednak to juz Twoj gust I pamietaj,ze nie tylko obrobka termiczna,ale rowniez rozdrobnienie pokarmu podwyzsza IG.

www.pajacyk.pl
-----------------------------



----------------------------

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 250 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 1361
tak sobie myślę o jednej rzeczy-czy produkty gotowane jak ryż/kasza gryczana ustalone w posiłku np na 50g należy odważać przed czy po gotowaniu? tabele wskazują kaloryczność produktu w stanie "surowym" tak?

Hart ducha i siła woli

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11149 Napisanych postów 51567 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Wszystko wazymy przed obrobka, w tym przypadku np ryz zwiekszy swoja wage bo nasiaknie woda. Tak, dotyczy surowizny
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 25 Napisanych postów 1977 Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 27200
kg.,akurat w przypadku ryzu czasami w tabelkach mozesz spotkac sie z tym,ze jest podana wartosc kcal po ugotowaniu ryzu,ale wtedy bedzie to wyraznie podkreslone,ze "ryz gotowany". Jesli jest podane po prostu ryz to zawsze chodzi o wartosc 100g surowego.

www.pajacyk.pl
-----------------------------



----------------------------

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 250 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 1361
no to ładnie... jeszcze pare takich kwiatków a wyjdzie mi że zamiast deficytu 200kcal na redukcji jechałem na -400

Dobra to kolejne pytanie,bo musze lekko diete poprawić po zmianie wagi.
obecnie 73,5-74kg
B - 2g
W - 2g
T - 0,8
1717 kcal

poprzednio 75kg
B - 2
W - 1,5g
T - 1
1725 kcal

Ilość białka i węgli jest ok? Dodam tylko że najbliższe 1,5 miesiaca będzie wymagające-minimum co drugi dzień biegi rano,conajmniej 4 treningi sw w tyg,napewno 1-2 siłownia.
Cel-czały czas redukcja do 71kg.

Hart ducha i siła woli

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 41 Napisanych postów 1869 Wiek 38 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 6274
jak da mnie to i 1 i 2 układ btw jest ok. al;e ja skłaniałbym sie bardziej do tego z mniejsza ilścią ww:) i okołotreningowo:)

Praktyk nie teoretyk, f***'ty nie bzdety

Nowy temat Temat Zamknięty
Poprzedni temat

Pomóżcie z odchudzaniem

Następny temat

TrenerGym - pytanie

WHEY premium