SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

v 2.0-wbija ojciec, wbija matka,wbija sasiad i sasiadka-synthol spam AKIF

temat działu:

Aktualności - Kulturystyka i Fitness

słowa kluczowe: , , , , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 1485028

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
masti M.P. w Kulturystyce Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 10041 Napisanych postów 30381 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 728747
Takie rozmyśłania dla fanów s-f ,z mojego tematu.


Komentarze cd : Oumuamua


Naukowcy już przeanalizowali sposoby,jakby zbadać Oumuamua,by się przekonać co to naprawdę jest.

Może rzeczywiście jakiś wymarły staatek kosmiczny?

Wyobrażacie sobie jakby to zmieniło nasz świat?

By zrozumieć te urządzenia i technologię-byłoby roboty na najbliższe 500 lat

Jeżeli byłby to pojazd kosmiczny-to byłby to najcenniejszy artefakt w skali naszej historii.

Stąd łatwo zrozumieć-ile byłoby do zyskania -najcenniejszy obiekt w historii kuli ziemskiej.



Ale ze wstępnych wyliczeń i przeglądu technologii

-Oumuamua oddala się teraz od nas z szybkością 36 km/sekundę a nasze najszybsze sondy,i to po długim czasie rozpedzania przez pola grawitacyjne innych planet osiągają max 20 km/sekundę.

To tak jak gonic maluchem jadąc 100 km/h uciekjące Porsche jadące 200 km/h


Nawet paradoks Zenona tu nie pomoże :)


Druga sprawa-moze udałoby się opracować szybszą sondę i ja wysłać-ale trwałoby ok 10 lat a pościg za asteroidą kolejne 20 lat.

Czyli w 2047 może byśmy się dowiedzieli,czy te starania były owocne.

Pozostał by jeszcze "drobny problem"-jak ten statek obcych sprowadzić na Ziemię .?


Ale tak sobie myślę....by się przekonać co to jest naprawdę-warto jednak ruszyć w pościg za tym obiektem.

Może wielkie mocarstwa to zrobią-oczywiście nie informujac konkurencjio tym.

Może-a oczym nie wiemy,juz USA ,Chiny ,Rosja gorączkowo szykują rakiety pościgowe?

Najlepiej byłoby wysłać załogę-która na miejscu w razie okazania się ,że to statek kosmiczny-preprowadziła by badania i jakos spróbowała wrócić tym statkiem na Ziemie?


Bardzo ciekawie to by się także zapowiadało-np jako film s-f







...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Possible Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 1978 Napisanych postów 19837 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 731888
Tan obiekt wyglada jak kawal skaly lub suchego lodu, a nie jak cos stworzonego przez istoty myslace. Po prostu zwykla asteroida.






Duzo ciekawszy jest Black Knight.

Tutaj nieco na ten temat:
https://ligaswiata.blogspot.de/2016/02/o-tajemniczym-satelicie-black-knight.html





Zmieniony przez - Possible w dniu 27.11.2017 22:07:33
3
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
lordknaga Doradca
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 5408 Napisanych postów 15422 Wiek 39 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 388404
trump teraz bedzie musial dzwonic do willisa zeby zrobic odwiet na nastepnej asteroidzie po ponad 20 latach
3

http://www.sfd.pl/Lordknaga_blogo_galeria-t1129580.html

LORDKNAGA - MOJA PRZYGODA Z CROSSFITEM - sponsored by reebok

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
masti M.P. w Kulturystyce Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 10041 Napisanych postów 30381 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 728747
Possible- o Black Knight też pisałem :)
Też mnie się sam pomysł podoba ale fakty są zupełnie inne niz w tym micie :)

Naukowcy juz to dawno rozwiązali :)

Zdjęcia oryginalne są rzeczywiście-tylko ten obiekt to koc termiczny ,sgubiony podczas jednej z misji-a reszta to zlepek kilku legend :)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 12 Napisanych postów 162 Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 8802
Fajnie się te teorie czyta ale wszechswiat jest tak duży i stary że jakby miało jakieś ufo zawitać to pewnie już by to się stało. Fajny był też taki film ukryty wymiar z fishburnem i neillem. Podobno miał to być film gore ale sceny gdzie torturują załogę w innym wymiarze zostały wycięte.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
masti M.P. w Kulturystyce Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 10041 Napisanych postów 30381 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 728747
Wiadomo-widzałem. :)

Acha zdjęcie tego Posłańca to wizja artysty a nie zdjęcie tego obiektu.

Tak narysował tą asteroidę w oparciu o dane naukowe uzyskane z radarów.
Trochę trzeba o nie poczytać,by zauważyć jej fenomen
-jej hiberboliczna orbita pochodząca z gwiazdozboru Lutni,jej duża prędkość-przekraczająca tzw prędkość ucieczki z naszego Układu Słonecznego
- bardzo nietypowy kształt-jest 10razy dłuższa niż jej średnica
-do tego wiruje wokół swojej osi-czyli wytwarza siłę ciążenia ewentualnej załodze.
-średnia gęstość jest o wiele wyższa niż typowej asteroidy-przypomina gęstość urządzeń mechanicznych-statków kosmicznych a nie skał.
Oczywiście podobna gęstość miały juz inne ciała niebieskie-np meteoryty ,które spadły na Ziemię-np koło Poznania-były także kamienno żelazne i zrobiły w ziemi 7 niezłych kraterów.
Maniacy do dziś znajdują tam kawałki tego meteoru.
Ja nie znalazłem ale nie szukałem z wykrywaczem metali :)






Zmieniony przez - masti w dniu 2017-11-28 12:13:00

Zmieniony przez - masti w dniu 2017-11-28 12:14:06
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
masti M.P. w Kulturystyce Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 10041 Napisanych postów 30381 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 728747
Animacja trajektorii Oumamua-widać wyraźnie jej nietypowe zachowanie dla asteroid
...
Napisał(a)
Usunięty przez masti za pkt 1 regulaminu
masti M.P. w Kulturystyce Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 10041 Napisanych postów 30381 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 728747
...
Napisał(a)
Usunięty przez masti za pkt 1 regulaminu
masti M.P. w Kulturystyce Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 10041 Napisanych postów 30381 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 728747
...
Napisał(a)
Usunięty przez masti za pkt 1 regulaminu
masti M.P. w Kulturystyce Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 10041 Napisanych postów 30381 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 728747
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Relacja z kultowego Trening Camp u Norberta Tymczaka-15 luty 2014

Następny temat

REGULAMIN X PUCHAR ZIEMI PUCKIEJ W KULTURYSTYCE-ŻELISTRZEWO 2014

WHEY premium