SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Aktualne Testy do policji 2008/2009 SĄ ODPOWIEDZI NA TWO, WYSTARCZY PRZECZYTAĆ TEMAT

temat działu:

Sztuki Walki

słowa kluczowe: , , , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 553050

Nowy temat Temat Zamknięty
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 38 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 376
Kurde, mogłam pić w miejscu publicznym zamiast przekraczac predkość;)))))
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 543 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 6184
No właśnie ciekawy jestem co wy myślicie o tym, żeby do takich mandatów się nie przyznawać ? Ja mam np. za przechodzenie w miejscu niedozwolonym :( Fajnie byłoby jakby ktoś podpytał znajomych funkcjonariuszy jak to sprawdzanie się odbywa. Bo jak się nie przyznasz i odkryją to będzie zonk na dłużej niż dwa lata. Sam postaram się spytać znajomego policjanta.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 5 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 18
zaufaj mi rozmawiałem z nie jednym policjantem i nie opieram tego tylko na swoim domniemaniu. Wiem że tak jest punktowane drogowe oraz przestępstwa idą do bazy, reszta nie idzie nigdzie. Sporo moich kolegów poszło do policji mając własnie za picie mandat albo za coś innego. I nie było one wpisywane do bazy, a nikt nie wykrył że byli karani.

Wszystkie pytania na priv ;)

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 543 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 6184
To wiemy co robić :) ja mam farta wa takim razie bo dostałem za przechodzenie w miejscu niedozwolonym, ale jakiś czas temu miałem też mandat za niezapięte pasy, gdzie można sprawdzić kiedy został opłacony, bo z tego co pamiętam to ściągnęli mi z podatku i nie pamiętam ile czasu minęło ?


Jeszcze odnośnie tematu długich włosów, który był kiedyś poruszany

http://lodz.naszemiasto.pl/wydarzenia/17041,policjanci-do-fryzjera-zabronione-kitki-i-warkocze,id,t.html


A tu ze strony policja.pl interpretacja przepisów odnośnie niekaralności

Wymagania stawiane kandydatom do służby w Policji w zakresie niekaralności.

Wymagania stawiane kandydatom do służby w Policji zostały określone w art. 25 ust. 1 ustawy z dnia 6 kwietnia 1990 r. o Policji (Dz. U. z 2007 r. Nr 43, poz. 277 z póżn. zm.), zgodnie z którym służbę w Policji może pełnić obywatel polski o nieposzlakowanej opinii, niekarany, korzystający z pełni praw publicznych, posiadający co najmniej średnie wykształcenie oraz zdolność fizyczną i psychiczną do służby w formacjach uzbrojonych, podległych szczególnej dyscyplinie służbowej, której gotów jest się podporządkować.

Stanowisko zajęte w przedmiocie niekaralności, o której mowa wyżej przez Biuro Prawne Komendy Głównej Policji stanowi, że wymóg niekaralności określony w ww. przepisie należy rozumieć jako niekaralność zarówno za przestępstwo, jak i wykroczenie. Zgodnie z zasadą clara non sunt intepretanda wymóg niekaralności nie wymaga szczególnej interpretacji, bowiem jest jasne, że odpowiedzialność karną ponoszą zarówno sprawca przestępstwa, jak i wykroczenia.

Sankcje za popełnienie wykroczenia i przestępstwa określone są w różnych ustawach, niemniej jednak są to sankcje karne, ponieważ pociągnięcie do odpowiedzialności karnej, zarówno za przestępstwa, jak i wykroczenia, rodzi odpowiedzialność karną.

Z art. 1 § 1 Kodeksu wykroczeń wynika, że wykroczenie stanowi czyn społecznie szkodliwy zabroniony przez ustawę obowiązującą w czasie jego popełnienia pod groźbą kary aresztu, ograniczenia wolności, grzywny do 5 000 złotych lub nagany.

Popełnienie wykroczenia niewątpliwie stanowi naruszenie prawa.

Wykonywanie orzeczeń w sprawach o wykroczenia odbywa się na zasadach określonych w ustawie z dnia 6 czerwca 1997 r. Kodeks karny wykonawczy (Dz. U. Nr 90, poz. 557 z późn. zm.). Zatem wątpliwości związane z wykonaniem, darowaniem lub przedawnieniem kary orzeczonej przez sąd za wykroczenie mogą być wyjaśnione przed sądem, który skazał sprawcę wykroczenia. Natomiast egzekwowanie kar orzeczonych w drodze mandatu karnego odbywa się w drodze ustawy z dnia 17 czerwca 1966 r. o postępowaniu egzekucyjnym w administracji (Dz. U. z 2005 r. Nr 229, poz. 1954 z późn. zm.).

Organem egzekucyjnym jest naczelnik urzędu skarbowego właściwy dla miejsca zamieszkania zobowiązanego, który może udzielić informacji o egzekucji grzywien orzeczonych w drodze mandatu. Jest oczywiste, że wszystkie przesłanki z art. 25 ust. 1 ustawy o Policji muszą być spełnione przez kandydata w momencie składania przez niego dokumentów.

Zatarcie skazania za wykroczenie reguluje art. 46 ustawy z dnia 20 maja 1971 r. Kodeks wykroczeń (Dz. U. z 2007 r. Nr 109, poz. 756), który stanowi, że:
"§ 1. Ukaranie uważa się za niebyłe po upływie 2 lat od wykonania, darowania lub przedawnienia kary.",
"§ 2. Jeżeli ukarany przed upływem okresu przewidzianego w § 1 popełnił nowe wykroczenie, za które wymierzono mu karę aresztu, ograniczenia wolności lub grzywny, ukaranie za oba wykroczenia uważa się za niebyłe po upływie 2 lat od wykonania, darowania albo od przedawnienia kary za nowe wykroczenie.",
"§ 3. Jeżeli orzeczono środek karny, uznanie ukarania za niebyłe nie może nastąpić przed jego wykonaniem, darowaniem albo przedawnieniem wykonania."

Zmieniony przez - Vex w dniu 2009-10-20 12:48:01

Zmieniony przez - Vex w dniu 2009-10-20 13:00:28
...
Napisał(a)
Usunięty przez QUEBLO za pkt 1 regulaminu
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 1 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 2
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 543 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 6184
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 1 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 90
witam,mam pytanie czy orientuje sie ktos jak jest z wykroczeniami za zaklocanie ciszy nocnej bo spotkalo mnie to 5 lat temu w andrzejki i mialem wniosek o ukaranie w sadzie grockim art51\1kw niewiem czy mam to uwzglednic w papierach czy nie.jesli ktos cos wie to prosze o pomoc w tej sprawi
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 28 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 338
Vex, gratuluje cennych znalezisk i informacji które udostępnileś.
Mam problem jak rozumieć tą interpretację zapisu o nie karalności i tego jak sie ona ma do wymagań stawianych kandytatom. Ci prawnicy policyjni to jacyś *******e którym nie udalo sie zdobyc ambitniejszego zajecia wymagającego ukonczenia aplikacji. no bo wg nich:

Wymagania stawiane kandydatom do służby w Policji zostały określone w art. 25 ust. 1 ustawy z dnia 6 kwietnia 1990 r. o Policji (Dz. U. z 2007 r. Nr 43, poz. 277 z póżn. zm.), zgodnie z którym służbę w Policji może pełnić obywatel polski o nieposzlakowanej opinii, niekarany

i dalej niekaralność czyli:

wymóg niekaralności określony w ww. przepisie należy rozumieć jako niekaralność zarówno za przestępstwo, jak i wykroczenie

więc skoro:

służbę w Policji może pełnić obywatel polski o nieposzlakowanej opinii, niekarany, [...] zarówno za przestępstwo, jak i wykroczenie ..(to)..

to policjanci ukarani już po zatrudnieniu mandatami wypad i do zobaczenia za dwa lata, z komendantem głównym na czele.

o co tu chodzi? brak mi słów

moje postepowanie rekrutacyjne jest ciągle w toku, mam już termin MS.
skladajac papiery dostalem informacje abym w rubryke dotyczaca karalności (!) wpisal równiez mandaty (tak samo jak w wypadku karania sądowego z ostatnich 10 lat), powiedziano mi ze absolutnie mandaty te nie beda mialy wplywu na kwestie przyjęcia - papiery skladalem w maju. klamstwo perfidne prosto w oczy? sie okaże

nowo skladajacym polecam sie dopytac, np telefonicznie w kadrach czy rzeczywiscie w tej rubryce nalezy wpisac mandaty i czy moze to miec wplyw na decyzje o przyjeciu do policji





Zmieniony przez - zadziorek w dniu 2009-10-20 19:09:24

xyz

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 543 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 6184
Spoko żyję po to by służyć jak trefie jeszcze na jakieś ciekawe materiały to na pewno je zamieszczę
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 77 Napisanych postów 11983 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 79498
Dla mnie *****izmem jest nierozgraniczenie wykroczenia o charakterze kryminalnym,od wykroczeń drogowych.Uważam,że prawnicy KGP byli zbyt nadgorliwi w interpretacji.Rozumiem,że nie chcą ludzi w policji karanych mandatami za kradzieże(są one wykroczeniem jesli wartośc skradzionej-skradzionych rzeczy nie przekracza 250 zł),ale jak widać nawet policjanci z najwyższej półki w kraju nie są wolni od wykroczeń drogowych.Sam czuję się jak zaj.eb.isty przestępca,bo w sierpniu nie zachowałem należytej ostroznosci i walnąłem swoim autem w tył innego i dostałem mandat za spowodowanie zagrożenia w ruchu drogowym. W przyszłym sezonie chcę zrobić swój ostatni krok w stronę Policji,ale jeśli nie zmieni się interpretacja,lub lub nie bedzie rozgraniczenia miedzy wykroczeniami drogowymi,a innymi,to dam sobie spokój.Chyba panowie z KGP chcą,aby dużo wartościowych ludzi,którzy mogliby zrobić dużo dobrego w Policji chcą żeby przeszli na ciemną stronę mocy

Raczej ustapić niż zranić,raczej zranić niz okaleczyć,raczej okaleczyć niż zabić,prędzej zabić samemu,niż dać się zabić.

Nowy temat Temat Zamknięty
Poprzedni temat

Nowy sklep firmowy MASTERSa !!!

Następny temat

Bold dla Marcina VB - gratulacje

WHEY premium