SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Aktualne Testy do policji 2008/2009 SĄ ODPOWIEDZI NA TWO, WYSTARCZY PRZECZYTAĆ TEMAT

temat działu:

Sztuki Walki

słowa kluczowe: , , , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 553166

Nowy temat Temat Zamknięty
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 8 Napisanych postów 547 Wiek 42 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 2264
Słaby- dzięki za obszerną wypowiedź.
To tak jeszcze uściślając ...

Ja za wysoki cholesterol Ci wyszedł, to jest już problem i trzeba tak robić (dietka/tablety) by był w normie?

Co do ciśnienia...to lipa bo ja biorę tabletke i nie wiem czy tak można...

Aha...czyli to nie jak wojskowa komisja lekarska, tylko dreptanie od lekarza do lekarza? i Na końcu ocena ze świstków czy zdatny czy nie?

A czy, któryś z lekarzy ocenia postawę...tatuaże...itd?

sam nie wiem...

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 77 Napisanych postów 11983 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 79498
Ja miałem za wysoki cholesterol,ale norma minimalnie przekroczona była,także myślę,że tygodniowa dieta pomogła zbić i poziom glukozy,jak i cholesterolu.Patrzą na to mocno ogólnie mówiąc.ale można powtarzać badania.Do ciśnienia też słyszałem,że są uczuleni.Ja wezmę tabletkę,bo mam lekko podwyższone,a bym nie chciał na samym końcu etapu przyjęcia usłyszeć NIE.

Co do komisji lekarskiej.Żeby się na nią stawić najpierw musisz odwiedzić lekarzy różnych specjalności takich jak:okulista,dentysta,neurolog,chirurg,skórno-weneryczny,laryngolog,psycholog,psychiatra.Nie wiem czy wszystkich napisałem,bo obiegówka w aucie leży.Oprócz tego robisz RTG klatki piersiowej i kręgosłupa z opisem,USG jamy brzusznej,badania moczu i krwi-grupa krwi + szczegółowe badania krwi,badania na żółtaczkę zakaźną,na wirusa HIV.Wszędzie latasz z obiegówką,a z labolatorium odbierasz wyniki.Z tym wszystkim jeśli na całej obiegówce masz wpisy i podpisy lekarzy(bez jednego-lekarz wewnętrzny) rejestrujesz się do lekarza rodzinnego MSWiA i on na podstawie wyników i wpisów robi opis ogólny na obiegówce w miejscu lekarza wewnętrznego.Jeśli to masz załatwione,to dopiero z tym wszystkim mozesz stawić się na komisję lekarską,która na podstawie tych wszystkich wpisów i kwitów orzeka o zdolności do służby w Policji.Bardziej szczegółowo już się nie da napisać.

Co do tatuaży-pytają o nie psycholodzy,psychiatra,a możliwości ich ukrycia nie ma,bo i tak to wyjdzie na badaniu u skórno-wenerycznego lekarza,gdzie stoi się w samych gaciach,a on ogląda ciało,także lepiej nie ściemniać,bo można się pożegnać z Policją.Jeśli tatuaż jest estetyczny-artystyczny to wystarczy psychologowi,czy psychiatrze sprzedać wiarygodną opowieść,czym się kierowaliśmy robiąc tatuaż.Lepiej nie mieć tatuażów CHWDP ale panowie z takimi raczej o pracę w Policji się nie starają.To tak pokrótce.

Zmieniony przez - słaby 56 w dniu 2008-11-09 11:07:18

Raczej ustapić niż zranić,raczej zranić niz okaleczyć,raczej okaleczyć niż zabić,prędzej zabić samemu,niż dać się zabić.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 345 Wiek 32 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 1918
Chciałbym za kilka lat pracować w policji, na razie jestem w 2 kl. technikum ekonomicznego. Mam takie pytanie, czy po średniej szkole można pracować, czy trzeba robić studia? W 3 klasie będę mieć praktyki, czy mógłbym mieć je np. w policji, przeważnie takie praktyki odbywają się np. w bankach. Czy przydatne są kursy, np. kurs ochroniarski do policji? Ogólnie, czy ciężko jest się dostać ''teraz'' do policji? Dzięki za odp.

"Kto nie dąży do rzeczy niemożliwych nigdy ich nie osiągnie"

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 77 Napisanych postów 11983 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 79498
SŁUŻBĘ W POLICJI MOŻE PEŁNIĆ OBYWATEL POLSKI:

·o nieposzlakowanej opinii,

·niekarany i korzystający z pełni praw publicznych,

·legitymujący się co najmniej średnim wykształceniem,

·posiadający zdolność fizyczną i psychiczną do służby w formacjach uzbrojo­nych, pod­ległych szczególnej dyscyplinie służbowej, której gotów jest się pod­po­rząd­ko­wać.

Ponadto mężczyźni powinni posiadać uregulowany stosunek do służby woj­sko­wej.


Od siebie napiszę.Preferowane jest wyższe wykształcenie,za określone kierunki dostaje się wyższą ilość punktów,to samo jest za certyfikaty ze znajomości języków obcych.

Guns-jak Ty sobie wyobrażasz swoje praktyki w Policji????Jako kto???Nie wiem,czy dobrze pamietam,ale obiło mi się o uszy,że jako stażysta ktoś ze znajomych parzył kawę i herbatę i latał z papierami od pokoju do pokoju w Policji.Ale pewnie do tego i tak trzeba by robić ankietę bezpieczeństwa osobowego z klauzulą dopuszczjącą do dokumentów "zastrzeżone" i "poufne".

Co do kwitów ochroniarskich i tym podobnych.Nikt nie chciał widzieć moich certyfikatów ze szkoleń i ukończonych kursów,a miałbym w sumie co pokazać.Także w moim przypadku ilość szkoleń i doświadczenie nie ułatwiają mi jakoś drogi przy przyjęciu do Policji.

Czy ciężko się dostać?Co to znaczy??Dla mnie to znaczy wszystko i nic.Trzeba spełnić wszystkie wymagania określone przez Policję,zaliczyć TSF,potem wpasować się umiejętnie w badania psychologiczne,w określony wymagany profil preferowanego policjanta na badaniach multiselekt,umiejętnie rozmawiać z psychologiem podczas rozmowy indywidualnej,zaliczyć badania lekarskie i przejść komisję i to wszystko.Jest to dość czasochłonne i jeśli się ma inne obowiązki,to trzeba się dobrze zgrać,bo terminów Policja raczej pod nikogo nie ustawi,bo mam na przykład pracę w tym dniu ...i trzeba kombinować.Jak komuś zależy na służbie w Policji,to trzeba się trochę poświęcić.

Raczej ustapić niż zranić,raczej zranić niz okaleczyć,raczej okaleczyć niż zabić,prędzej zabić samemu,niż dać się zabić.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 8 Napisanych postów 547 Wiek 42 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 2264
Dzięki Słaby...rzeczywiście to dokładnie opisałeś... :)

Co do lekarzy to jeszcze tylko jedno, Ty nasz policjancie z Majami
Jak masz dziurkę w zębie to trzeba ją zrobić, czy oni po prostu odnotowują to sobie i tyle...

Aha..i jak widzisz swoją karierę... tzn (super się nie znam), ale podobał by mi się pion kryminalistyczny, lub drogówka... jaki mam wpływ na to gdzie będe...tzn na Twoim przykładzie? Czy to kwestia wolnych wakatów, czy szczęścia, czy preferencji?
Pozdr

sam nie wiem...

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 345 Wiek 32 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 1918
Dzięki za odp.
A jak już kogoś policja zatrudni to otrzymuje się stopień posterunkowego??(najniższy stopień prawda?) Czym się zajmuje początkująca osoba w policji? W jaki sposób można zostać np. sierżantem albo aspirantem?(wiem, wiem, na początku trzeba swoje 'odbębnić', ale co jeszcze?)

"Kto nie dąży do rzeczy niemożliwych nigdy ich nie osiągnie"

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 77 Napisanych postów 11983 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 79498
Donpatricc-ja ciągle jestem tylko kandydatem do Policji.Policjantem zostanę z dniem mianowania,jeśli wszystko się ułoży.Co do kariery.Wszystkie badania psychologiczne są robione pod Odziały Prewencji Policji.Z dniem 1 stycznia nie będzie już odrabiania wojska w Policji i w związku z tym w OPP będzie dużo wakatów,które trzeba będzie zapełnić.Nie napiszę tutaj co myślę,gdzie chciałbym pracować,bo różnie z tym może być.Na początku generalnie chciałbym poznać dobrze pracę i papierowe sprawy,żeby móc się rozwijać w innym pionie policyjnym.


Co do zębów.Nie byłem od 10 lat u dentysty,a stomatologa przeszedłem...

Tak,po przyjęciu,każdy nowy policjant ma stopień posterunkowego.Sierżanta teraz dostaje się uznaniowo,nie ma już półrocznych szkółek jak jeszcze ze dwa lata temu.Czyli,jeśli nie podpadasz,a wyróżniasz się,to przełożony może wnioskować o wyższy stopień.Ale finansowo nie jest jakoś stopień mocno wsparty.
Słyszałem o "garbatym" od znajomych,który już 3 miesiące po wyjściu ze szkółki dostał sierżanta...Inni muszą na to czekać po kilka lat.Nie wiem jak jest z aspirantem,ale do tego chyba jest już potrzebna szkoła aspirantów.
Na początku pracy w Policji,po szkółce przeważnie każdego czekają Oddziały Prewencji,wyjątki,tzn.ludzie ze znajomościami może się wbiją w inne piony.

Zmieniony przez - słaby 56 w dniu 2008-11-09 18:24:44

Raczej ustapić niż zranić,raczej zranić niz okaleczyć,raczej okaleczyć niż zabić,prędzej zabić samemu,niż dać się zabić.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 345 Wiek 32 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 1918
Dobrze, ale będąc tym posterunkowym można próbować się dostać do Szczytna?

"Kto nie dąży do rzeczy niemożliwych nigdy ich nie osiągnie"

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 77 Napisanych postów 11983 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 79498
Próbować możesz pisać raporty o Szczytno jako posterunkowy,ale nie wróżę szybkiego powodzenia.Mój kolega po 12 latach służby w Policji w końcu został tam wysłany.Jeśli masz "plecy" to wiele rzeczy można przeskoczyć szybciej,a tak trzeba liczyć na łut szczęścia i cierpliwie czekać.

Raczej ustapić niż zranić,raczej zranić niz okaleczyć,raczej okaleczyć niż zabić,prędzej zabić samemu,niż dać się zabić.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 345 Wiek 32 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 1918
Rozumiem, ale lepiej jako posterunkowy próbować tam się dostać, czy nie? A czym się zajmuję początkowy posterunkowy? Nie jest on czasem wysyłany na jakieś szkolenie? Od czego zależy w jakim pionie się będzie pracować?

"Kto nie dąży do rzeczy niemożliwych nigdy ich nie osiągnie"

Nowy temat Temat Zamknięty
Poprzedni temat

Nowy sklep firmowy MASTERSa !!!

Następny temat

Bold dla Marcina VB - gratulacje

WHEY premium