SFD - po prostu najlepsze ceny! RABATY DO 90%
SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne Forum

POJEDYNCZE PYTANIA VOL. 11

temat działu:

Odżywianie i Odchudzanie

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 211685

Nowy temat Temat zamknięty
...
Napisał(a)
domer ODŻYWIANIE Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6449 Napisanych postów 79269 Wiek 41 lat Na forum 23 lat Przeczytanych tematów 774618
siuvax
Proszę o odpowiedzenie również w podpunktach , będzie łatwiej się odczytać , dziękuję :)

1.Słyszałem , że makaron podlewa wodą a to chyba nie za dobrze dla endomorfika. Lubię diety monotonne , czyli wszystko wrzucam do gara i mam wszystko gotowe. Chciałem zapytać czy będzie lepszy zamiast makaronu ryż basmatti i czy może wyglądać tak moja dieta jeśli chodzi o węglowdoany : rano owsiane , 2,3,4 (przed treningiem) ryż basmatti , po treningu carbo i posiłek po treningowy ryż basmatti?
2.Co myślicie o soli w diecie?
3.Robię piersi na patelni tak jak by duszone , wrzucam piersi , zalewam wodą i się robią. Mogę dodawać jedną kostkę knor dla smaku?
4.Obecnie jem mintaja. Rozmrażam rybę w sposób taki , że wrzucam ją po prostu do zimnej wody i lód sam schodzi. Później ryba jest nasiąknięta wodą i jak ja mam tą rybę zważyć?
5.Chciałbym zacząć robić rybę w piekarniku , ale raczej nie opłaca się włączać go na porcję ryby. Jak bym zrobił 3 porcję na raz (rybę jem co dzień) to ona mi się nie popsuję?
6.Warzywa gotowane , w piekarniku lub smażone tracą swoją wartość?
7.Co sądzicie o pieczarkach oraz cebuli?
8.Znacie jakieś dobre przyprawy do ryby?


1. Makaron jest rownie dobrym zrodlem weglowdanow co ryz. Masz urozmaicac diete, jak bedziesz bazowal na 1-2 zrodlach to nie bedzie dobrze.
2. Pytaj konkretnie lub poczytaj artykuly.
3. Mozesz, ale masz wiele roznych przypraw i ziol, ktore mozesz stosowac zamiat tego typu produkt.
4. Jezeli jest to tylko troche. Odsacz lekko wode i bedzie ok.
5. Raczej nie ale dluzej juz lepiej nie trzymaj.
6. Kazda obrobka produktow podowuje straty witamin i mineralow.
7. Warzywa jak kazde inne.
8. Wszystkie naturalne przyprawy sa dobre.

Moderator działu Odżywianie

...
Napisał(a)
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 41 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 418
A ja mam pytanie odnośnie źródła węglowodanów złożonych. Makaron durum, orkiszowy czy z mąki żytniej 1850 oraz płatki owsiane to jedyne produkty które ubóstwiam i mógłbym jeść non stop - czy żonglowanie nimi jest w porządku, omijając kasze i ryże?
Kasze również uwielbiam, ale mam wielkie problemy żołądkowe z nimi (gazy i wzdęcie nawet do 10h!); ryż z biedą i czas gotowania naturalnego mnie blokuje.

Z góry dzięki za odp.
...
Napisał(a)
domer ODŻYWIANIE Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6449 Napisanych postów 79269 Wiek 41 lat Na forum 23 lat Przeczytanych tematów 774618
Ujdzie. Jak chcesz ryz to ugotuj sobie wieksza ilosc i nie bedziesz tracil czasu.

Moderator działu Odżywianie

...
Napisał(a)
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 11205 Napisanych postów 52113 Wiek 33 lat Na forum 26 lat Przeczytanych tematów 57816
17 lat, 61kg, 178cm, ektomorfik, cel: masa

kcal: 3000
białko: 120g
węglowodany: 300g
tłuszcze: 60g

dobrze obliczone? słyszałem,że to musi być dość dokładnie:)
...
Napisał(a)
Początkujący
Szacuny 14 Napisanych postów 4533 Wiek 32 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 34421
raczej dobrze-ale i tak skorygujesz po kilku tygodniach zależnie od efektów

Nie ma takich zmian,których my nie możemy wnieść!

...
Napisał(a)
Początkujący
Szacuny 13 Napisanych postów 2343 Wiek 37 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 348761
@woldim Niekoniecznie musi być dokładnie, bo to tylko szacowanie, a prawdziwy bilans kcal wyjdzie w praniu.
...
Napisał(a)
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 56 Wiek 32 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 304
Co sądzicie aby do diety dokładać takie potrawy jak: sok z ogórków kiszonych, cebula oraz czosnek.
...
Napisał(a)
Początkujący
Szacuny 14 Napisanych postów 4533 Wiek 32 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 34421
jeśli Ci smakują to nie ma przeciwskazań

Nie ma takich zmian,których my nie możemy wnieść!

...
Napisał(a)
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 56 Wiek 32 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 304
Smakują dosyć głównie chce je jeść ponieważ pasożyty ich podobno nie lubią i szybko się wyprowadzają z naszego ciała po tym jak w naszyje diecie są takie potrawy.
1)Czy nie ma przeciwwskazań aby pić mleko z olejem rycynowym?
2)Czy po zagotowaniu ryż/makaron nie traci wartości odżywczych? i jak jest z ich związkami mineralnymi ,witaminami...
3)Czy ryż biały jest wartościowym składnikiem diety na masę?
...
Napisał(a)
domer ODŻYWIANIE Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6449 Napisanych postów 79269 Wiek 41 lat Na forum 23 lat Przeczytanych tematów 774618
1. Pozostawie to bez komentarza
2. Kazda obrobka prowadzi do pewnych strat witamin i mineralow w produkcie.
3. Jest duzo lepszych.

Zmieniony przez - domer w dniu 2012-12-17 16:24:22

Moderator działu Odżywianie

Potrzebujesz szybkiej i rzetelnej porady z zakresu treningu, dietetyki i suplementacji? Skorzystaj z porad naszych ekspertów!
Nowy temat Temat zamknięty
Poprzedni temat

Potrzebuję pomocy.

Następny temat

Czy w Macdonaldzie sprzedają coś zdrowego?

electro
Polecane artykuły