SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

POJEDYNCZE PYTANIA VOL. 11

temat działu:

Odżywianie i Odchudzanie

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 179371

Nowy temat Temat Zamknięty
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 11 Napisanych postów 1359 Wiek 27 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 21882
Na suchym teflonie możesz.. różne spraye beztłuszczowe ewentualnie coś innego. Poszukaj tematu co do smażenia na tłuszczach.. oliwa z oliwek przy krótkim smażeniu na małym ogniu nie wypada tak źle np: smażenie piersi z kurczaka. Ja smażę na suchym teflonie ale jest mnóstwo innych tłuszczy.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 475 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 2973
na patelni grilowej
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 127 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 1570
Powtarzam pytanie

Czesc, czy zazywanie witamin w suplementach (centrum itp.) pogorszy wchłanianianie naturalnych witamin pochodzących z pożywienia? z gòry dzięki pozdrawiam.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 18 Napisanych postów 2730 Wiek 29 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 78145
mam pytanie dotyczące cynamonu, czy warto go dodawać np do owsianki? Bo coś czytałem że ten sklepowy zawiera jakaś kumarynę, która jest nie zdrowa dla człowieka
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 2564 Napisanych postów 5106 Wiek 36 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 78240
Siemanko!
Mam głupie pytanie, ale nurtuje mnie to.
Największą wartość kaloryczną mają tłuszcze (1gr = 9kcal).
Czyli 100 gram tłuszczu = 900 kalorii.

Czy jest zatem możliwe żeby potrawy miały więcej?
Logicznie myśląc takiej szansy nie ma...

Kurde, pytanie rodem z podstawówki ale chcę żebyście rozwiali moje głupie rozumowanie

Pozdrawiam!
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 15 Napisanych postów 839 Wiek 1 rok Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 56304
fighter7
mam pytanie dotyczące cynamonu, czy warto go dodawać np do owsianki? Bo coś czytałem że ten sklepowy zawiera jakaś kumarynę, która jest nie zdrowa dla człowieka



Może nie bardzo odpowiedź na twoje pytanie ale wstawię jako ciekawostke:

"Czy wiecie ze w prosty i łatwy sposób możemy obniżyć indeks glikemiczny posiłku ? wystarczy dodać do potrawy cynamon, który wydłuży czas zalegania pokarmu układzie pokarmowym. Badania wykazują ze Indeks Glikemiczny (IG) może spaść nawet o 29%. Spożywanie cynamonu przyspiesza moment pojawienie się uczucia sytości!!!

najlepszym wyborem jest świeży cynamon, mielony własnoręcznie! Najlepszym gatunkiem cynamonu, w celu obniżenia reakcji glikemicznej będzie cynamon Cassia, czyli ten który jest powszechnie dostępny w sklepach

tak więc cynamon jest skutecznym sprzymierzeńcem podczas stosowania diet odchudzających." - A.Szostak
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 475 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 2973
fighter7
mam pytanie dotyczące cynamonu, czy warto go dodawać np do owsianki? Bo coś czytałem że ten sklepowy zawiera jakaś kumarynę, która jest nie zdrowa dla człowieka


Szczerze mowiac to nie wiedzialem o tym. Doczytalem ze dopuszczalna zawartosc kumaryny na kg produktu wynosi 2mg. Znalazlem tez takie dane:
Co wykazały badania?

Badania wykonane na zlecenie "Świata Konsumenta" wykazały, że w każdej testowanej próbce znajdowała się kumaryna. W przypadku herbat badaniu poddano produkt suchy przed zaparzeniem.

Oto zawartości kumaryny wykryte przez laboratorium (w mg/kg):

Cynamon mielony Appetita: 3710
Cynamon mielony Kamis: 2510
Cynamon mielony Kotanyi: 2370
Cynamon mielony Prymat: 2280
Mus jabłkowy BoboVita Szarlotka z cynamonem: 0,6 (w tym przypadku zawartość kumaryny znajdowała się poniżej dozwolonego limitu)
Lipton Morocco mięta z przyprawami: 752
Tetley herbata z jabłkiem i cynamonem: 122
Herbapol herbata cynamonowa: 121
Płatki śniadaniowe Cini Minis: 15,8
Pierniki Anna's: 12,9
Guma do żucia Big Red Cinnamon: 5,1 (mieści się w normie, ponieważ górna dopuszczalna granica zawartości kumaryny w gumach jest wyższa niż w pozostałych produktach i wynosi 50 mg/kg)
Wyniki dotyczą badanych partii produktów.



Eksperci radzą, by ze względu na zawartość kumaryny cynamon jeść nie częściej niż jedną porcję raz w tygodniu.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 2446 Napisanych postów 24173 Wiek 42 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 402300
tomaszS
Siemanko!
Mam głupie pytanie, ale nurtuje mnie to.
Największą wartość kaloryczną mają tłuszcze (1gr = 9kcal).
Czyli 100 gram tłuszczu = 900 kalorii.

Czy jest zatem możliwe żeby potrawy miały więcej?
Logicznie myśląc takiej szansy nie ma...

Kurde, pytanie rodem z podstawówki ale chcę żebyście rozwiali moje głupie rozumowanie

Pozdrawiam!


nie za bardzo chyba Cie rozumiem..
wiecej niz ile kalorii??
chodzi Ci o pojedynczy produkt czy posiłek?

Zmieniony przez - wincol w dniu 2013-01-26 20:32:46
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 475 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 2973
Chodzi o to ze:
1g bialka- 4 kcal
1g wegli - 4kcal
1ml alko - 7kcal
1g tluszczu - 9 kcal

Czy jest cos co ma >9 :)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 20 Napisanych postów 2619 Wiek 31 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 36108
w przeliczeniu na gramy - nie
w przeliczeniu na objętość - tak

Hard work & dedication

Nowy temat Temat Zamknięty
Poprzedni temat

Potrzebuję pomocy.

Następny temat

Czy w Macdonaldzie sprzedają coś zdrowego?

WHEY premium