SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

POJEDYNCZE PYTANIA VOL. 11

temat działu:

Odżywianie i Odchudzanie

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 180840

Nowy temat Temat Zamknięty
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
domer ODŻYWIANIE Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6277 Napisanych postów 76061 Wiek 39 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 755000
Prez
Witam! Mam następujący problem: pracuje systemem 4 na 4 (dni pracy, 4 dni wolnego). Podczas wolnego bez problemu dostarczam wymagane białko więc nie potrzebuję odżywek, natomiast w pracy jest z tym ciężko. Czy najlepszym wyjściem jest kupno odżywki białkowej i stosowanie jej tylko w ciągu 4 dni pracy? Z góry dzięki za odpowiedź


Staraj sie dostarczac wiecej bialka w dni, ktore nie pracujesz. Odzywka bialkowa na pewno tez bedzie jakims rozwiazaniem ale mimo wszystko posilek w pojemniku w pracy bedzie konieczny.

Moderator działu Odżywianie

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
domer ODŻYWIANIE Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6277 Napisanych postów 76061 Wiek 39 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 755000
abewu
Czy można jeść codziennie, powiedzmy 300-400g jogurtu naturalnego? Nie ma żadnych przeciwwskazań?


Jak najbardziej mozna. Nie jest to az taka duza ilosc. Akurat zeby dostarczyc pewien % dziennego zapotrzebowania na wapn.

Moderator działu Odżywianie

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11149 Napisanych postów 51567 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
1. Zadawałem pytania już odnośne pyłku kwiatowego, ale jeszcze chciałbym się dowiedzieć czy pora jego spożywania ma znaczenie? Czy mogę go wypić przed posiłkiem, i ile razy na dzień można go pić, a może co drugi dzień?





2. Wychodzi mi w diecie 2.5g na kg masy ciała białka całego, w tym 70% stanowi zwierzęce białko. Czy nie jest to za dużo? (MASA)

Zmieniony przez - MCtoshkin w dniu 2012-11-12 16:18:14
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
domer ODŻYWIANIE Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6277 Napisanych postów 76061 Wiek 39 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 755000
Pij kiedy chcesz, najlepiej z posilkiem. Jest duzo, mozesz zmniejszyc ale nie musisz. Jednak z tego co pamietam to nie miales kasy na diete, wiec nie ma co sie zastanawiac tylko zmniejszyc troche ten najdrozszy skladnik odzywczy.

Zmieniony przez - domer w dniu 2012-11-12 16:44:49

Moderator działu Odżywianie

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 11 Napisanych postów 1359 Wiek 27 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 21882
Hmm tak się zastanawiam. Czy ziemniaki gotowane mogą być dobre na ostatni posiłek w ciągu dnia potreningowy? Z warzywami i resztą tłuszczy ich IG na pewno znacznie spadnie. Tylko czy pod innym kątem będą pasować na wieczór?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 13 Napisanych postów 2343 Wiek 35 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 348761
Możesz jeść na wieczór bezproblemowo.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 231 Wiek 31 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 5273
Jeśli przygotuje ze świerzych warzyw sałatkę powiedzmy grecką, podzielę na 3 porcje aby mieć ją gotową przez trzy dni to straci ona dużo właściwości odżywczych? To samo np. jeśli zostawię połowę pomidora, cebuli, etc. to ile straci wartości odżywczych i jak je przechowywać, żeby straciły możliwie jak najmniejszą ilość cennych składników?

@Creative - Jak już musisz jeść frytki to zrób ze świerzych ziemniaków i upiecz je w piekarniku.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
domer ODŻYWIANIE Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6277 Napisanych postów 76061 Wiek 39 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 755000
Peos
Jeśli przygotuje ze świerzych warzyw sałatkę powiedzmy grecką, podzielę na 3 porcje aby mieć ją gotową przez trzy dni to straci ona dużo właściwości odżywczych? To samo np. jeśli zostawię połowę pomidora, cebuli, etc. to ile straci wartości odżywczych i jak je przechowywać, żeby straciły możliwie jak najmniejszą ilość cennych składników?

@Creative - Jak już musisz jeść frytki to zrób ze świerzych ziemniaków i upiecz je w piekarniku.


Troche na pewno ale lepiej robic tak jak napisales niz nie zjesc w ogole. Nie lacz ze swiezym ogorkiem, ktory zawiera spore ilosci askorbinazy.

Zmieniony przez - domer w dniu 2012-11-12 18:03:18

Moderator działu Odżywianie

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 231 Wiek 31 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 5273
@Domer- Sog za odpowiedź :)
czytałem gdzieś, że polanie sałatki oliwą z oliwek czy jakimś innym olejem spowalnia proces utraty witamin i minerałów. Czy to prawda? Z drugiej strony warzywa liściaste typu sałata robią się wtedy ciemne i mniej smaczne.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11149 Napisanych postów 51567 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
domer
Pij kiedy chcesz, najlepiej z posilkiem. Jest duzo, mozesz zmniejszyc ale nie musisz. Jednak z tego co pamietam to nie miales kasy na diete, wiec nie ma co sie zastanawiac tylko zmniejszyc troche ten najdrozszy skladnik odzywczy.




racja nie mam pieniędzy na dietę, ale 2 posiłki w ciągu dnia to chleb pszenny(w szkolę), bo kombinuję żeby też warzywa jakiekolwiek się pojawiły w diecie, więc muszę z czegoś zrezygnować, a myślę, że 2 razy dziennie pszenny mi nie zaszkodzi, a jest to produkt 'darmowy' - wiadomo rodzina takowy spożywa.

Aczkolwiek aktualnie mam problem, bo ułożona dieta, a tu bach brakuje węgli, dokładnie 16 do zapotrzebowania dziennego, a wiadomo, że musi być nadwyżka.

Aby utrzymać wagę: 2876.13kcal, 107g (15%) białko, 95g (30%) tłuszcze, 395g (55%) węglowodany.

Suma dobowa: 3082kcal, 167g (22%) białko, 97g (28%) tłuszcze, 379g (49%) węglowodany.

I nie wiem czy podbić te węgle czy wystarczy i masa upragniona masa będzie powolutku szła?

Zmieniony przez - MCtoshkin w dniu 2012-11-12 19:54:53
Nowy temat Temat Zamknięty
Poprzedni temat

Potrzebuję pomocy.

Następny temat

Czy w Macdonaldzie sprzedają coś zdrowego?

WHEY premium