SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

POJEDYNCZE PYTANIA VOL. 11

temat działu:

Odżywianie i Odchudzanie

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 179589

Nowy temat Temat Zamknięty
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 13 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 214
Witajcie.

Ostatnio postanowiłem zacząć chodzić na siłownię, zacząć od obwodów, przez 1-2 miesięcy. Głównie po to aby pozbyć się tłuszczu i uzyskać trochę siły/rzeźby. Jak powinny wyglądać moje posiłki okołotreningowe i w jakich odstępach czasu mam je jeść. Szukałem tego, ale jedyne co znalazłem, to albo dieta na masę, albo jakieś niepotrzebne mi informacje. Tzn. wiem co jeść przed treningiem, ryż, kurczaczek, ale ile czasu przed treningiem mam to zjeść, co po treningu, jaki rodzaj węglowodanów, co potem, tego już nie wiem.
Dodam, że szukałem w spisie linków z żywieniem, treningiem, w google i nie znalazłem jasno opisanych informacji.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 2934 Wiek 29 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 25646
Zapraszam do postów podwieszonych. Odtępc czasowy to rzecz subiektywna, ale ok. 1-2h. To zależy również od posiłku. Musisz wyliczyć swoje zapotrzebowanie kaloryczne. Musisz lepiej poszukać
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 5 Napisanych postów 125 Wiek 30 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 761
Czytałem że smażenie na oleju jest niezdrowe i może powodować raka, czy na kujawskim też nie bardzo można smażyć?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 2934 Wiek 29 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 25646
ogólnie nie polecane jest smażenie, kup patelnię z teflonem, albo smaż na prawdziwym masełku, smalcu, kup spray PAM.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 107 Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 698
Czy mogę przyjąć, że 100g jaj(w skorupce) zawiera 12,5g białka?
Czy mogę włączyć do swojej diety jedną kostkę(rosołową, wołową itp.) dziennie?

Czy w DNT w przedostatnim posiłku (BTW: 30/70/15) mogę w/w zamieć na tłuszcze przyjmując, że 70g w/w odpowiada około 20g tłuszczy
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 110 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 2843
Czy mrożąc np już przygotowanego kurczaka i potem rozmrażając straci on na wartości? Czy nie będzie różnicy między takim zamrożonym a świeżo przygotowanym?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Koniu151 Moderator
Ekspert
Szacuny 3035 Napisanych postów 51766 Wiek 34 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 349858
jedynie smakiem.

TRENER PERSONALNY/(PSYCHO)DIETETYK ONLINE. POMOC W UKŁADANIU DIET I TRENINGOW ONLINE.
KONTAKT: [email protected]

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
domer ODŻYWIANIE Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6264 Napisanych postów 76007 Wiek 39 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 754726
Dremor
Domer, bo coś tam czytałem że te ze skórką mają trującą amigdaline... Nie wiem jak traktować takie doniesienia...


Musialbys zjesc naprawde duza ilosc zeby bylo jakies ryzyko. Nawet nie slyszalem o takich zatruciach. Jest to watpliwe podobnie jak dzialanie antynowotworowe amigdaliny.

Moderator działu Odżywianie

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
domer ODŻYWIANIE Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6264 Napisanych postów 76007 Wiek 39 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 754726
nono91
To wiem ,ale nie odpowiedziałes na moje pytanie czy w samym mięsie nie licząc otaczającego go białego,widocznego tłuszczu znajduje się też jakiś tłuszcz . Podam przykład:

100g karczku powiedzmy że ~ 20g tłuszczu 16 g białka
odetnę biały tluszcz więc zostaje mi 80 mięsa (jesli tłuszcze nie występuje w pozostałym mięsie) i w tym 16g białka
wtedy w 100g takiego mięsa (bez białego tłuszczu jest 20 g białka
I właśnie moje pytanie dotyczy tego jak usuniemy ten tłuszcz widoczny to czy w samym mięsie gdzie nie widać tłuszczu też on się tam znajduje ?

Zmieniony przez - nono91 w dniu 2012-12-04 16:02:01


Tak w zaleznosci od rodzaju miesa wewnatrz miesni znajduje sie rowniez tluszcz. Nie widze koniecznosci usuwania tluszczu z miesa. Tluszcze rowniez trzeba dostarczac a ten wewnatrzmiesniowy nadaje lepszego smaku np pieczonemu miesu.

Moderator działu Odżywianie

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 84 Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 1787
Hej! Co byście bardziej polecali na śniadanie - owsiankę z jogutyem nat, czy owsianke z powiedzmy białkiem? Z jednej strony jogurt to słabe źródło białka, z drugiej białko w prochu to tylko proch..
Nowy temat Temat Zamknięty
Poprzedni temat

Potrzebuję pomocy.

Następny temat

Czy w Macdonaldzie sprzedają coś zdrowego?

WHEY premium