SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

POJEDYNCZE PYTANIA VOL. 11

temat działu:

Odżywianie i Odchudzanie

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 179580

Nowy temat Temat Zamknięty
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 232 Wiek 28 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 4070
hehe nowik kaczki będzie jadł xD dużo ich musisz mieć, w kaczce mięsa ciutka a 400 gram minimum;d żebyś wszystkich kaczek nie zjadł
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 2515 Napisanych postów 12794 Wiek 33 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 841469
Czy migdały blanszowane (te bez skórki) są tak samo wartościowe jak te ze skórką?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 279 Wiek 35 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 17487
Takie nietypowe pytanie troche. Czy ktos sie orientuje gdzie obecnie jestem w stanie dostac swieze truskawki? Chodzi mi o takie paczkowane, czasami sie pojawiaja. Jakas siec marketow? Lokalizacja Krakow.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 143 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 1504
Raczej nie, teraz to tylko jakieś giełdy warzywno-owocowe.

DO SUKCESU
"Nie ma żadnej windy, trzeba iść po schodach"

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Koniu151 Moderator
Ekspert
Szacuny 3035 Napisanych postów 51765 Wiek 34 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 349848
W Piotrze i Pawle czasem są.

TRENER PERSONALNY/(PSYCHO)DIETETYK ONLINE. POMOC W UKŁADANIU DIET I TRENINGOW ONLINE.
KONTAKT: [email protected]

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 186 Wiek 33 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 1923
Witam, mnie zastanawia ilość białka i tłuszczy w mięsie , weźmy np. karczek wieprzowy ,ilość białka w nim to 16,1 ,a tłuszczu: 22,8 . Tylko że chyba jest to mierzone w normalnej porcji jaką kupujemy w sklepie (czyli biorą pod uwagę cały tłuszcz który otacza to mięso) , a po zakupie większość tłuszczu się odcina , więc wydaje mi się że ilość tłuszczu mocno spada a białka rośnie (biorąc pod uwagę że podane wartości tłuszczu i białka są uśrednione) . Jakby zmierzyć ilość tłuszczu w karczku ,ale w kawałku gdzie nie widać tego białego tłuszczu to tam też jest jakiś tłuszcz ( w samym różowym mięsie) ?

Łukasz

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
domer ODŻYWIANIE Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6263 Napisanych postów 76003 Wiek 39 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 754688
Dremor
Czy migdały blanszowane (te bez skórki) są tak samo wartościowe jak te ze skórką?


Na pewno nie az tak jak ze skorka, ale jak masz mozliwosc dostac je taniej to bierz.

Moderator działu Odżywianie

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
domer ODŻYWIANIE Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6263 Napisanych postów 76003 Wiek 39 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 754688
nono91
Witam, mnie zastanawia ilość białka i tłuszczy w mięsie , weźmy np. karczek wieprzowy ,ilość białka w nim to 16,1 ,a tłuszczu: 22,8 . Tylko że chyba jest to mierzone w normalnej porcji jaką kupujemy w sklepie (czyli biorą pod uwagę cały tłuszcz który otacza to mięso) , a po zakupie większość tłuszczu się odcina , więc wydaje mi się że ilość tłuszczu mocno spada a białka rośnie (biorąc pod uwagę że podane wartości tłuszczu i białka są uśrednione) . Jakby zmierzyć ilość tłuszczu w karczku ,ale w kawałku gdzie nie widać tego białego tłuszczu to tam też jest jakiś tłuszcz ( w samym różowym mięsie) ?


To sa wartosci przylizone. Nigdy w roznych kawalkach nie bedzie tyle samo. Sa takie z wieksza i z mniejsza zawrtoscia tluszczu.

Moderator działu Odżywianie

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 186 Wiek 33 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 1923
To wiem ,ale nie odpowiedziałes na moje pytanie czy w samym mięsie nie licząc otaczającego go białego,widocznego tłuszczu znajduje się też jakiś tłuszcz . Podam przykład:

100g karczku powiedzmy że ~ 20g tłuszczu 16 g białka
odetnę biały tluszcz więc zostaje mi 80 mięsa (jesli tłuszcze nie występuje w pozostałym mięsie) i w tym 16g białka
wtedy w 100g takiego mięsa (bez białego tłuszczu jest 20 g białka
I właśnie moje pytanie dotyczy tego jak usuniemy ten tłuszcz widoczny to czy w samym mięsie gdzie nie widać tłuszczu też on się tam znajduje ?

Zmieniony przez - nono91 w dniu 2012-12-04 16:02:01

Łukasz

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 2515 Napisanych postów 12794 Wiek 33 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 841469
Domer, bo coś tam czytałem że te ze skórką mają trującą amigdaline... Nie wiem jak traktować takie doniesienia...
Nowy temat Temat Zamknięty
Poprzedni temat

Potrzebuję pomocy.

Następny temat

Czy w Macdonaldzie sprzedają coś zdrowego?

WHEY premium