SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Venc1LQ // Ćwiczę, bo to wskazane w moim wieku

temat działu:

Trening dla początkujących

słowa kluczowe: , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 104418

Nowy temat Temat Zamknięty
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 97 Napisanych postów 20120 Wiek 20 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 184405
Krzyżujesz ręce czy olympic style?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 50 Napisanych postów 12867 Wiek 31 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 90343
olympic style

Trening bez nóg, to jak seks bez orgazmu.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 97 Napisanych postów 20120 Wiek 20 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 184405
To raczej ręce bardziej bolą niż obojczyki :D Czemu masz problemy z oddychaniem>
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 50 Napisanych postów 12867 Wiek 31 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 90343
Ale ja nigdzie nie napisałem że mnie obojczyki bolą xD

Nie wiem właśnie czemu mi się źle oddycha. Nie potrafię tak stabilnie oddychać w tym ćwiczeniu, jak w zwykłym siadzie.

Trening bez nóg, to jak seks bez orgazmu.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 97 Napisanych postów 20120 Wiek 20 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 184405
Ale Paweł pisał- rozwiewam jego wątpliwości.
Jesteś pewien, że dobrze układasz sztangę? Nie każdy może od razu to dobrze zrobić. Widziałeś jak się chwyta, także nie będę Ci tłumaczył. Sztanga musi być dość wysoko, ale nie dotykać krtani.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 2581 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 11563
Też robiłem kiedyś fronty z chwytem olimpijskim, ale mnie nadgarstki troche bolały

Ale problemów z oddychaniem nie miałem, może klatki nie wypinasz jak trzeba przy takim chwycie?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51570 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Na krzyż wg mnie lepiej No i jakiś ręcznik sobie daj to nie będzie nic boleć. Co do oddychania to popracuj nad zwykłym wdechem i wydechem na pustej sztandze

Zmieniony przez - Przemyski w dniu 2011-12-23 09:34:13
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 97 Napisanych postów 20120 Wiek 20 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 184405
Przemyski- co kto lubi. Według mnie lepiej uczyć się robić w stylu olimpijskim, bo opanowanie tego chwytu otwiera nam drogę do cleanów, jerków i push pressów.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 537 Napisanych postów 15855 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 256574
Dla zaawansowanego - bez roznicy
Dla poczatkujacego zdecydowanie odwrocony nachwyt (olimpijski), z tego prostego wzgledu ze jak sie nie bedzie mogl podniesc to wystarczy ze odkreci nadgarstki, w przypadku chwytu krzyznego sztanga poleci na 99% na kolana, bo rozejscie sie rak na boki zajmuje duzo wiecej czasu niz odkrecenie nadgarstkow - a to trzeba miec na uwadze. Chwyt krzyzny u poczatkujacych powoduje tez garba w piersiowym, bo opieraja sie doslownie na tej sztandze a nie ja przytrzymuja.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 2581 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 11563
Antos098
Chwyt krzyzny u poczatkujacych powoduje tez garba w piersiowym, bo opieraja sie doslownie na tej sztandze a nie ja przytrzymuja.


No dokładnie ja tak kiedyś miałem;) nie mogłem utrzymac prosto odcinka piersiowego przy chwycie krzyżowym i nie miałem pojęcia jak to naprawic, ale obecnie nie robie frontów
Nowy temat Temat Zamknięty
Poprzedni temat

Plan treningowy na rzeźbę

Następny temat

Plan na siłe do poprawki

WHEY premium