SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Ruski Czołg w drodze na półmaraton

temat działu:

Po 35 roku życia

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 278669

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 4723 Napisanych postów 10989 Wiek 51 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 552700
Panowie, o czym ta dyskusja
Popłynąć można w majtkach, pojechać Ukrainą (kask jest obowiązkowy, pobiec w tenisówkach i bawełnianej podkoszulce. Jeśli ktoś jedzie lepszym rowerem czy w super-piance pływa, nie znaczy to iż dzieci ziemniakami ze skwarkami karmi, a sam spłaca pożyczkę z Providenta.Czy BB jest tańsze? Może być tańsze, ale równie dobrze może być droższe. Odżywianie, suplementacja, masaże, karnet na dobrą siłownię, trener, własna siłownia w domu itp itd
Blichtr, lans, sztuczność? Rzuć okiem na główną stronę bardzo popularnego forum sportowego (linka nie podam bo moderacja będzie musiała usuwać)
Jeden ma sztuczne cycki, drugiej telefon ukradli, a siedmiu ma symptomy przetrenowania.
Ech, świat schodzi na psy.
1

When you have to shoot...Shoot! Don't talk
Strava - https://www.strava.com/athletes/11696370

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 452 Napisanych postów 5813 Wiek 45 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 438654
Kiedy mówię triathlon, mam przed oczami... jednak rower czasowy niż ukrainę :)





Szajba masz jednak sporo racji. Ruski czołgu, człowiek może spaskudzić wszystko, najlepszą ideę nawet, nie tyczy się to tylko tri:(

This is the best deal you can get.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 1768 Napisanych postów 4335 Wiek 41 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 1261544
Szajba nie wiem o jakim forum mówisz ale ja dosłownie to samo widziałem wczoraj czy przedwczoraj na sfd i pomyślałem sobie to samo co Ty.

Zeszliśmy wczoraj w stronę oceniania triathlonu a to miała być tylko dygresja. A ja bym chciał ponowić prośbę o jakiś dobry schemat rozciągania dla niezaawansowanych. Właściwie dla bardzo niezaawansowanych ;)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
ojan Jan Olejko Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 12134 Napisanych postów 30546 Wiek 75 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 1131038
Schemat rozciągania - po prostu rozciągaj się
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 195 Napisanych postów 9906 Wiek 31 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 174402
To chyba zależy od podejścia do tego sportu i co by nie patrzeć - budżetu jakim dysponujemy. Jak Szajba zauważył - jedni (jedne) robią sobie cycki, drudzy kupują samochody (kryzys wieku średniego? ;) ), trzeci zmieniają żony, a czwarci kupują rower i kask w cenie samochodu. Takie czasy.

IMO ważne żeby nie stracić kontaktu z rzeczywistością bawiąc się w ten sport, bo to jednak uzależnia (z drugiej strony lepsze takie uzależnienie niż alko czy fajki).

Co do sprzętu: na zawodach można zobaczyć górale, składali i rowery z koszyczkiem z jednej strony, z drugiej carbony, pełne koła etc. Kwestia podejścia znowu. Dla jednych to przygoda, dla drugiego styl życia. Jeden ma więcej kasy to kupi sobie lepszy sprzęt, drugi nie więc zostanie przy tym co ma (co nie oznacza, ze na mecie będą w takiej kolejności). Jedni kupują sprzęt bo faktycznie to im pomoże, drudzy żeby się pokazać i zaspokoić ego (klasyczny przykład: więcej sprzętu niż talentu).

Ważne zęby każdy czuł się wewnętrznie dobrze z tym co ma i co robi.

A co do zawodów i ich komercjalizacji: jak dla mnie firma Ironman jest mistrzem marketingu. To jak wplyneli na ludzi, ich psychikę, na to jak postrzegana jest firma i to ze w pewnym momencie ludzie chcą ukończyć zawody "spod znaczku ajronmena" to naprawdę duży ukłon dla ludzi od PR i marketingu. A że ironman to firma, więc jak każde przedsiębiorstwo nastawione jest na zyski. Cena ustalana jest wg popytu i podaży. A popyt na tego typu usługę jest (m. in. przez ten marketing). Jak to ktoś ładnie w Internecie napisał odnośnie zawodów 5150 (start kosztuje 100-125 euro): to jest dobro luksusowe. Nie każdy musi je mieć. Nie chcesz nie startujesz. Proste.

Z drugiej strony masz zawody mniej lub bardziej lokalne, które mają swój urok. Lokalne wcale nie oznacza gorsze.

IMO warto wystartować w takich i takich zawodach. Choć ja mam "doświadczenie z zawodów" bardziej biegowych to widzę, że te małe imprezy mają to "coś", gdzie nie ma tłumów, gdzie wpisowe jest niższe, a często rok po roku można spotkać te same osoby.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 4723 Napisanych postów 10989 Wiek 51 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 552700
ruski czołg
Szajba nie wiem o jakim forum mówisz ale ja dosłownie to samo widziałem wczoraj czy przedwczoraj na sfd i pomyślałem sobie to samo co Ty.

No i wszystko jasne
ruski czołg

Zeszliśmy wczoraj w stronę oceniania triathlonu a to miała być tylko dygresja. A ja bym chciał ponowić prośbę o jakiś dobry schemat rozciągania dla niezaawansowanych. Właściwie dla bardzo niezaawansowanych ;)


Za Ojanem, po prostu się rozciągaj. Najlepiej każdą grupę po kolei. Można ewentualnie coś doradzić na poszczególne grupy mięśni, Zadajesz pytanie odnośnie grupy i dostajesz krótką i zwięzłą odpowiedź.

When you have to shoot...Shoot! Don't talk
Strava - https://www.strava.com/athletes/11696370

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 452 Napisanych postów 5813 Wiek 45 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 438654
Zacznij od tego, ile jesteś w stanie, tyle rób. Stawiam na stare, dobre rozwiązania :)


1

This is the best deal you can get.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 1768 Napisanych postów 4335 Wiek 41 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 1261544
Dzięki Shadow.
Plan na długi weekend zrealizowany - 4 marsze po 5km. Jednak łatwiej jest się wybrać na trening jak nie ma pracy Rozwmawiałem z żoną ale mimo, że obiecała mnie wspierać to jakoś nie jest zachwycona tym, żebym zrezygnował z pracy do maja Trzeba więc będzie sobie jakoś radzić. Od jutra 3 dni kołowrotka więc nic nie planuję ale jak coś się uda to chętnie zrobię. A od soboty 2 tygodnie urlopu i prosty plan na ten okres 1 marsz dziennie. Do tego akurat tak się zdarzyło, że w tym czasie mamy mistrzostwa europy w siatkówce więc pierwszy raz od dawna obejrzę sobie jakieś mecze. Z tej okazji trzeba będzie odkurzyć rowerek stacjonarny i pokręcić żeby tak na darmo nie siedzieć.

Dzisiaj w trakcie marszu chciałem sprawdzić jak to jest z tą kadencją. w trakcie 41 sekund truchtu zrobiłem 120kroków(licząc w głowie). Czyli z liczenia wychodzi kadencja 175. Sunto wskazało minimalnie mniej bo 172. Kroki robiłem strasznie krótkie, można powiedzieć że nienaturalnie krótkie. a i ta
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 2634 Napisanych postów 6701 Wiek 49 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 133421
ja na chomiku wykrecam 160 jak sie zepne 165 czy 6 , jestes blizej idealu niz ja tak trzymaj !
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 1768 Napisanych postów 4335 Wiek 41 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 1261544
Dopiero teraz zauważyłem, że obcięło mi wypowiedź. Wczoraj były straszne problemy z działaniem forum jak to pisałem i chyba dlatego. W uciętej końcówce napisałem, że tempo tego biegu to 5min/km. I nie mam pojęcia jak dołożyc kilka kroków na minutę jednocześnie zwalniając do 7,5min/km. Chyba bym musiał sobie założyć jakąś gumę ograniczającą długość kroku.


Zmieniony przez - ruski czołg w dniu 2017-08-16 08:17:16
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Codziennie krótki trening

Następny temat

Ogórkowy sezon konkursowy 2017

WHEY premium